Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Recenze: Herní ovladač SteelSeries Nimbus+ překvapí všechny nadšence

Napsal

dne

V případě, že patříte mezi milovníky hraní her na iPhonu, iPadu, Macu, nebo Apple TV, pak jste si pravděpodobně všimli, že některé z nejžhavějších titulů, jak je PubG, nebo třeba Shadowgun jsou skutečně určeny, nebo spíše doporučovány pro hraní s herním ovladačem. Na internetu pořídíte různé a cenově dostupné varianty, které splní vaše očekávání, nicméně MFi certifikované produkty mohou být daleko lepší volbou, obzvlášť pokud si chcete zajistit dlouhodobě kompatibilitu se systémem a hledáte kvalitně zpracované produkty, které prošly tzv. „zátěžovým“ testem. Čtěte dál…

Do redakce nám dorazil k otestování herní ovladač SteelSeries Nimbus+ jenž nabídne ergonomický tvar plné velikosti, ideální pro pohodlné hraní a snadnou dostupnost ovládacích prvků a mnoho vylepšených vlastností. Podle nás se jedná o nejlepší všestranný MFi ovladač, který bez problémů pracuje se všemi vašimi zařízeními Apple. Možná si říkáte, že se zavedením systému iOS 13 můžete připojovat ke svým produktům ovladač od Play Stationu, nebo Xbox One. Pokud ale patříte mezi jablečné milovníky a dáte na doporučení Applu, pak se stane nepostradatelným parťákem každého z vás. Firmu SteelSeries zřejmě není třeba příliš představovat, upřímně kdo se pohybuje v herním světě, potvrdí, že jejich produkty jsou jednoduše geniální a dlouhá léta sbírá spíše pozitivní recenze. Jelikož bylo třeba původní ovladač aktualizovat, dočkali jsme se druhé generace.

Nimbus+ je v podstatě vylepšená verze vynikajícího a originálního Nimbusu, který se již několik let úspěšně prodával. Už na první pohled je viditelné, že tenhle ovladač se svým tvarem a rozmístěním tlačítek velmi podobá modelu gamepadu od Microsoftu. Rozdílné pak mohou být snad jen přehozené šipky s analogovými páčkami a jiné barevné provedení na pravé straně. Samotné propojení je velmi snadné a rychlé, stačí k tomu stisknout Bluetooth tlačítko, které najdete na zadní straně. Pojďme se však podívat na to, co je obsahem balení a zda je v rámci pořizovací ceny dostačující. Kompletní technické detaily si můžete přečíst na stránkách výrobce.

Pokud si tento model objednáte, dorazí vám v kartonové krabičce odpovídajících rozměrů, přičemž na zadní straně získáte přehled o klíčových vlastnostech, kterými herní ovladač od SteelSeries disponuje. Uvnitř je pak v pěnové výplni uložen samotný ovladač v černém provedení, přičemž nechybí ani základní průvodce informacemi v několika jazycích a plastový stojánek k uchycení smartphonu, který mimochodem snadno nasadíte na ovladač. K tomu, jak výrobce balí své produkty asi není potřeba nic vytknout – chybí nám pouze dobíjecí kabel, nicméně pokud vlastníte iPhone, pak vám určitě Lightning nechybí. Samotná hmotnost ovladače je 243 gramů, což je celkem příjemné, a pokud vás zajímá výdrž, o pohodlné hraní se postará dobíjecí lithium-iontový akumulátor, který slibuje až 50 hodin v aktivním režimu.

V čem se liší oproti původnímu modelu? Na analogovém joysticku nyní můžete stisknout tzv. kliknutím dovnitř jako tlačítka – mimochodem běžná funkce konzolových herních ovladačů – L3/R3, nebo třeba nové magnetické spouštěcí prvky Hall Effect. Kromě toho nabízí nově dvojici fyzických tlačítek „Možnosti“ a „Nabídka“ po stranách od domovského tlačítka. Pro většinu her to není nezbytně nutné, nicméně alespoň se vyplnil středový prostor na ovladači. Novinkou je také výše uvedená výdrž baterie, která zaručí o deset hodin delšího provozu. Vzhledem k tomu, že u první generace nebylo možné jakkoliv uchopit telefon k ovladači, tento model nabízí speciální, odpojitelný držák, který je velmi užitečný a dělá skvělou práci díky pružné sklopné rukojeti, která umožní vložit telefon jakékoliv velikosti.

Nimbus používá Bluetooth 4.1, který by teoreticky nabídl lepší úspory energie a možná pevnější spojení Bluetooth s Apple TV nebo iOS zařízením, ale nemohl jsem rozlišit rozdíl, jelikož během testování nedošlo k žádnému znatelnému zpoždění, nebo výpadku. Pokud bychom měli udělat závěrečné shrnutí o testovaném produktu, pak jsou dvě možnosti, jak vytáhnout ze svých oblíbených titulů maximum. První je spárovat si ovladač od herní konzole, pokud však žádnou nevlastníte, jedná se o první volbu, kterou bychom při koupi zvolili. Výborný tvar gamepadu zabezpečí pohodlné hraní nejenom doma, ale také na cestách. Celkový dojem z gamepadu obohatí pohodlné tlačítka, nebo třeba možnost nabíjet zařízení prostřednictvím Lightning kabelu, který stejně určitě máte často po ruce. Příjemná je také dlouhá výdrž 50 hodin a široká kompatibilita s Apple produkty. Použitím herního ovladače od SteelSeries posunete hraní na Apple TV, ale i samotném telefonu na vynikající zážitek. Pořídit ho můžete na stránkách Applu již za 2109 korun včetně dopravy.

 Nimbus + vedle samostatného připojení pro iPhone

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články