Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Společnost Apple si patentovala revoluční displej pro skládací iPhone.

Napsal

dne

Pořád si myslíte, že se společnost Apple nevydá cestou skládacích telefonů? Nejnovější patentová přihláška podaná u amerického úřadu pro ochranné známky přijala přihlášku s číslem 20200313111, která se týká skládacího zařízení, jako je iPhone nebo iPad, které obsahuje displej s vrstvou s tzv. „samoléčivými“ vlastnostmi.

Kalifornský gigant se tedy zřejmě chystá experimentovat s podobnou, nebo úplně stejnou technologií, jenž využívá jeho konkurence. Jak prezentuje nejnovější patentová přihláška, jedná se konkrétně o krycí část displeje, která může obsahovat vrstvu elastomeru v pružné oblasti pro zvýšení flexibility. Tzv. samoléčení může být zahájeno nebo urychleno externě aplikovaným teplem, světlem, elektrickým proudem nebo jiným typem vnějšího podnětu. Během provozu elektronického zařízení může dojít k poškrábání nebo promáčknutí krycí vrstvy displeje elektronického zařízení. Pro zlepšení estetiky elektronického zařízení může být žádoucí minimalizovat přítomnost škrábanců a promáčknutí.

Aby se pomohlo zmírnit počet promáčknutí, škrábanců nebo jiných nedokonalostí ve vrstvě krytu displeje, může Apple zahrnout právě tento speciální mechanismus za použití elastomeru. Jsme přesvědčeni o tom, že spotřebitelé se budou zajímat o skládací smartphony až teprve v den, kdy bude představen skládací iPhone. Teprve Apple přijde s takovým řešením, které bude dávat smysl. V současné době tuto technologii používá třeba Samsung u svých modelů Galaxy Z Flip, nebo Motorola u svého Razeru.

Koncept skládacího iPhonu

Zdroj: MacDailyNews

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články