Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Společnost Apple chce používat iPhone jako platební terminál.

Napsal

dne

Platební služba Apple Pay je velmi populární po celém světě a jedním z lídrů v její distribuci mezi uživateli je střední evropa. Platba za zboží a služby bez fyzické bankovní karty se ukázala jako neuvěřitelně pohodlný způsob, takže počet transakcí prováděných pomocí Apple Pay rychle roste. Apple se více než kdokoli jiný zajímá o rozvoj své služby, protože dostává určité procento z každé platby. A zdá se, že se nebude omezovat pouze na uživatelské platby. V Cupertinu plánují využít své produkty jako platební terminál – to znamená, že by živnostník, obchod, nebo jiná osoba mohla spravovat přijímat platby prostřednictvím telefonu. Čtěte dál…

Je to vůbec možné? A jak, protože to je přesně to, co nedávno spustila Mobeewave z Kanady. Jeho technologie umožňuje obchodníkům používat ke zpracování platby vlastní chytrý telefon. Systém pracuje s aplikací a nevyžaduje žádný další hardware kromě čipu Near Field Communications nebo NFC, který je v iPhone od roku 2014.

Apple nemohl takovou technologií dostatečně vyvinout a nedávno se ukázalo, že kalifornský technický gigant převzal Mobeewave, cena byla asi 100 milionů dolarů. Na projektu mobilního terminálu zůstane i nadále pracovat celý tým, přičemž bude vývoj dalších funkcí daleko dostupnější z hlediska finančního kapitálu společnosti Apple.

Apple obvykle kupuje startupy, aby integroval jejich technologii do svých zařízení. Apple přidal Apple Pay do iPhone v roce 2014 po provedení několika souvisejících akvizic. Díky tomu mohou uživatelé platit za zboží a služby jedním dotykem pomocí svého iPhonu nebo Apple Watch v maloobchodních prodejnách. V loňském roce společnost spustila vlastní Apple Card. Zavedení technologie Mobeewave umožní každému, kdo má iPhone, přijímat platby bez dalšího vybavení.

Je zřejmé, že se jedná o velmi dobrý obchod pro Apple. Pokud se tato technologie objeví v iPhonu, společnost „získá zpět“ těchto 100 milionů dolarů v poplatcích za používání smartphonu jako platebního terminálu. V dnešní době mnoho lidí používá mobilní terminály vázané na určitou banku, která dostává procento z každé transakce. Apple samozřejmě nebude poskytovat své služby zdarma, ale mohla by také učinit provizi dostupnější. Tato funkce se s největší pravděpodobností objeví nejprve v USA, jako je například karta Apple Card a poté v dalších zemích.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články