Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Recenze: Chytrá prodlužovačka D-Link DSP-W245 Wi-Fi Smart Power Strip.

Napsal

dne

Pokud chcete mít elektrické spotřebiče v domácnosti pod kontrolou, můžete využít moderní a chytré doplňky, kterých je na internetu obrovské množství. Ať už se jedná o různé aktivační základny, indikační senzory či měřiče spotřeby, světoví výrobci se snaží svým zákazníkům nabídnout maximálně dostupné možnosti, jak si zjednodušit správu bytové jednotky. Smart technologie se stávají součástí téměř každého domova a není se čemu divit, veškeré každodenní procesy si totiž můžete hravě automatizovat a zjednodušit. Rozhodli jsme se jeden z chytrých produktů otestovat.

Výsledek obrázku pro DSP‑W245

Vzhledem k tomu, že již delší dobu hledáme chytrou prodlužovačku, která by dokázala měřit aktuální a dlouhodobou spotřebu elektrické energie v naší kanceláři, rozhodli jsme se vyzkoušet zajímavý model od tchaj-wanské společnosti D-Link. Jedná se konkrétně o model DSP-W245 Wi-Fi Smart Power Strip, který nejenom že splnil naše požadavky, ale zároveň nabízí mnoho dalších, užitečných funkcí. Tento model vám na dálku prostřednictvím mobilní aplikace pomůže kontrolovat a monitorovat zapojené elektrické spotřebiče. Pojďme se společně podívat na výhody a uživatelské zkušenosti z našeho testování. Čtěte dál…

Pokud se budeme soustředit na obsah balení, chytrá prodlužovačka vám dorazí v kartonové krabici odpovídajících rozměrů, přičemž uvnitř objevíme samotný produkt, uživatelský manuál a rychlou instalační kartičku, která vám poradí se správným zapojením. Na první pohled se rozvodný panel D-Link svým vzhledem od obyčejného neliší. V podstatě je poněkud širších rozměrů a obsahuje indikační LED diody. Prodlužovací kabelový přívod na 230V není vybaven hlavním síťovým vypínačem, což mi přijde jako zásadní nedostatek.

Výsledek obrázku pro DSP‑W245

Musíte tedy každou zásuvku vypínat zvlášť buď fyzickým tlačítkem, nebo přes aplikaci v mobilu. Po stranách najdeme pouze synchronizační tlačítko, resetovací tlačítko pro nové spárování a čtveřici hlavních zapínačů. Celkem tedy můžete sledovat spotřebu 4 zařízení současně. Na dálku můžete zařízení zapnout i vypnout nebo nastavit pravidla podle časového plánu a automatizovat svou domácnost. Veškerý přenos pak probíhá prostřednictvím domácí Wi-Fi sítě se kterou je produkt provázán. Instalace je velmi snadná a zvládnete ji bez luštění manuálů. Celým procesem v češtině vás provede aplikace mydlink, která je k dispozici zdarma pro telefony se systémy Android či iOS. 

Rád bych se soustředil na ty nejdůležitější vlastnosti, kterými tento model disponuje. V první řadě myslí na bezpečnost vaší domácnosti. Tato chytrá Wi-Fi prodlužovačka má přepěťovou ochranu a ochranu proti přehřátí. Pokud se něco takového děje, dostanete ihned upozornění pomocí aplikace mydlink. Kromě toho vám umožní šetřit své výdaje a životní prostředí, kdy při odchodu vypněte vše, co není potřeba. Sledovat můžete spotřebu elektrické energie pomocí funkce sledování spotřeby energie v reálné čase, což považuji jako jednu z hlavních výhod. Je mnoho spotřebičů a zařízení, které díky časovači můžete nastavit pro automatické vypnutí či zapnutí. Kompletní informace si můžete přečíst na stránkách výrobce.

Výsledek obrázku pro DSP‑W245

Možná jste se také někdy dostali do nepříjemné situace, kdy zůstala žehlička v zásuvce. Už žádný strach. Pomocí aplikace si to můžete ověřit a pokud by se tak náhodou stalo,  žehličku na dálku vypnete. Až pojedete na dovolenou, nastavte režim zapínání a vypínání světel tak, aby zloději nevěděli, že jste pryč. Když ještě navíc doma připojíte kameru, která vás stejnou aplikací upozorní na nečekaný pohyb či zvuk, zásuvka současně může zapnout světlo či spustit rádio. Jednoduše se jedná o parťáka, který oživí každou domácnost.

Pokud tedy hledáte spolehlivou a moderní prodlužovačku, která vám ušetří čas i energii, pak je D-Link DSP-W245 Wi-Fi Smart Power Strip ideální volnou. Na internetu ji můžete sehnat již od 2000 korun, což je adekvátní cena k funkcím, které nabízí. Nastavení je jednoduché, aplikace intuitivní s možností okamžitého přístupu, ať jste kdekoliv. Kromě toho spolupracuje s Amazon Echo, Google Assistant a IFTTT, bohužel asistentka Siri není prozatím podporovaná. Už nikdy nebudete mít chuť používat běžné zásuvky, protože poznáte, že rozsvícení světel na dálku, zhasnutí v domě, když už nechcete znovu vylézat z postele či automatické nastavení světel v zimních měsících je prostě pohodlné.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články