Sledujte nás na sociálních sítích
Girl in a jacket

Články

Společnost Apple představila iPhone 13. Na co se můžeme těšit?

Napsal

dne

Po dlouhém čekání a nekonečných spekulacích ze zahraničních zdrojů jsme se konečně dočkali příchodu očekávané generace jablečného telefonu. Apple totiž na své konferenci California Streaming představil vylepšený iPhone, který nakonec označil (nečekaně) jako model iPhone 13 a nabízí několik zajímavých novinek. Už na první pohled vás překvapí upravené rozložení čoček fotoaparátů na zadní straně, přičemž je třeba si přiznat, že spekulace byly přesné do posledního detailu.

Zapomeňte na Apple M1, kalifornský gigant se totiž rozhodl pro své iPhony používat i nadále procesory Bionic. Tentokrát však letošní novinka dostala A15 Bionic, který slibuje až 50% nárůst výkonu oproti přední konkurenci, jedná se tak o nejrychlejší CPU v jakémkoliv smartphonu, který kdy spatřil světlo světa. Modelová řada pro letošní rok přichází s 5nm technologií, která obsahuje téměř 15 miliard tranzistorů. Ty se postarají o správný chod 6jádrového procesoru se dvěma vysoce výkonnými a 4 vysoce účinnými jádry. Podle Kaiann Drance nabízí iPhone 13 až o 30% rychlejší grafiku než přední jeho konkurence. Nový 16jádrový Neural Engine zvládne 15,8 bilionu operací za sekundu. Projeví se takové hodnoty při běžném používání? To si budeme muset počkat na první Benchmark testy.

Po stránce designu předního panelu zůstává telefon stejný, samozřejmě až na zúžený proužek ( podle Applu o 20% užší panel) s TrueDepth kamerou a dalšími komponenty. Pro dokonalé zobrazení bude sloužit displej Super Retina XDR se špičkovým jasem až 1200 nitů. K dispozici bude celkem v pěti různých barvách, konkrétně pak v modré, černé, červené, růžové a bílé a to již od 799 dolarů se základní kapacitou 128GB. Vybrat si můžete také z modelů 256 a 512 GB podle vašich potřeb. Nechybí ani podpora MagSafe, vylepšená konektivita 5G sítí a fotoaparát disponující novými možnostmi.

Pojďme se v krátkosti podívat na vylepšenou kameru. Na zadní straně objevíme dvojici čoček, konkrétně 1,7 mikronový snímač se clonou f/1,8 na širokoúhlém objektivu. Novinkou je pak funkce, která udržuje zaostření na předmět i při pohybu. Automaticky mění zaostření, když lidé vstupují do rámečku záběru a otáčejí se směrem k fotoaparátu. Režim Cinematic pak dokáže snímat v režimu Dolby Vision HDR.  Stručně řečeno, letošní novinka (střední třída, tedy mezi iPhonem 13 a iPhonem 13 Pro) nabízí delší výdrž baterie, rychlejší čip, rychlejší 5G, jasnější displej a výkonnější fotoaparát a chlubí se lepší výdrží baterie (získá až o 1,5 hodiny delší výdrž oproti 13 mini) a v porovnání s předchozí generací až o 2,5 hodiny delší provoz.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články