Sledujte nás na sociálních sítích

Aktuality

Recenze: iLens sada doplňkových objektivů, nahrazující zrcadlovku.

Napsal

dne

Do redakce se dostalo zajímavé příslušenství, které by zaručeně vašemu jablečnému telefonu nemělo chybět, obzvlášť pokud rádi se svým telefonem fotíte. Na stránkách zahraničních internetových obchodů si můžete zakoupit velké množství objektivů různých značek a typů pro Apple iPhone, slovenský prodejce iLens, který již nabízí svůj produkt také pro české zákazníky však uživatelům nabídne ten nejlepší výběr základních objektivů a příslušenství, které vytvoří kompletní balíček a splní tak vaše očekávání.

iLens je totiž set externích objektivů, které z vašeho iPhone nebo jiného smartphonu vytvoří za okamžik profesionální fotoaparát. Stačí přiložit magnetický objektiv na telefon a fotit. Pojďme se podívat na krátké představení jednotlivých objektivů iLens, které si můžete zakoupit na oficiálních stránkách společnosti, podrobnosti včetně ceny najdete na konci článku.

Obsah balení a instalace objektivů:

Pokud si sadu objektivů iLens objednáte, obdržíte zafoliovaný balíček, ve kterém narazíte na 3 špičkové objektivy, univerzální trojnožku pro všechny typy fotoaparátů s nástavcem pro držák smartphonů, 2 ochranné magnetické krytky na objektivy na šňůrce, díky kterým je objektiv vždy po ruce, hadřík z mikrovlákna a praktické ochranné pouzdro na telefon s držákem pro největší – teleskopický objektiv. Každý z objektivů vlastní plastové krytky, které zabrání jakémukoliv poškození při manipulaci, nebo poškrábání. Součástí balíčku jsou také úchytné nalepovací kroužky, které mají z jedné strany magnetický povrch pro snadné přichycení objektivu.

Krátký pohled na iLens Macro 0,67X Wide objektiv:

Začneme objektivem, který mě při testování nejvíce zaujal. Jedním ze tří objektivů je makropředsádka s označením iLens Macro 0,67 X Wide, která vám nabídne možnost ostření již ze sedmi milimetrů od snímaného předmětu. Bohužel zde není možnost, jako u teleskopického objektivu ručně ostřit, ostření tedy probíhá pomocí displeje mobilního telefonu stejně, jako když žádný objektiv nepoužíváte. Objektiv tvoří dvě části, zvětšovací sklíčka a hliníkový tubus, který můžete odšroubovat. K objektivu dostanete plíšek na šňůrce, který slouží jako kryt na zadní stranu, můžete ho však také použít jako přívěšek na klíče.

Krátký pohled na iLens Fish Eye 180 objektiv:

 Dalším zajímavým objektivem je Fish Eye, neboli rybí oko, vám umožní fotit v úhlu 180 stupňů. Čočka má totiž záběr s velmi širokým úhlem a záměrně velkým soudkovým zkreslením. Jedná se o stejné zpracování jako předchozí makropředsádka. Objektiv je také pasivní a není možné s jeho pomocí ostřit, ostření tedy probíhá pomocí displeje. Pokud chcete vytvořit netradiční fotografie, které zajímavými dělá především kruhové ohraničení fotografií, určitě doporučuji vyzkoušet tento objektiv. Objektivy Fish-Eye se rozdělují na  kruhového typy čočky a full-frame, v našem připadě jde o kruhový typ.

Krátký pohled na iLens Teleskopický objektiv:

Největším lákadlem balíčku je pro všechny uživatele teleskopický objektiv, který nabídne až osmi násobné optické přiblížení, které je však pevně nastaveno na určitou hodnotu. Pomocí gumového kroužku na objektivu můžete jednoduše ostřit na hledaný objekt. Ostření teleskopickým objektivem je možné již od 4 metrů do nekonečna, v našem případě to byla věž kostela, se kterou objektiv neměl jediný problém. Objektiv je z tvrdšího plastu a pro bezpečný přenos k němu obdržíte dvě plastové krytky. Tento typ objektivu se instaluje pomocí šroubovacího vrutu, který je na plastovém držáku pro zařízení, při focení však doporučuji použít univerzální stativ, pro uchování lepší kvality fotografie.

Naše hodnocení a závěr výrobku iLens:

Tento testovaný produkt mě velice zaujal, ukazuje především, že jablečný telefon dokáže vytvořit pomocí externích objektivů zajímavé a kvalitní snímky, fotografie vypadají opravdu perfektně. Jediné, co bude běžný uživatel hlavně řešit je prodejní cena. I když si za tuto částku můžete zakoupit základní kompaktní fotoaparát, pro jablečného majitele je to doplňkové příslušenství, které by ve sbírce určitě nemělo chybět. Pro prvních 100 objednávek je iLens k dispozici za 2190 Kč, pro slovenské zákazníky za 79€. Další zákazníci za objektivy poté zaplatí částku 3450Kč, respektive 129€. Všechny fotografie byli nafocené pomocí iPhone 4S.

Balení iLens – externí miniobjektivy pro iPhone a smartphony obsahuje:
  • 3 špičkové objektivy
  • Univerzální stativ pro všechny typy fotoaparátů s nástavcem pro držák smartphonů
  • 2 ochranné magnetické krytky na objektivy na šňůrce, díky kterým je objektiv vždy po ruce
  • Hadřík z mikrovlákna
  • Praktické ochranné pouzdro na telefon s držákem pro největší – teleskopický objektiv
Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články