Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Společnost Apple chce vyrábět své vlastní lékařské zařízení.

Napsal

dne

Apple Watch již dlouho přestávají být jen chytrými hodinkami a díky moderním technologiím je můžeme částečněřadit do třídy zdravotnických zařízení. Měří nejen srdeční frekvenci, ale také vypočítávají hladinu nasycení kyslíkem v krvi a dokonce odečítají hodnoty EKG. Apple se však domnívá, že to nestačí, a proto provádí nejrůznější vědecké výzkumy a učí nositelné zařízení rozpoznat například infekci COVID-19, měřit krevní tlak, nebo určit první příznaky spánkové apnoe. Další věc je, že hodinky jsou v zásadě technicky poměrně omezené, a proto nejsou vnímány jako plnohodnotný zdravotnický prostředek. Musíte tedy udělat něco skutečného, co přinese do běžného života revoluční řešení.

Apple se rozhodl převzít vývoj a vydání zdravotnických zařízení, aby vyplnil mezeru, do které nemohl vstoupit pomocí Apple Watch. To naznačuje seznam otevřených pozic společnosti, mezi nimiž je několik pozic v oddělení Apple Health Technologies. Jedná se o stejné oddělení, které vyvíjí hardware a software pro stávající zařízení společnosti se zdravotnickým zaměřením: snímače srdečního tepu, EKG skener, pulzní oxymetr atd.

Monitor krevního tlaku, glukometr nebo něco jiného – nezáleží na tom, s čím Apple přichází. V každém případě to bude velmi cool. Lze předpokládat, že Apple k vývoji Apple Watch potřeboval jen lidi. Popis práce však jasně uvádí, že uchazeči, kteří úspěšně prošli výběrem, si budou muset vyvinout vlastní zařízení pro monitorování zdraví. Výsledkem jejich práce bude uvedení nových produktů do výroby a uvedení na trh. Je zřejmé, že Apple Watch není pro tuto roli příliš vhodný a firemní ambice společnosti Apple jsou zcela v souladu s vydáním nového zařízení blízkého lékařské technologii.

Je těžké říci, co to může být, ale není tak málo možností: Asi před třemi lety Apple koupil společnost Beddit , která navrhuje a vyrábí zařízení pro sledování spánku. Je možné, že v Cupertinu mohou vytvořit vlastní řešení založené na vývoji startupu, který jej zapíše do ekosystému a uvedou ho na trh pod svou vlastní značkou. Apple také před několika lety pracoval na vlastním glukometru. Je zřejmé, že to nebylo součástí Apple Watch, protože Tim Cook během jednoho ze svých veřejných projevů uvedl, že gadget je v současné době na něm, ale kvůli své vysoké citlivosti mohl po jídle poskytovat nesprávné hodnoty. Po chvíli se generální ředitel přestal o měřiči vůbec zmínit. Studium srdečních chorob je jedním z dlouholetých koníčků společnosti Apple, kterému věnuje mnoho výzkumu s lékaři z různých univerzit. Je možné, že v rámci jednoho z těchto projektů se společnost rozhodla vyrobit vlastní EKG zařízení nebo tonometr, který by byl integrován do ekosystému a mohl posílat data Zdorově a poté lékařům.

Apple Watch jsou dobré, ale nejsou dostatečně přesné ve svých měřeních. Je zřejmé, že pokud existuje vlastní projekt zdravotnických zařízení společnosti Apple, je zjevně v rané fázi vývoje. Rozhodně tedy nestojí za to počítat s tím, že Cupertino jej vydá v příštím či dvou letech. Zařízení tohoto druhu lze vyvíjet roky a poté je tolik testovat, nemluvě o dalších mezistupních. Výsledkem je, že možná nikdy neuvidí denní světlo, jak tomu často bývá u jiných zařízení Apple, o kterých se dozvídáme od bývalých zaměstnanců a z jejich pamětí.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články