Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Společnost Apple odstranila 181 aplikací z App Store. Které to jsou?

Napsal

dne

Kalifornský gigant někdy pořádá vlny „čistění“ aplikací ve svém obchodě App Store, ale programy, které upadnou v nepřízni, jsou zpravidla klony existujících produktů nebo spamové aplikace. Někdy je odstranění spojeno s opakováním funkcí některých standardních funkcí systému iOS (jako tomu bylo v minulosti v případě aplikací pro řízení času). Tentokrát však společnost provedla rozsáhlé čištění aplikací souvisejících s vapingem. Čtěte dál…

Podle Axios, po zprávě amerických center pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), že 42 lidí zemřelo v důsledku záhadné plicní choroby, pravděpodobně způsobené kouřením elektronické cigarety, se společnost Apple rozhodla odstranit 181 aplikací, které nějakým způsobem souvisí s vapováním. Mnoho programů je dnes již nedostupných, jiné brzy zmizí z nabídky obchodu App Store.

Apple nikdy nepovolil prodej takových produktů a souvisejícího příslušenství přímo z aplikací. Existovaly však programy, které lidem umožňovaly kontrolovat teplotu a další funkce jejich cigaret. Dalšími byli zpravodajské portály, sociální sítě a vapingové hry. Od června společnost přestává přijímat takové aplikace v App Store. Ti, kteří na svém iPhone již mají vapingovou aplikaci, ji mohou i nadále používat, ale noví uživatelé ji již nenajdou v obchodě s aplikacemi společnosti.

Jak se k tomu vyjádřil samotný Apple? “Snažíme se, aby se náš obchod s aplikacemi stal spolehlivým místem pro zákazníky, zejména pro mládež. Neustále vyhodnocujeme aplikace a studujeme nejnovější údaje, abychom určili rizika pro zdraví a pohodu uživatelů.” Nedávno odborníci z CDC po Americkou kardiologickou asociaci připsali různá zranění a úmrtí k elektronickým cigaretám a produktům vape a také označili distribuci těchto zařízení za krizi veřejného zdraví a epidemii mládeže.

Výsledek obrázku pro coil builder app store

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články