Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Recenze: Bezdrátová sluchátka Audictus Adrenaline pro každého sportovce.

Napsal

dne

Vybrat si v dnešní době vyhovující bezdrátová sluchátka přesně podle nastavených kritérií dokáže pořádně zabrat. Ať už hledáte elegantní či sportovní variantu, testovaný kousek od společnosti Audictus rozhodně splní vaše očekávání a dokáže svým hudebním výkonem příjemně překvapit. Obzvlášť, pokud máte omezený rozpočet. Do redakce se dostala konkrétně varianta Adrenalin s bezdrátovým přenosem, která díky absenci kabelu poskytuje velkou svobodu pohybu. Jaké výhody sluchátka nabízí a jaké jsou naše pocity? Čtěte dál…

Výsledek obrázku pro Audictus AdrenalineDejte sbohem zamotaným kabelům. Drátová sluchátka jsou nepraktická, obzvlášť pokud často sportujete. Dnešním moderním standardem poslechu oblíbené hudby je „bezdrát“ a výrobci příslušenství  jsou o tom přesvědčeni. Stejně jako Audictus se snaží i další firmy nabídnout maximální požitek z hudby a nabízí u svých produktů výhody, na které si snadno zvyknete. Konkrétně model Adrenaline nabízí výkonné 8 mm měniče, které se podepsaly na vysoce kvalitním zvuku. Jaké další zajímavosti nabízí?

Za zmínku rozhodně stojí nízká hmotnost – 17 gramů, díky které nebudete při sportovních ambicích jakkoliv omezení, dále pak vysoká odolnost i při náročném používání. Jejich speciální konstrukce chrání vnitřek proti potu, vlhkosti a dešti (certifikát IPX4). V rámci kvalitního, hliníkového těla se nemusíte bát, že se v případě pádu rozpadnou na malé části. Tyhle sluchátka jsou přesně pro vás! To ale nejsou všechny výhody, sluchátka Adrenaline nabízejí celou řadu vlastností, díky kterým je využije nejen při sportu, ale i v každodenním životě. Využít je můžete při sledování filmů, televizních seriálů či podcastů – zvuk je totiž charakterizován zemitými basy a nízké tóny nepochybně dominují.

Párování sluchátek pomocí smartphonu, notebooku nebo stolního počítače (pokud disponuje Bluetooth modulem) nebylo problémem. Sluchátka jsou rychle detekována a během několika málo vteřin spárována se zařízením. Kromě toho disponuje funkcí MultiPoint, což znamená, že můžete spárovat dvě samotná zařízení zároveň, například telefon a samostatný MP3 přehrávač.

Sluchátka Adrenaline obsahují integrovaný mikrofon, díky čemuž je můžete používat i k telefonickým hovorům a pomocí funkčního tlačítka jednoduše přijmete příchozí hovor nebo dvojitým stisknutím vytočíte poslední volané číslo. Příjemně nás překvapila kvalita záznamu. Na ovladači se také nachází regulátor hlasitosti, kterým rychle a jednoduše změníte hlasitost přehrávané hudby. Praktičnost je tedy na prvním místě. To můžeme přirovnat i k háčkům na sluchátkách, díky kterým perfektně drží na uších při jakékoliv činnosti.

Zajímavým řešením je použití úzkého plochého kabelu mezi sluchátky, který měří 52 centimetrů. Díky tomu se sluchátka nezamotají a při používání se nekroutí. Ať už jsem kdykoliv vyndal sluchátka z praktického cestovního pouzdra, které je mimochodem součástí balení, nikdy nebyl problém, který nás často provázel u kulatých drátů. Adrenaliny jsou vždy připravené k okamžitému používání.

Výsledek obrázku pro Audictus Adrenaline

Pokud si tento model objednáte, dorazí vám v elegantní kartonové krabičce odpovídajících rozměrů. Po sejmutí vnějšího obalu, na kterém najdete mimochodem veškeré technické parametry se dostáváme k části, ve které jsou uložena samotná sluchátka ve stříbrno-černém provedení. Součástí balení je praktické cestovní pouzdro na zip, tři páry dodatečných silikonových špuntů v různých rozměrech a propojovací microUSB kabel. Nechybí ani uživatelský manuál, který vás seznámí se všemi potřebnými informacemi. Sluchátka vám mohou na jedno nabití nabídnout až 5 hodin audio zážitku a dobíjet baterii můžete přes síťový adaptér, nebo třeba přes USB v počítači. To vám zabere přibližně dvě hodiny čistého času.

Teď ale k našim pocitům ze samotného testování. Dobře, jsou kvalitně vyrobené, elegantní a pevné, ale jak hrají? Jaká je podle nás kvalita zvuku? Musíme uznat, že ve své cenové kategorii patří mezi lepší produkty, nemůžeme je samozřejmě srovnávat s modely jako je BOSE, Sennheiser či JBL, jelikož za ně zaplatíme až několik tisíc korun. Frekvenční rozsah je podle informací udávaných výrobcem v rozmezí 20 – 20 000 Hz a citlivost 98 dB. Nicméně je to o individuálním pocitu, někdo preferuje méně basů, další zase vyšší tóny. Případně si můžete všechno sladit přes ekvalizér podle vašich představ.

Výsledek obrázku pro Audictus AdrenalineAudictus není na českém trhu příliš známou značkou, nicméně Adrenaline je již druhý model bezdrátových sluchátek, který přináší řadu vylepšení. Mám pocit, že by mohla v následujících letech patřit mezi populární výrobce, kteří se vyznačují velkým kompromisem mezi cenou a kvalitou. Jaké jsou největší výhody testovaného produktu? Rozhodně v první řadě překvapivě dobrá kvalita zvuku, dále pak bezproblémové párování přes Bluetooth 4.1. Uživatele potěší až 5 hodin nepřetržitého přehrávání hudby a skvělá izolace od okolního hluku. Tento kousek si můžete pořídit již od 899 Kč, což je v porovnání s konkurencí rozhodně příjemná zpráva. Osobně mohu tyto sluchátka doporučit každému sportovci, který hledá cenově dostupná sluchátka s kvalitním zpracováním a dlouhou výdrží.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články