Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Recenze: Logitech MX Keys Mini. Jednoduše dokonalá klávesnice

Napsal

dne

Není pochyb o tom, že když mluvíme o značce Logitech, mluvíme především o kvalitě. Světově známá společnost, která získala řadu ocenění se zaměřuje na odvětví spotřební elektroniky již dlouhá léta a dokáže svým novým produktem snad vždycky zaujmout. Tentokrát se do redakce dostala velmi zajímavá klávesnice MX Keys Mini, která svým designem připomíná populární Magic Keyboard od Applu.

Pokud tedy hledáte dokonalou alternativu a chcete zůstat v luxusním ekosystému, pak se rozhodně jedná o ideální volbu, která vás příjemně překvapí. Kromě elegantního zpracování a kvalitních materiálů nabízí řadu užitečných funkcí, dlouhou výdrž na jedno nabití, nebo třeba, jak už název napovídá, zcela kompaktní rozměry.

Historicky se jedná již o několikátou generaci bezdrátové klávesnice od Logitechu, přičemž každý model překvapí něčím novým a jedinečným. Testovaný model cílí především na skupinu spotřebitelů, kteří nevyžadují numerický blok a hledají kompaktní a designový doplněk ke svému MacBooku, či iMacu. V případě, že byste chtěli raději plnohodnotný model do kanceláře, můžete zvolit Logitech MX KEYS for Mac, který jsme pro vás taktéž otestovali.

Obsah balení a první seznámení

Už samotná krabice napovídá, že se uvnitř skrývá něco jedinečného. Elegantní balení a uložení jednotlivých součástí hodnotíme na jedničku, s tím si Logitech vždycky uměl vyhrát. Dokonce pochází z lesů s certifikátem FSC™ a jiných řízených zdrojů. Volbou tohoto produktu podporujete zodpovědné hospodaření se světovými lesy. Kromě samostatné bezdrátové klávesnice ve vybrané barvě můžeme v balení objevit dobíjecí kabel s koncovkou USB-C (USB-C na USB-C) a uživatelský manuál v několika různých jazycích.

Vzhledem k tomu, že se jedná primárně o Bluetooth konektivitu, nehledejte miniaturní USB Wireless Reciever, který byste zapojili do počítače či notebooku. Nicméně veškeré MacBooky či iMacy touto technologií disponují, takže bez obav. V případě, že byste přece jenom tento přijímač potřebovali využít, je kompatibilní model Logi Bolt USB. Potřebný software Logitech Option si stáhnete přímo z internetu, nebo pod tímto odkazem.

Pokud jste někdy používali klávesnici od Applu, designem jsou si hodně podobné. Konstrukční rozdíl poznáte v horní části, kde má MX Keys Mini naopak jinak uloženou baterii a vzniká jakýsi přebytečný a nevyužití prostor. Ten výrobce využil k umístění svého decentního loga a nechybí zde ani miniaturní LED indikátor, který jasnými diody signalizuje aktuální stav příslušenství. Zobrazuje například nízkou hladinu baterie, nebo proces párování.

Přestože nejsou známá přesná čísla kapacity akumulátoru, podle dostupných informací zvládne až 5 měsíců s vypnutým podsvícením klávesnice (10 dní s podsvícením při plném nabití), což je velmi slušná hodnota. Jak již bylo uvedeno, tento model nenabízí numerický blok a soustředí se především na kompatibilitu a pohodlné psaní všema deseti, klidně i na cestách. Rozložení kláves je standardní a dostatečně velké, dvouřádkový Enter (v naší testované verzi US) okamžitě nahmatáte. Vzhledem k tomu, že se jedná spíše o kancelářskou klávesnici, příjemně potěší nízký a tichý zdvih a speciálně tvarované klávesy, tzv. Perfect Stroke, které zajistí, že každý stisk klávesy bude plynulý, přirozený a přesný.

Horní část bloku tvoří systémové klávesy s možností dalšího využití, jako je například rychlý přístup k funkci diktování (funkce řeč na text), speciální klávesa s emotikony, nebo možnost ztlumit či vypnout mikrofon pro bezchybný průběh videohovorů. Celkem můžete spárovat MX Keys Mini až se třemi různými zařízeními disponující technologií Bluetooth a libovolně mezi nimi přepínat na jedno kliknutí bez delší časové prodlevy, což hodnotíme velmi kladně.

Spárovat ji můžete kromě MacBooku třeba s iPadem a iPhonem současně. Celá klávesnice působí masivním a poctivým dojmem i přestože je menších rozměrů, nabízí hmotnost přesahující 500 gramů. Výrobce použil kvalitní materiály a dokonce myslel také na ekologii, plastové díly klávesnice MX Keys Mini for Mac totiž zahrnují 12 % certifikovaných recyklovaných plastů.

Díky kovovému šasi a kvalitní povrchové úpravě je Logitech MX Keys Mini velmi dobře hodnocený také profesionálními uživateli. Klávesy s nůžkovým mechanismem jsou stabilní, s velmi malou hlukovou odezvou, takže svým psaním nebudete nikoho v okolí rušit. Na spodní straně je pět gumových podložek, které drží celou klávesnici na jednom místě a neklouže tak po pracovní desce. Všeobecně má tento kousek slušnou ergonomii a přestože se jedná o rovnou plochu bez možnosti nastavení sklonu, je dostatečně nízká a není potřeba shánět opěrku zápěstí, nebo byste ji neměli potřebovat.

Logitech MX Keys Mini má bílé podsvícení s jednotlivě podsvícenými klávesami. Nastavení jasu můžete ovládat pomocí vyhrazených klávesových zkratek F5 a F6. Je zde také vestavěný senzor, který ve tmě automaticky zapne podsvícení a vypne ho, když chvíli nepíšete. Nicméně vzhledem k tomu, že se jedná o kompaktní model, postrádá některé funkční klávesy, které nabízí jeho větší sourozenec. Jedná se například o možnost ovládat jas monitoru, přepínat plochy, organizovat pracovní prostor nebo rychle spouštět vybrané aplikace.

Veškeré nastavení pak řešíte prostřednictvím výchozí aplikace. Software Logitech Options nabízí některá přizpůsobení, jako je vytváření více profilů a vytváření vlastních nastavení pro konkrétní aplikace. Můžete také přemapovat některé klávesy F-row, ale jste omezeni na seznam přednastavených funkcí. Pokud bychom to měli shrnout, na klávesnici Logitech MX Keys Mini se skvěle píše. Každá klávesa má zaoblené odsazení, které vám pomůže stisknout klávesu uprostřed a omezit tak překlepy. I když se jedná o tzv. zkrácenou verzi klávesnice, jednotlivé prvky jsou dobře rozmístěny a nepůsobí stísněným dojmem.

Kladně hodnotíme nízké rozměry, přizpůsobitelné klávesy a skvělý zážitek ze psaní. Zapomenout nesmíme také na jasné bílé podsvícení s inteligentní funkcí automatického zhasnutí, díky čemuž se šetří energie. Jedinou nevýhodou může být doporučená cena, která se pohybuje kolem 3.000 korun. Nicméně za ty peníze to rozhodně stojí a za nás doporučujeme, pokud hledáte funkční a spolehlivou alternativu k Magic Keyboard.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články