Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Recenze: WD My Passport 2TB. Cenově dostupný a elegantní disk vás překvapí.

Napsal

dne

Pokud hledáte externí a spolehlivé úložiště, pak zřejmě narazíte na širokou nabídku produktů od společnosti Western Digital. V minulosti jsme otestovali od této značky různé modely, nicméně do redakce dorazila nejnovější varianta My Passport Portable, jenž můžete pořídit v několika barvách a odlišných kapacitách. V dnešní době cloudového zálohování vám může připadat fyzický disk jako zbytečná záležitost, nicméně na osobní data, která chcete mít neustále po ruce bez nutnosti připojení k internetu je pevný disk tou nejlepší variantou. Čtěte dál…

Disk My Passport je důvěryhodné, přenosné úložiště, které se postará o vaše data ať jste kdekoliv. S novým stylovým designem se vejde do dlaně a zajistí prostor pro ukládání, organizaci a sdílení vašich fotografií, videí, hudby a dokumentů. Jednotka My Passport disponuje perfektní synchronizací se softwarem WD Backup™ a nabízí možnost šifrování pomocí hesla, díky čemuž udržuje obsah vašeho digitálního života v bezpečí. Výrobce vsadil celkem na tři různé barvy, pořídit ho můžete konkrétně v modré, červené a černé barvě s jemným vrstvením. Ať už potřebujete dočasné úložiště, nebo velkokapacitní zálohovací disk, v nabídce si vyberete z kapacity v rozmezí 1 TB až 5TB, který využijí ty nejnáročnější klienti.

My Passport Portable HDD 2TB Sky - Featured Image3

Pokud si tento produkt objednáte, dorazí vám v kartonové krabičce odpovídajících rozměrů, přičemž se na čelní straně rozkládá fotografie samotného produktu ve vybrané barvě, zadní strana pak informuje o kompatibilitě a dalších informacích, které by vás mohly zajímat. Uvnitř nalezneme klasický pevný 2,5″ disk, který už na první pohled vypadá velmi elegantně a kvalitně zpracovaný, čemuž nahrávají výrazné barvy. Co se týká rozměrů, s přibývající kapacitou narůstá také jeho šířka. Do redakce dorazila 2TB varianta s extrémně tenkým tělem, které je široké pouhých 11,1 mm, zatímco varianty s větší kapacitou mají tloušťku až 19,15 mm. Testovaný disk je zkrátka skutečně malý a elegantní s hmotností 205 gramů. K počítači ho připojíte prostřednictvím konektoru USB Micro-B, který je součástí balení. O rychlé přenosy mezi počítačem a diskem se pak postará technologie USB 3.2. Možná nám zde trochu chybí podpora pro rozhraní USB-C. Pak byste museli zvolit dražší variantu Ultra.

Před samotným používáním je třeba doinstalovat software s názvem WD Discovery, který je k dispozici jak pro počítače s Windows, tak stroje se systémem macOS. Ten umožňuje nastavit na disku heslo, které chrání vaše data a to pomocí 256 bitového hardwarového šifrování AES. To zajistí, že pokud disk ztratíte, nikdo se k vašim osobním souborům nedostane. Kromě toho si můžete ručně deaktivovat LED indikátor, pokud by vás náhodou rušil. Rovněž obsahuje obchod s aplikacemi, který poskytuje přímý přístup k bezplatným a placeným aplikacím za snížené ceny. Alespoň jedna z těchto aplikací. Stáhnout si můžete například ENCSecurity’s Encryptstick. Jedná se o uživatelsky přívětivý a lehký šifrovací program, který vám pomůže umístit všechny vaše soubory a důležité dokumenty do úschovny chráněné heslem.

Co se týká testování a přenosové rychlosti, výsledky byly poměrně slušné a pro kancelářské použití jsou dostačující. Co se rychlosti zápisu týká, tento model dokázal dosáhnout přenosu maximálně přes 100 MB/s, v průměru to pak bylo okolo 90 MB/s. Naopak při běžném čtení dat se pak průměrná rychlost pohybovala okolo 110 MB/s. V případě, že byste chtěli rychlejší přenos, pak je třeba zvolit externí SSD disk.

Pokud hledáte externí úložiště s miniaturními rozměry, parádním designem a rozumnou cenou, pak je tento testovaný model rozhodně ideální variantou. Především se jedná o kancelářský disk nebo zařízení, který budete mít stále připojen ke svému počítači a používat jej na zálohování dat v domácnosti. Po všech stránkách není disku co vytknout a rozhodně ho můžeme doporučit. Tento model můžete pořídit na stránkách řetězců již od 2000 korun.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články