Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Průzkum: Jak si vede Netflix, HBO GO a další služby v Česku?

Napsal

dne

Pokud máte nějaký oblíbený seriál, nebo jste fanoušek filmového průmyslu, pak rozhodně sledujete obsah na některé ze streamovacích služeb. Analytická společnost JustWatch provedla průzkum trhu v Česku a zjistila zajímavé informace, týkající se výkonu. Tržní podíly SVOD na 2. čtvrtletí roku 2021 ukazují, že v žebříčku i nadále dominuje americký placený poskytovatel filmů a seriálů online Netflix.

Mimochodem, Netflix se kromě své hlavní činnosti věnuje i vlastní produkci televizních seriálů či televizních filmů. S přibývajícími předplatiteli se Netflix také pustil masivně do vlastní tvorby. Prime Video nadále rostly a začínají snižovat propast vůči HBO Go s 5% marže mezi těmito dvěma. Netflix je stále lídrem na trhu o 25% a drží téměř polovinu streamovacího trhu v České republice. Apple TV + vytlačil O2 TV o 1%. Služba od Amazonu zaznamenala nejúspěšnější čtvrtletí, ve druhém čtvrtletí vzrostl o 3% a od ledna 2021 vzrostl o 6%. Zatímco Netflix do druhého čtvrtletí získal 1%, ve skutečnosti je od ledna 2021 nižší o -2%.

Doplňující informace: JustWatch je mezinárodní streamovací průvodce, který pomáhá více než 20 milionům uživatelů měsíčně najít něco skvělého ke sledování na Netflixu, Prime Video, Disney + atd. Ve 52 zemích.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články