Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Skvrny na kůži od hodinek Apple Watch? První žaloba je na světě.

Napsal

dne

Na internetu najdete nejrůznější informace, dokonce i zprávy týkající se nejrůznějších žalob podaných koncovými uživateli na firmy obrovských měřítek, jako je Apple. Nedávno se v zahraničním deníku objevila zpráva, že obyvatelka Moskvy podala žalobu kvůli skvrnách na kůži po nošení chytrých hodinek Apple Watch. Protože je přesvědčena, že za to, co se jí stalo nese odpovědnost výrobce, kontaktovala společnost Rospotrebnadzor, kde podala svou občanskou stížnost. Na podpoře Applu ji údajně doporučili, aby hodinky nadále nenosila, čímž vyloučí možné následky.

Nastává tedy otázka, zda se mohou díky Apple Watch skutečně objevit červené skvrny na kůži? Jako alergická reakce, nebo z jiného důvodu?

Při nošení jakýchkoli hodinek nebo příslušenství se na vaší pokožce může objevit podráždění. To může být způsobeno alergickou reakcí, nekvalitními materiály nebo nesprávným přístupem k nošení příslušenství. Ale nekvalitní materiály nejsou o Apple, tak co se děje? Společnost připouští, že pokožka některých lidí je citlivá na určité materiály. Může to být způsobeno alergiemi, prostředím, potem nebo mýdlem, které se dostalo pod popruh, nebo jinými příčinami. Magnety v hodinkách a řemíncích obsahují trochu niklu. Přestože obsah niklu v těchto zařízeních nepřekračuje přísné limity stanovené evropskými předpisy a expozice niklu je minimální, může tato složka u některých uživatelů stále dráždit pokožku.

Další složkou, která může způsobit alergii nebo jiné reakce, jsou akryláty. Apple Watch, tkané nylonové řemínky, milánské síťované náramky, moderní řemínky a kožené řemínky mohou kvůli použití lepidel obsahovat zbytky akrylátu a methakrylátu. Akryláty se používají například v náplastech a někteří lidé jsou na ně citliví. Podle Apple jsou hodinky Apple Watch a jejich pásky navrženy tak, aby části obsahující akryláty a methakryláty nepřicházely do přímého kontaktu s pokožkou, ale kontakt je stále možný.

Pokud jde o nárok vlastníka Apple Watch z Ruska, je nepravděpodobné, že bude nějakým způsobem odškodněn. Ano, některé verze hodinek a náramků obsahují nikl a methakryláty. Ale to je pro tento druh produktu docela přirozené a neměl by to být problém. Zároveň existují lidé, kteří jsou na tyto materiály citliví a tak musí zvolit jinou metodu, než podávat stížnosti a vyhrožovat žalobou. Materiály použité v Apple Watch neobsahují žádné nebezpečné prvky, které by mohly představovat zdravotní riziko a jsme přesvědčeni o tom, že kaliforský gigant se bude hájit svými právními podmínkami.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články