Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Společnost Apple představuje nové generace čipů M1 Pro a M1 Max.

Napsal

dne

Pokud jste netrpělivě čekali na novou generaci procesorů Apple Silicon, pak pro vás máme skvělou zprávu. Na dnešní konferenci totiž kalifornský gigant představil vylepšené čipy, které označil jako M1 Pro a M1 Max, přičemž budou součástí letošních MacBooků Pro. Podle zmíněných a dostupných informací se podařilo Applu sestavit o mnohem výkonnější mobilní čip, než kdykoliv předtím. Pojďme se společně na tyto dva nové modely podívat do detailu.

Základnější variantou je M1 Pro, tedy vylepšený loňský model čipu M1 avšak podle slov Applu je určen převážně pro profesionální využití. CPU a GPU mají vlastní systémové paměti s tím, že obě složky jsou spolu samozřejmě propojeny pro zajištění co nejlepšího výkonu. Jak uvedl Apple na konferenci, tento exkuzivní model je postaven na 5nm technologii a 33,7 miliard tranzistorech, nabízí 10jádrové CPU, kdy 8 jader je vysoce výkonných a 2 jsou úsporná. O grafické zpracování se pak postará celkem 16 jader a za zmínku stojí také luxusní propustnost paměti až 200 GB/s. Pořídit ho můžete společně s 14,2″ MacBookem Pro a 16,2″ MacBookem Pro v následujících měsících. Vybrat si můžete až 32GB operační paměti. Pojďme se společně podívat na tu zajímavější variantu procesoru.

Druhým letošním čipem je M1 Max, který nabízí 10 jádrový CPU a 32jádrovou grafickou kartu – Apple poznamenal, že tato verze je až 4x výkonnější, než nabízí základní varianta modelu M1. Tento čip nabízí například až 2x rychlejší dekódování video oproti M1 a samozřejmě je extrémně úsporný. O úspornější technologií se Apple rozvášnil na nejrůznějších grafech ve spojení s klasickou počítačovou grafikou a podle něj konkurenci doslova roznese na kopytech.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články