Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Recenze: Logitech Ultimate Ears UE Wonderboom okouzlí skvělým výkonem.

Napsal

dne

Přestože se nejedná o nejnovější model, rozhodně stojí za krátkou recenzi, ve které se společně podíváme na konstrukční výhody a další vlastnosti, které vás přesvědčí o tom, že Logitech vyrábí opravdu kvalitní a oblíbené příslušenství. Ultimate Ears Wonderboom se připojuje se k řadě dalších reproduktorů z populární kolekce, které jsou odolné proti nárazům a vodě. Disponují certifikací IP67, což znamená, že se s ním můžete potopit až na 30 minut do hloubky jednoho metru. Podle informací uváděné na oficiálních stránkách patří k malým, stylovým, ale výkonným reproduktorům, nad kterým zaplesá nejeden milovník hudby. Disponuje svými jedinečnými vlastnostmi, které dávají reproduktoru vlastní identitu.

Za zmínku rozhodně stojí 360° zvuk a frekvence 80Hz – 20kHz, což zaručí kvalitní poslech oblíbené muziky, ať už jste kdekoliv. Reproduktor má dále dva 40mm aktivní měniče a dva pasivní zářiče s rozměry 46 x 65mm. Pořídit si můžete tento model v šesti svěžích barevných provedeních: Stone (šedé), Phantom (černé), Fireball (červené), SubZero (modré), Cashmere (růžové) a Lilac (lila). Co se týká výdrže na jedno nabití, výrobce garantuje až 10 hodinové přehrávání. Do úplného nabití si pak počkáte přibližně tři hodiny. Přes Bluetooth lze spárovat až 8 zařízení a zároveň k jednomu mobilnímu telefonu lze připojit až dva reproduktory a pouštět si na nich současně hudbu. Úplné specifikace si můžete přečíst pod tímto odkazem.

Připojit můžete jakékoliv zařízení, ať už se jedná o Android, iOS, nebo notebook s Windows či macOS. Dosah pak je 33 metrů. Rozměry UE Wonderboom jsou 102 x 93,5mm a hmotnost včetně baterie je 425 gramů. Co se týká rozložení fyzických tlačítek, nechybí ani ovládací tlačítka pro posun skladeb, případně můžete dva reproduktory spárovat a přehrávat na nich stejný obsah a mít tak hlasitější a také lépe prostor vyplňují zvuk. Na horní straně pak objevíme zapínací a synchronizační tlačítka, která jsou na dotek velmi příjemná. Kromě toho vám umožní spouštět přehrávání, pozastavit jej a přeskakovat skladby.

Pokud se budeme soustředit na obsah balení, přenosný reproduktor Logitech Wonderboom vám dorazí v elegantní, kartonové krabičce odpovídajících rozměrů, přičemž po sejmutí vnějšího obalu nastává první nezapomenutelný zážitek. Úložný prostor je totiž řešen ve stylu „škeble“, takže se po otevření odhalí reproduktor v celé své kráse. Nechybí ani uživatelský manuál v několika jazycích, bezpečnostní průvodce a plochý USB kabel pro nabíjení, který je dostatečně dlouhý. Pro rychlejší dobíjení doporučujeme dokoupit síťový adaptér do zásuvky.

Už na první pohled působí konstrukce reproduktoru skvělým dojmem. Jedná se o jednoduché a zároveň elegantní zařízení válcového tvaru s protiskluzovým pogumovaným plastem zakrývajícím horní a dolní část a po celém obvodu pevnou mřížku z vodotěsné tkaniny. V horní části objevíme malou smyčku, ke které je možné připojit například karabinu. Na spodní straně se pak nachází microUSB konektor pro dobíjení, který je chráněn malou západkou. Za zmínku rozhodně stojí jeho vodotěsnost s krytím IPX7, nebo třeba to, že vám ve vodě neuplave. Není potřeba žádné příslušenství pro floatu, jako u Boom 2 a Roll 2. Nicméně nedoporučujeme zbytečně zákony fyziky pokoušet.

Za klíčovou vlastnost také považujeme pronikavější zvuk. Ultimate Ears Wonderboom má lepší basy, než ostatní reproduktory UE se zaměřením na venkovní prostředí. Dalším výchozím bodem od ostatních modelů je absence použití mobilní aplikace UE od Logitechu. Díky tomu je však jednodušší nastavení a jednodušší použití. Zapomeňte tedy na změnu nastavení ekvalizéru, nebo integraci hlasové asistentky Siri. Ve skutečnosti, mimo základní schéma ovládání, neexistuje žádná forma uživatelského rozhraní na Wonderboomu, ani indikátor stavu baterie. Namísto toho současným přidržením tlačítek pro zvýšení a snížení hlasitosti vyvoláte tón, který ukazuje, kolik šťávy na baterce zbývá.

V současném okamžiku je k dispozici již druhá generace, která nabízí vylepšené parametry. a poupravený design Nicméně pokud hledáte elegantní, jednoduchý a dobře hrající reproduktor, můžete si pořídit tuto variantu, která nejenom splní vaše očekávání, ale zároveň ji pořídíte za skvělou cenu u vybraných prodejců. Pokud shrneme testovanou generaci reproduktoru od společnosti Logitech, příjemně nás překvapilo podání basů, což se u konkurenčních modelů v podobném, cenovém rozpětí jen tak nenajde. Vybrat si můžete z mnoha barevných variant a navíc si vychutnáte poslech oblíbené hudby až po dobu deseti hodin.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články