Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Společnost Apple vydala iOS 14.5 pro všechny. Jak jednoduše stahovat?

Napsal

dne

Dnes, 26. dubna, vydala kalifornská společnost Apple finální verzi iOS 14.5. Navzdory skutečnosti, že pondělí je poměrně netypickým dnem pro vydání nových verzí OS, bylo zřejmé, že vydání již nebylo možné odložit. Aktualizace byla koneckonců testována v Cupertinu déle než dva měsíce, což je u přechodných verzí iOS zcela neobvyklé. Ale protože iOS 14.5 je velmi blízký iOS 14, pokud jde o počet a význam inovací, není divu, že Applu trvalo tak dlouho testovat nejnovější aktualizaci.

iOS 14.5 je největší aktualizací, kterou mobilní operační systém Apple obdržel od vydání iOS 14. Obsahuje obrovské množství inovací, které mají všechny šance radikálně změnit jeho vnímání. Jaké novinky nabízí a jak si můžete poslední sestavení snadno stáhnout do vašeho zařízení? V první řadě doporučujeme provést kompletní zálohu prostřednictvím iCloud, nebo přes aplikaci iTunes ve vašem počítači. Následně stačí přejít do aplikace Nastavení – Obecné – Aktualizace softwaru a vyčkat, až se poslední balíček objeví. Vzhledem k tomu, že jsou v tuto chvíli servery přetížené, můžete očekávat mírné zpoždění v rámci dostupnosti. Pak už jen stačí postupovat podle instrukcí a vyčkat na kompletní instalaci. V případě, že se vám nepodaří balíček vyhledat, zkuste restartovat zařízení, nebo provést hledání znova.

Jak odemknout iPhone s maskou?

iPhone se bude moci odemknout, i když máte masku. Hlavní věc je mít Apple Watch po ruce. Tato funkce funguje pouze na iPhonech s Face ID a pouze v případě, že uživatel také vlastní Apple Watch s watchOS 7.4. V tomto případě hodinky fungují jako ověřovací zařízení, jako by nahradily biometrii, protože Face ID obvykle nevidí obličej pod maskou.

  • Chcete-li povolit odemknutí masky, aktualizujte prosím na iOS 14.5;
  • Poté nainstalujte watchOS 7.4 na kompatibilní model Apple Watch;
  • Přejděte do části „Nastavení“ a otevřete sekci „Přístupový kód a ID obličeje“;
  • Zapněte odemknutí masky pro iPhone a nasaďte si hodinky.

Jak zabránit webům ve sledování?

Další skvělou funkcí je zákaz sledování vašich akcí na webech. Tato inovace funguje pouze v Safari a je nezbytná, aby správcům webových stránek zabránila ve sledování vašich návštěv webů, pohybů kurzoru a dalších akcí, které uživatel provede. Málokdo ví, ale vlastníci téměř všech webů to dokážou. Je dobré, že jim to teď můžete zakázat.

  • Přejděte na „Předvolby“ a otevřete kartu Safari;
  • Najděte sekci „Ochrana osobních údajů a zabezpečení“;

Webům můžete zabránit ve sledování vašich kliknutí

  • Deaktivovat měření reklam na ochranu soukromí;
  • Přejděte na „Doplňky“ – „Data stránek“ – „Odstranit všechna data“.

Jak zabránit vývojářům v sledování v aplikacích

Navzdory skutečnosti, že Apple již dlouho hrozil vývojářům, že je budou muset požádat uživatele o povolení špehovat je pomocí reklamních ID, toto pravidlo vstoupilo v platnost až s vydáním iOS 14.5. Nyní budou vývojáři požádáni o zaslání žádosti o přístup k vašemu ID reklamy.

Pokud máte pochybnosti o tom, zda chcete nainstalovat iOS 14.5 nebo ne, neváhejte a nainstalujte si ho. Nejen, že se jedná o velmi inovativní aktualizaci, ale Apple ji již dlouho testuje. To znamená, že společnost měla čas na testování a ladění všech funkcí, které implementovala v této verzi operačního systému.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články