Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Stylová bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE Pins. Stojí za to?

Napsal

dne

Oblíbená značka Niceboy nedávno opět rozšířila své portfolio produktů o nová bezdrátová sluchátka HIVE Pins. Tentokrát se ale soustředila na cílové publikum s nižšími požadavky, kteří se spokojí s průměrným hudebním výkonem, běžným designem špuntů a pořizovací cenovkou pod tisíc korun českých. Přestože jsme primárně uživateli takových True Wireless sluchátek a redakcí prošlo již velké množství produktů v podobné, nebo stejné cenové relaci, můžeme snadno a efektivně posoudit, zda se tato investice vyplatí, nebo je lepší kouknout po konkurenčním modelu. Pojďme si to shrnout pěkně od začátku…

Mimochodem, letošní model Hive Pins vychází částečně z populární varianty Podsie (která je k dostání na e-shopu za sníženou cenu), nicméně nabízí daleko lepší parametry, jako velikost měniče, nižší hmotnost, nebo například o téměř 30 minut delší výdrž při aktivním poslechu. Už předem musíme poznamenat, že za cenovku 999 korun rozhodně překvapí každého posluchače, který si rád poslechne oblíbenou hudbu při sportu, během cestování, nebo v pohodlí domova. Pro koho je tento model sluchátek určený, v čem vás zaručeně překvapí? Všechny ostatní modely z nabídky si můžete prohlédnout zde.

Přečtěte si také: Niceboy HIVE 3 Prodigy. Pohodlná a lehká Bluetooth sluchátka

V případě, že si tento model značkových sluchátek objednáte, dorazí vám ve standardní kartonové krabičce odpovídajících rozměrů – oproti předchozím modelům jsme se dočkali přepracovaného designu. Český dovozce totiž změnil své logo a společně s ním i grafický návrh krabiček prodávaných produktů – musíme uznat, že balení vypadá i nadále velmi slušně a působí veselejším dojmem. Po stranách pak nechybí klíčové vlastnosti konkrétního modelu, nebo kompatibilita s vybranými zařízeními.

Po rozbalení jsou v horní části uložena samotná sluchátka v nabíjecím boxu, přičemž ve spodní přepážce nechybí dobíjecí USB-C / USB-A kabel o délce, nebo uživatelský manuál v češtině. Samozřejmostí jsou pak náhradní nástavce do uší o různých velikostech. Podle svého si tak můžete sluchátka upravit, aby byla vaše oblíbená hudba nebo pracovní telefonát bez potíží kvalitně slyšet a nepadaly z uší. Nic dalšího v krabičce nehledejte…

  • Bezdrátový přenos s Bluetooth 5.0
  • Výdrž sluchátek 4 hodiny (a až 18 hodin s nabíjecím boxem)
  • Technologie MaxxBass pro hutnější basy
  • Odolnost vůči vodě se stupněm krytí IPX4
  • Dotykové ovládání přehrávání, hlasitosti a hovorů ze sluchátek
  • Nabíjení s USB-C
  • Podpora hlasových asistentů
  • Mikrofon pro hands-free telefonní hovory

Samotná sluchátka Niceboy HIVE Pins vsází na jednoduchý a elegantní design v podání tmavě černého odstínu s matnou povrchovou úpravou. Upřímně, jedná se o univerzální variantu, která se hodí při každé příležitosti. Svou konstrukcí se prezentují jako standardní špunty a od konkurenčních modelů je odlišíte pouze gravírovaným logem. Spodní strana pak nabízí LED indikátor, který vás upozorní na stav týkající se synchronizace, případně nízké kapacity baterie. V miniaturních článcích jsou pak umístěny vcelku citlivé, dotykové senzory, které reagují na jednoduchá gesta ve stylu poklepání. Díky tomu můžete přepínat mezi skladbami, nebo přijmout příchozí hovor. Mimochodem, někdy nás během testování dokázaly solidně potrápit. Už při samotném vkládání do ucha se totiž nechtěně spínacího prostoru dotknete, ať chcete, nebo ne. Jednotlivá gesta si pak můžete prostudovat v přiloženém manuálu.

A co nabíjecí box? Výrobce dodává sluchátka v plastové krabičce, nebo chcete-li dobíjecím boxu, který opět opět vychází z jednoduché linie a v podstatě není nad čím diskutovat. Překvapila nás nízká hmotnost 55 gramů a miniaturní rozměry 56x29x46 mm. Dobíjení pak probíhá prostřednictvím moderního standardu USB-C, přičemž do plné kapacity zabere přibližně 60 minut. V závislosti na úrovni hlasitosti pak počítejte s výdrží do 4 hodin. Synchronizace sluchátek se zařízením je poměrně jednoduchá a zvládne ji klidně úplný začátečník – jen je třeba držet se přesně doporučeného postupu, jinak můžete začít od znova.

Co se týká technických parametrů, celkem slušný zvuk pro běžného posluchače podávají měniče o velikosti 13 mm, přičemž důrazné basy pak podpoří technologie MaxxBass. Nepatříme mezi hudební profesionály, ale v některých ohledech, obzvlášť výšky je třeba brát hudební výstup s rezervou – obzvlášť při vyšší hlasitosti – v poměru cena / výkon ale plní maximálně svůj účel. Musíme uznat, že jsme se během testování nesetkali s výpadkem signálu a to i na větší vzdálenost, než je uvedeno na oficiálních stránkách, rozhodně skvělá práce. Počítat ale musíte s mírně sníženou kvalitou zvuku. O spojení s vašim smartphonem se postará moderní Bluetooth 5.0 s profily HFP, A2DP, AVRCP. Dle dostupných informací nabízí citlivost 102 ± 3dB, frekvenci 20Hz-15kHz a podporované kodeky SBC.

Hudební výkon sluchátek? Je to zklamání? Protože musíme brát v úvahu nižší pořizovací cenu, k čemuž se vážou standardní komponenty, i přesto dokázala sluchátka příjemně překvapit. Za méně než tisíc korun získáte produkt, který si dokáže poradit s basy a rozhodně to nejsou žádná chrastítka z Aliexpresu. Jen škoda, že není k dispozici nějaká aplikace k úpravě jednotlivých parametrů výstupu hudby. Pokud ale patříte mezi velké posluchače a máte vyšší budget, pak radši zvolte dražší alternativu od značek Bose, AKG, nebo třeba SONY. Pojďme si to celé v krátkosti shrnout, pro koho jsou tedy sluchátka určena a vyplatí se investice?

Za nás určitě ano! Za takové peníze budete jen těžko hledat srovnatelnou variantu a Niceboy patří mezi spolehlivé značky, které nezklamou. Plus dáváme snadnému ovládání, dokonalé výdrži sluchátek i pouzdra a minimalistickému zpracování po stránce designu. Naopak výrobce si mohl trošku víc pohrát s nabíjecím pouzdrem, které na první pohled působí až příliš lacině kvůli použitému plastu.

Pořídit je můžete pod tímto odkazem přímo na stránkách Niceboy za příjemných 999 Kč.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články