Sledujte nás na sociálních sítích

Aktuality

Recenze: iWatchz – Stylový elegantní pásek pro Váš iPod nano 6. generace.

Napsal

dne

I přes nepříjemnou skutečnost, že se mi vymazala dopsaná recenze o příslušenství pro iPod nano 6. generace z úložiště Dropbox, píšu článek znovu. Domnívám se totiž, že si tento kvalitní produkt zaslouží zvláštní pozornosti. Zbystřit by měli nejen majitelé iPodu nano 6. generace, ale všichni zarytí nadšenci Apple. Jelikož uplynulo několik dalších dní, nyní mám možnost recenzi obohatit o několik dalších postřehů. Jak se říká, vše zlé je k něčemu dobré!

Rozhodl jsem se zrecenzovat stylový hodinkový pásek, který na trhu vystupuje pod obchodním názvem iWatchz Elemetal Collection. Tento produkt slouží jako značkové příslušenství k iPodu nano 6. generace. Samotnému nákupu samozřejmě předcházelo pořízení posledního modelu iPodu nano. Nošení multimediálního přehrávače jako náramkové hodinky mě nadchlo natolik, že jsem ihned začal prohledávat nejrůznější e-shopy. Jako první jsem logicky navštívil oficiální Apple Store a v kategorii “příslušenství pro iPod” projížděl nabízené možnosti. Nebudu Vám lhát! Do iWatchz Elemetal Collection jsem se zamiloval na první pohled. Jediné co mě od koupě odrazovalo byla jeho cena. Proto jsem zavítal i na stránky propagující zboží z dálného východu a chvíli se prolínal nepřeberným množstvím nejrůznějších silikonových pásků. Nakonec jsem usoudil, že přemlouvat sebe sama by stálo příliš velké úsilí s nejistým výsledkem, a proto nezbylo nic jiného, než se po hlavě vrhnout do iWatchz Elemetal Collection. Mé rozhodování navíc podpořil fakt, že cena vysněného pásku byla napříč internetem plus mínus stejná, a proto jsem si jako dodavatele vybral osvědčený Apple Store.

Obsah balení, design a cena produktu

Pokud jste si někdy objednali zboží z internetového obchodu společnosti Apple, jistě mi dáte za pravdu, že zařízení či příslušenství do Vašich rukou vždy přišlo v perfektním stavu. Stejně tomu bylo i v případě iWatchz. Opět dorazil balíček z pevného kartonu, v němž produkt byl připevněn silnou fólií tak, aby nemohl nijak poskakovat. Brzy jsem se mohl přesvědčit, že stejně elegantní a stylový je i obal pásku iWatchz. Krabička menších rozměrů, kterou lemuje kombinace matného a lesklého potisku v šedých tónech, dodává samotnému produktu ještě větší pocit z luxusu. Krabička také disponuje praktickým magnetickým mechanismem, který umožňuje bez vybalování do ní nahlednout. Pokud tak učiníte, spatříte ocelový pásek v celé své kráse. Krom něho v krabičce najdete i nástroj na úpravu velikosti pásku. V mém případě mi pásek naprosto sedl v původní velikosti, ale i kdyby nesedl je dobré vědět, že nemusíte navštívit nejbližšího hodináře a vše zvládnete sámi z domova. Pokud přece jen chcete celý postup ověřit, můžete se podívat na video, který výrobce iWatchz na své internetové stránky umístil.

How to Adjust the Elemetal Band from iWatchz on Vimeo.

Obsah balení tedy zahrnuje:

– Hodinkový pásek iWatchz Elemetal Collection
– Klipový systém iWatchz
– Nástroj na vyjmutí závlačky (nastavení velikosti pásku)
– Návod

Nezvykle příjemná byla i standardní doba dodání, která se zkrátila o celý jeden den. Objednávku jsem vytvořil v 10.00 hodin ráno a následující den cca v 14:00 už byl balíček díky spolehlivé transportní společnosti TNT na místě. Jelikož cena objednaného zboží nebyla vyšší jak 2950 Kč včetně DPH, bylo mi naúčtováno 150ti korunové poštovné. Ovšem to se při ceně pásku (2309 Kč) dá překousnout 🙂 Celková pořizovací cena tedy činila 2459 Kč.

Používání a instalace

Po vybalení jsem ani na vteřinu neváhal a pásek ihned instaloval k iPodu. Nebylo zapotřebí použít ani přiložený návod, neboť celý mechanismus upevnění je velice intuitivní. Jednoduše vemte palcem a ukazováčkem iPod stranou kde se nachází klipový systém, zmáčkněte a otevřeným klipem nasuňte na pásek z boku. Jakmile bude iPod uprostřed pásku, stačí klip povolit a sám se zacvakne do příslušného otvoru. Celá montáž se dá tedy shrnout do následujících kroků – stisknout, zasunout a zaklapnout. A máte hotovo! Luxusní, elegantní a stylový hodinky jsou na světě!

Za téměř čtrnáctidenní nošení jsem na iWatchz neshledal žádné konstrukční ani materiálové vady. Ba naopak! Vysoká kvalita zpracování je vidět na první pohled. Materiál ze 100% nerezové leštěné oceli dává tušit, že nepůjde o nějaký podřadný výrobek. Na povrchu zatím nejsou žádné škrábance a ani se netvoří omaky od otisků prstů. Ačkoliv jsou hodinky celé z kovu, nejsou těžké a po ruce příjemně kloužou. Další věc, která mě nadchla je ta, že se ruka pod nimi nepotí(*). Hřbetu Vašeho zápěstí se dotýká zadní strana iPodu a zbytku poté ocelový náramek. I přes tuto výhodu, nedoporučuji tento model iWatchz používat na sport. Ačkoliv by se mohlo zdát, že pásek bude pro běh a jiné sportovní činnosti ideální, věřím že výběrem jakékoli jiné varianty, nejlépe silikonového provedení, budete spokojeni více. Ve mě osobně kombinace zpoceného zápěstí a kovu vyvolává odpor.

Používat iPod nano jako náramkové hodinky je naprosto unikátní vynález. Spojením multimediálního přehrávače a originálního příslušenství iWatchz dostává iPod nano zcela nový rozměr. Nejenže plní funkci hodinek, ale také máte svou hudební knihovnu vždy doslova po ruce a díky spolupráci společností Nike a Apple ho můžete používat také jako osobního trenéra. Výsledkem koheze těchto gigantů ve svém odvětví vznikla aplikace Nike+ integrovaná přímo v iPodu nano. Nicméně model Elemetal, jak jsem psal výše, nedoporučuji používat při sportovních výkonech. Svým designem se hodí spíše do práce, k obleku, nebo jinému elegantnímu oblečení. Konstrukce klipového systému nijak neomezuje přístup ke všem tlačítkům a konektorům. Praktické je také umístění jack konektoru, a to jak při nošení na pravé či levé ruce. Ciferník se dá bezproblému pomocí dvou prstů otočit. Pokud budete mít při poslechu hudby na sobě dlouhý rukáv, sluchátkový kabel se do něj šikovně schová. Povede totiž od výstupu přes rukáv až k Vašemu uchu, tudíž nebude takřka vůbec vidět. A co se týče údržby pásku, používám pouze jemný, popř. navhlčený hadřík na otření. Žádné chemické koncentráty nejsou zapotřebí.

Hodnocení

Závěrem nelze jinak, než iWatch Elemetal Collection všemi deseti doporučit všem, kteří hledají kvalitní pásek na pohodlné a zároveň elegantní přenášení svého iPodu v podobě náramkových hodinek. Jedná se o vysoce kvalitní produkt, který oceníte nejen Vy ale i Vaše okolí. Osobně jsem s tímto výrobkem sklidil velký úspěch a u mnohých rozpoutal velký zájem o jeho pořízení. Někteří mi pokládali otázky typu: “ta televize uprostřed je iPod?” 😀 Jelikož je pořízení obou produktů poměrně nákladnou záležitostí, je potřeba zvážit jejich využití. Zapálení uživatelé Apple ale jistě nebudou dlouho váhat! 🙂 A jak vypadá iWatchz na ruce? Na ukázku přikládám vlastní obrázek 😉

Materiál *****
Vzhled *****
Používání(**) ****
Cena **

iWatchz Elemetal Collection můžete zakoupit z oficiálního internetového obchodu Apple zde.

(*)   Záleží na typu člověka.
(**) Hodinky iWatchz Elemetal Collection nejsou vhodné pro sport (využítí aplikace Nike+).

 

 

Zdroje: iwatchz.com, apple.cz

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
2 komentáře
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články