Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Společnost Apple představila iOS 14. Jaké jsou novinky?

Napsal

dne

Jak bylo již několik měsíců očekáváno, společnost Apple konečně představila na své vývojářské konferenci WWDC 2020 přepracovanou verzi operačního systému iOS. Tentokrát se jedná o sestavení iOS 14, které láká na několik zajímavých vychytávek. Letos se Apple rozhodl revidovat některé z nejznámějších prvků v prostředí iPhonů. Například domovská obrazovka, jenž nabídne miniaturní widgety, nové vykreslování složek a další. Jaké novinky letošní sestavení nabízí? Čtěte dál…

Přestože se dlouhá léta společnost Apple bránila integraci widgetů po vzoru konkurenčního Androidu, teprve současně představená verze přináší podobnou personalizaci obsahu. Na domovskou obrazovku si tak můžete přidat widget symbolizující časová pásma, aktuální počasí v oblasti, kde se zrovna nacházíte, nebo třeba přehledný harmonogram kalendáře. Prozatím byly prezentovány aplikace přímo od Applu a není jasné, zda nabídnou stejné vylepšení také tituly od vývojářů třetích stran, jsme přesvědčeni, že to bude samozřejmostí. Rozhodně také chválíme možnost výběru různých velikostí widgetu.

Za zmínku stojí také nové rozložení knihoven tzv. (App Library), kdy se v podstatě skupina aplikací, nebo chcete-li knihovna rozloží do celého slidu, což usnadní listování mezi jednotlivými stránkami a zdlouhavému vyhledávání. Všechny složky tak budete mít na jednom místě, navíc disponují většími ikonami, což příjemně pozměnilo stereotypní prostředí operačního systému kalifornského giganta.

Výrazné aktualizace se taktéž dočkala hlasová asistentka Siri, která nově disponuje univerzálním překladačem do 12 cizích jazyků, které lze použít při korespondenci. Jedná se o nástroj „Translate“ a využít ji můžete v aplikaci iMessage, nebo v klasických zprávách. Zapomenout nesmíme na nový vzhled, kdy se bude Siri zobrazovat jako menší ikonka, která také zobrazí malé úryvky aplikací. Vylepšené bylo i samotné diktování a nahrávání zpráv. Nicméně Siri nabídne daleko více inovací, které se dozvíme při samotném testování první beta verze, která bude k dispozici pro vývojáře po skončení konference.

Funkce Obraz v obraze

Funkce Picture in Picture, která byla dříve k dispozici pro iPadOS a umožňuje uživatelům sledovat video, které se vznáší nad jinými aplikacemi. Stejně jako na iPadu lze změnit velikost okna a zároveň pracovat i s jinými aplikacemi.

Mapy Apple

Během posledního roku se mapovací aplikace výrazně zlepšila díky novým zkušenostem s mapami ve Spojených státech a v budoucnu se rozšíří na nová území, jako je Spojené království, Irsko a Kanada.

V průvodcích najdete seznamy partnerských společností, které by vás mohly zajímat, aby lidem pomohli najít nová místa k návštěvě. Automaticky se v průběhu času aktualizují, průvodci budou mimo jiné uvádět místa, restaurace a památky.

Nový zážitek z jízdy na kole zahrnuje možnost vidět trasy, které zahrnují cyklistické trasy, pokud existují schody nebo strmé prvky, nebo jiná nebezpečí. V nadcházejícím měsíci bude k dispozici v řadě měst a regionů.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články