Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Recenze: Niceboy X-fit Watch 2. Skvělý parťák nejen na sportovní aktivity

Napsal

dne

Pokud se chystáte začít aktivně sportovat, pak byste rozhodně měli zvážit koupi fitness náramku, který vás především motivuje k lepším výsledkům, ale kromě toho nabízí i řadu užitečných zdravotnických ukazatelů. V poslední době se nositelná elektronika, konkrétně pak sportovní hodinky a fitness náramky stávají oblíbenou sekcí nejen u mladší generace. Takové produkty jsou nyní globálně mnohem dostupnější a to zejména po finanční stránce. Může si je dovolit opravdu každý…

V podstatě jsou skvělým módním doplňkem, každodenním parťákem pro různé aktivity a nechybí ani standardní „smart nástroje“ včetně příjmu notifikací. Nastává však otázka, který spolehlivý model sportovních hodinek vybrat? V současném okamžiku je totiž takových produktů plný internet. Do redakce se dostal oblíbený Niceboy X-Fit Watch 2, který splní všechna očekávání v poměru cena/výkon.

Na první pohled se oproti jiným sportovním trackerům neliší, nabízí kompaktní rozměry, čtvercový tvar, univerzální unisex černou barvu a velký dotykový displej. V čem spočívá kouzlo tohoto modelu a proč byste měli případně zvážit jeho pořízení? Na to se společně podíváme v této stručné recenzi. Detail produktu si můžete pročíst přímo na stránkách značky Niceboy. Pojďme se nejdříve zaměřit na samotný obsah balení. Co najdeme uvnitř krabičky?

Niceboy dodává svůj model chytrých hodinek v zelenobílé kartonové krabičce odpovídajících rozměrů, přičemž na zadní straně si můžete přečíst některé technické parametry. Po sejmutí předního víka jsou v měkké výstelce uloženy samotné hodinky v černém, univerzálním provedení. Ve spodní části je pak uložen uživatelský manuál v češtině, který vás provede procesem spárování s mobilním telefonem, nebo vás seznámí s dalšími užitečnými nástroji.

Jako poslední v krabičce najdeme dobíjecí kolébku se standardní koncovkou USB-A, kterou můžete připojit třeba k počítači, notebooku, nebo si případně dokoupit síťový adaptér pro pohodlnější nabíjení přímo ze sítě. Náhradní řemínek v balení bohužel nenajdeme, dle našeho názoru se však jedná o standardní šířku 20 mm s uchycením na jehličky a tak ten gumový můžete nahradit jinou variantou podle konkrétní situace a vašich představ.

Teď už ale k samotným technickým parametrům. Chytré hodinky Niceboy X-fit Watch 2 disponují 1,69“ LCD displejem s 2,5D zaoblením a rozlišením 240 x 240 pixelů, což je na dnešní poměry docela málo. Toho si všimnete zejména u drobnějšího písma, nicméně čitelnost je bezproblémová a tak je třeba v tomto směru udělat určitý ústupek na úkor pořizovací ceně. Co se týká integrovaného akumulátoru, ten nabízí kapacitu 200 mAh a zaručí výdrž 7 až 10 dní. To se samozřejmě odvíjí od toho, jak aktivně hodinky budete využívat při sportování.

Kromě toho se můžete těšit na konektivitu Bluetooth ve verzi 5.0, který dle výrobce zaručuje bezproblémový dosah až na 10 metrů. Rozměry hodinek jsou 35 x 45 x 9 mm, takže jsou ideální i pro úzké zápěstí. Hmotnost je pak 46 gramů, což znamená, že je na zápěstí téměř vůbec neucítíte. Rozpětí řemínku je od 155 až do 225 mm a můžete si ho libovolně nastavovat pomocí kovové přezky. Za zmínku stojí také certifikace IP 68, která zvládne hloubku až 3 metry a nebudou mít problém ani při náročnějším běhu v dešti.

V případě, že se zaměříme na design hodinek, budou vám na první pohled připomínat oblíbené Apple Watch, zejména kvůli hranatému tvaru. Navíc mají odolné kovové tělo ze slitiny zinku, takže vydrží i pořádnou zátěž. K dispozici jsou v černém provedení, což je logická úvaha – jedná se o univerzální řešení, které se hodí nejen k mužům a nejen pro sportovní účely. Nemusíte se stydět s hodinkami vyrazit do společnosti, vypadají opravdu dobře. Na boku ciferníku naleznete fyzické tlačítko, které slouží k návratu na úvodní obrazovku, krok zpět a zhasnutí displeje. Jinak probíhá veškeré ovládání pomocí gest a dotyků přímo na displeji. Úvodní stránka nabízí aktuální čas, dále jednoduchý a přehledný graf spálených kalorií, ušlé vzdálenosti, počet ušlých kroků a aktuální srdeční tep. Pomocí směrových dotyků se pak dostanete třeba do hlavního menu, kde si můžete vybrat ze široké nabídky sportovních aktivit.

Mezi podporované sportovní režimy patří běh venku, běh uvnitř, cyklistika, švihadlo, badminton, stolní tenis, nebo třeba turistika. Kromě toho dokáží Niceboy X-fit Watch 2 sledovat spánek, zobrazit aktuální předpověď počasí, ovládat hudbu, číst zprávy a zapnout stopky či časovač. Výrobce nezapomněl ani na možnost hledat ztracený telefon, což se někdy může hodit. Posunutím prstu směrem dolů se spustí ovládací centrum, kde si můžete nastavit například úroveň zvuku, spravovat jas, nebo poupravit další základní nastavení. V podstatě se téměř všechno ovládá rovnou přes displej, což je ideální. Kromě toho mají chytré hodinky Niceboy X-fit Watch 2 na jednotlivé akce slušnou odezvu.

Nechybí ani možnost hodinky spárovat prostřednictvím mobilní aplikace Glory Fit, která je k dispozici pro Android, ale také iOS zcela bezplatně. V ní pak musíte přidat zařízení a vybrat Niceboy X-fit Watch 2. Spárování zvládnete ihned na poprvé bez nutnosti pokročilých, technických schopností. Celým procesem vás totiž doprovází instrukce. V první řadě je třeba se zaregistrovat pod svým účtem, což vám zabere jen několik minut. Jakmile se dostanete do prostředí aplikace, můžete zde vidět údaje o spánku, tepu či krevním tlaku. Nechybí ani možnost nastavit si konkrétní sportovní aktivity, nebo aktivovat notifikace pro konkrétní instalované aplikace v telefonu. Musíme uznat, že samotný interface je přehledný a navíc kompletně v češtině, což je skvělá zpráva.

Za necelých 1500 korun získáte kvalitně zpracované hodinky s různými zdravotnickými nástroji, slušnou výdrží a stylovým designem, který skvěle padne mužům, ženám, ale díky své velikosti i dospívajícím teenagerům. Pokud bychom tedy měli shrnout dojmy z vlastního používání, pak nabízí chytré hodinky od Niceboy všechno, co bychom v této cenové relaci očekávali. Výhodou je možnost změřit více než 20 sportovních aktivit, nebo třeba lokalizace hodinek do češtiny. Jestliže hledáte spolehlivý kousek nositelné elektroniky, pak nákupem tohoto modelu rozhodně neuděláte krok vedle.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články