Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Recenze: Inteligentní žárovka Niceboy ION SmartBulb RGB E27 pro tu pravou atmosféru

Napsal

dne

Niceboy dodává do Česka širokou škálu hudebních doplňků a herního příslušenství, přičemž nedávno představil produktovou řadu s označením ION. Jedná se o smart vybavení pro domácnost a jedním z nich je inteligentní žárovka ION SmartBulb E27, která nyní dorazila k otestování. Jedná se o zajímavou vychytávku, díky které si přizpůsobíte barvu osvětlení v místnosti podle nálady nebo konkrétního okamžiku. Kromě toho lze nastavovat časové plány pro automatické zapínání a to přes mobilní aplikaci. Jaké benefity nabízí a jak probíhá instalace produktu? Na to se společně podíváme v této krátké recenzi.

ION SmartBulb RGB E27Vzdálené ovládání světel, nebo možnost přizpůsobit si osvětlení v domácnosti není úplnou novinkou, nicméně díky široké nabídce produktů na trhu je nyní pro koncové spotřebitele o mnohem dostupnější. Pokud hledáte spolehlivou a oblíbenou variantu, pak se nabízí jeden ze dvou modelů žárovek od Niceboy. K dispozici je totiž ION SmartBulb RGB a ION SmartBulb Ambient (oba modely jsou v prodeji s paticemi E27 nebo E14). přičemž je jde koupit i ve výhodném setu dvou žárovek. Jak pak označení RGB napovídá, je zřejmé, že první jmenovaný model zde vede ve výběru barev. Těch poskytne až 16 milionů.

Balení produktu není třeba příliš představovat, jedná se o standardní kartonové balení, přičemž v našem případě se uvnitř nachází dvojice žárovek s paticí E27. Na samotné krabičce si pak můžete přečíst jednotlivé parametry a nechybí ani uživatelský manuál v češtině, nicméně instalace je velmi jednoduchá a zabere pouze několik vteřin. Co se týká designového zpracování, jedná se o standardní provedení v hruškovitém profilu s menším zakřivením, přičemž není ani oproti standardním žárovkám nijak těžká. S životností žárovky dosahující až 25 000 hodin ušetříte na energii v dlouhodobém horizontu opravdu výraznou částku. Samozřejmě se jedná o standardní 9W LED žárovku, která je ekvivalentem klasické 60W žárovky a podle dostupných informací dokážete s takovou žárovkou ušetřit až 90 % financí vynaložených na svícení. Zobrazit celou nabídku chytrých žárovek Niceboy.

Co se týká dalších technických parametrů, v obou případech (RGB a Ambient) je napájecí napětí žárovek 220 a 240 V a chromatičnost 2700 až 6500 K. Tato žárovka nabízí světelný tok 470 lm (světelný výkon záření), což je při běžném používání naprosto dostačující výkon. Konektivita probíhá prostřednictvím bezdrátového připojení Wi-Fi, takže lze ovládat světla v domácnosti odkudkoliv bude potřeba – jsou totiž neustále připojeny (máte-li zapnutý hlavní vypínač). Zda jste zhasli třeba v kanceláři si tedy můžete snadno zkontrolovat přes aplikaci. Benefitem je pak možnost ovládání skrze hlasového asistenta Amazon Alexa či Google Assistant. Klíčovým prvkem je propracovaná aplikace Niceboy ION, která je k dispozici pro iOS či Android v rámci App Store zcela zdarma.

Inteligentní žárovky přinášejí domácnosti ale i kanceláři mnohé benefity. Nejen že šetří energii, ale také navodí tu správnou atmosféru, a to díky volbám scén nebo alespoň určením odstínu bílé. A k tomu jsou zde různé automatizace. To všechno nastavujete prostřednictvím výše zmíněné aplikace. Výhodou je možnost volit si intenzitu světla (od 1% do 100%) nejen při večerním sledování televize, ale i při pracovních aktivitách, kdy jsou vhodnější spíše teplé barvy světla. Samotná aplikace nabízí řadu předdefinovaných scén, například režim „Dobrou noc“ nebo třeba „Volný čas“ s intenzitou žárovky na optimálních 50%. Vybírat můžete ale také z interaktivní palety barev (RGB), nebo řídit barvu světel pomocí hudby (reaguje pouze na mikrofon ve spárovaném telefonu). V dalším nastavení pak najdete nastavení plánu, časového plánu, biorytmus, nebo třeba chování při zapnutí – což znamená, že má žárovka v počátečním režimu určitou barvu, která se postupně přemění v jinak nastavené odstíny.

Žárovku pak můžete zhasnout nejen klasickým vypínačem na zdi, ale i přímo v mobilní aplikaci. Ideální jsou také časovače, kdy se světlo samo vypne po vámi nastaveném intervalu. Je třeba poznamenat, že vypínač na zdi musí být pořád zapnutý, aby bylo možné žárovku vzdáleně spravovat. Instalace samotné žárovky je velmi jednoduchá, navíc vás mobilní aplikace celým procesem provází a kdybyste si nevěděli rady, přečíst si můžete přibalený manuál. Spárování žárovky s vypínačem zabere několik vteřin přičemž je třeba 3x rozsvítit a zhasnout, aby došlo k navázání bezdrátového kontaktu (je třeba mít doma Wi-Fi připojení). 

Aplikace nabízí kromě příjemného uživatelského prostředí taky řadu vychytávek, jako je pojmenování či změna ikonky u jednotlivých žárovek, aby je bylo možné lépe rozpoznat, najdete zde podrobnější nastavení notifikací atd. Pokud tedy hledáte spolehlivou a multifunkční RGB žárovku do vaší domácnosti či kanceláře, ION SmartBulb RGB E27 je ideálním kandidátem. Kromě propracované aplikace a možností volby různých scén, či jednoduché instalace výrobku vás potěší také cena za duální set, tedy příjemných 899 Kč. Pokud byste se rozhodli pořídit žárovku samostatně, pak si připravte 499 Kč. Chytré žárovky dokáží připravit přesně takovou atmosféru, jakou si přejete. Díky pokročilé technologii je navíc až desetkrát úspornější, než běžná žárovka, což je také skvělá zpráva. Pořídit ji můžete přímo pod tímto odkazem na www.niceboy.cz

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články