Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Recenze: Niceboy ION SmartScale změří všechny tělesné parametry

Napsal

dne

Ať už aktivně sportujete, nebo plánujete redukovat svou hmotnost do plavek, pak vás rozhodně bude zajímat, jak se vaše úsilí vyplácí. V dnešní době moderních technologií není neobvyklé, že nám se vším pomáhá chytrá elektronika. Skvělým parťákem je v tomto směru osobní váha Niceboy ION SmartScale, která doslova změří všechny tělesné parametry. Po spárování s vaším smartphonem pak budete mít detailní statistiky pod kontrolou a navíc skvěle vypadá, takže se kromě toho jedná o skvělý bytový doplněk.

Niceboy ION SmartScale, osobní smart váha, bíláObzvlášť, pokud již vlastníte fitness náramek, používáte aktivně smartphone a sledujete moderní trendy, pak by vám tento produkt neměl chybět. Na trhu existuje velké množství osobních vah, které změří nejenom hmotnost, ale vypočítají také BMI a skrze aplikaci doporučí postup při cestě za vysněnou postavou. My jsme se rozhodli otestovat nejnovější kousek od naší oblíbené značky, která ve svém portfoliu nabízí také chytré hodinky, akční kamery, nebo sportovní sluchátka. Jaké jsou naše pocity z používání, jak probíhá párování a jaké jsou klíčové vlastnosti testovaného produktu? Na to se společně podíváme v této krátké recenzi..

Obsah balení: Pouze to nejdůležitější

V základním balení toho příliš nenajdete. Kromě samotné váhy ve vybraném barevném provedení se můžete spolehnout na základní dokumentaci v češtině, ale trojici AAA baterií, které jsou pro fungování digitální váhy nezbytné, v balení již nenaleznete. Je třeba je tedy dodatečně dokoupit. Možná by balení baterek bylo příjemným zpestřením, takhle je nutné počítat s další investicí, pokud je zrovna nevytáhnete z dálkového ovladače od televize.

Zpracování a první pohled

Modelová řada Niceboy ION SmartScale je velmi nenápadná váha, která svým vzhledem zapadne do každé domácnosti. Jedná se elegantní kvádr s kulatou hranou o rozměrech 30 x 30 cm, takže je poměrně menší velikosti a váží něco kolem 100 gramů. K dispozici je na stránkách dovozce rovnou ve dvou barvách, konkrétně v bílém a černém provedení, přičemž za nás rozhodně zvolit bílou verzi, která je více univerzální. Celistvost nášlapné části tvoří čtveřice kruhů z hliníku ve kterých bychom objevily potřebná čidla. V horní části je dostatečný prostor pro čitelný LED displej (60mm x 31mm), jenž zobrazuje veškeré informace. Ten není na první pohled vidět, je tedy šikovně zakomponován do konstrukce. Skleněná deska však zaručuje pravidelné čištění, primárně z hygienických důvodů.

Na spodní straně se pak nachází čtveřice podložek s pogumováním, takže nebude nečekaně „ujíždět“ na kluzké podlaze třeba v koupelně. V horní části nechybí slot pro vložení AAA baterií, instalace je tedy velmi jednoduchá a nemusíte nikde nic šroubovat. Ve stručnosti je to designem povedený kousek, displej je velký a čitelný, senzory reagují okamžitě po stoupnutí na váhu a konstrukčně je zpracovaný na jedničku a to bez jakéhokoliv vrzání. Podle udávaných hodnot zvládne vysokou zátěž a disponuje nosností až do 180 kilogramů.

Funkce a každodenní využití

Kromě toho, že vás ION SmartScale dokáže celkem přesně zvážit (ITO technologie zaručují maximální odchylku pouhých 50 gramů), nabízí celou řadu dalších benefitů. Prostřednictvím mobilní aplikace ION, která je mimochodem dostupná pro iOS a Android zařízení zcela zdarma můžete sledovat detailní výsledky a vývojové trendy. Nabízí se také možnost využít nastavení jednotlivých cílů po časových úsecích. Komunikace mezi telefonem a osobní váhou probíhá prostřednictvím technologie Bluetooth a přenos je okamžitý (osobně vyzkoušeno). Díky integrovaným senzorům dokáže kromě tělesné váhy analyzovat jedenáct dalších parametrů včetně množství tuku či svalové hmoty, metabolického věku, BMI. S takto komplexním pohledem budete mnohem lépe vědět, jakým způsobem případně upravit svoji životosprávu.

Mobilní aplikace. Tady začíná zábava

Pro detailnější pohled na vaši postavu lze využít výše uvedenou aplikaci. Samotné spárování je pak velmi jednoduché – ke všemu v rámci odvětví ION používáte jednu a tu stejnou aplikaci, nemusíte se tedy kvůli každému produktu zvlášť registrovat. Po vyhledání produktu si nastavíte základní údaje, jako aktuální hmotnost, datum narození či výběr jednotek (kilogramy, libry). Po prvotním zvážení nabídne aplikace rychlý přehled jednotlivých parametrů, mezi které patří BMI, podíl tělesného tuk, nebo třeba tělesná voda. Při pravidelném používání můžete detailní statistiky sledovat skrze záložku Historie (Záznamy), kde hodnoty průměruje do přehledného grafu podle jednotlivých dní.

Do mobilní aplikace Niceboy ION můžete přidat až 8 unikátních uživatelů. Váha pak uživatele sama rozezná a do mobilní aplikace odešle jejich údaje pro individuální statistiky i trendy. Může se tak vzájemně podporovat klidně celá rodina, protože v mobilní aplikaci leze naměřená data mezi uživateli sdílet. Aplikace také podporuje sdílení údajů s Google Fit, Fitbit a Apple Health. Velmi přínosné jsou pak stručné informace o vašem aktuálním stavu, tzv. index tělesné hmotnosti, který je vždy obohacen o další cenné informace.

Pokud bychom shrnuli testovaný produkt od Niceboy, pak jsme naprosto spokojeni nejen s měřenými ukazateli, ale i se samotným designem a zpracováním. Tento povedený model nabízí nepřeberné množství zajímavých funkcí, slušnou výdrž a jednoduchou konektivitu s vaším smartphonem. Nedostatky bychom hledaly jen stěží. Za částku 899 korun totiž získáte skvělého parťáka, který vám pomůže plnit svá předsevzetí snadněji. V případě, že by se chystal Niceboy vydat aktualizovaný model, ocenili bychom namísto standardních AAA baterií integrovaný akumulátor, který by se dobíjel třeba přes USB-C, což by zajistilo pohodlné a rychlé dobíjení. Pořídit ji můžete přímo na stránkách našeho partnera www.niceboy.cz

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články