Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Proč byste si neměli kupovat použitá sluchátka AirPods?

Napsal

dne

AirPods od Applu jsou tak oblíbená sluchátka, že je používají i někteří fanoušci konkurenčního Androidu. Mnohdy se zdá, že je vlastní snad každý, ale není tomu tak. Mnozí totiž pochybují kvůli jejich ceně, čekají na nějakou slevu, případně sledují nabídky použitých kousků – nicméně to není úplně výhodná varianta. Nákup takových sluchátek sebou totiž přináší řadu problémů a vyhozené peníze – samozřejmě pokud budete mít štěstí, narazíte na slušného prodejce, nebo výhodnou koupi, lepší je však připlatit a pořídit nový kousek. Navíc se internetové stránky množí falešnými sluchátky, které je těžké rozeznat. Pojďme se společně podívat na to, co je špatného na použitých AirPodech a proč se vyplatí pořídit raději nový kus.

AirPody mají nastavenou dobrou výdrž baterie – mnohdy bude stačit na poslech hudby během cestování, sportování a jiných činnostech. Navíc je nejnovější model AirPods 3 schopen pracovat déle, než jeho předchozí varianty. Jako každé jiné zboží je však baterie spotřebním komponentem a v případě těchto sluchátek neexistuje oficiální způsobe výměny, v takovém případě je třeba koupit si nová sluchátka. Neexistuje také žádný normální způsob, jak zkontrolovat zbývající kapacitu baterie vašich AirPodů a je nepravděpodobné, že by někdo svědomitě dodržoval všechna doporučení. Apple doporučuje vypínat potlačení hluku, uchovávat je v pouzdře, správně je nabíjet, nebo neposlouchat hudbu neustále při vysoké hlasitosti.

AirPods (2. generace) – Apple (CZ)

Při nákupu použitých AirPods riskujete, že narazíte na „unavenou“ baterii, která se za několik měsíců začne daleko vybíjet. Jsou to tedy vyhozené peníze. Dalším poznatkem je samotné čištění. Všiml jsem si totiž, že mnoho lidí, které znám, zanedbává čištění svých AirPodů (a také čištění uší). Vezmete si cizí AirPods a jsou špinavé a mastné, síťky jsou běžně ucpané ušním mazem. Dají se vyčistit obyčejnou tyčinkou do uší, otřít lihovým ubrouskem, ale novější už nebudou: špína se dovnitř stejně dostane a nedá se s tím nic dělat. Nošení takových sluchátek je nepříjemné – ze stejného důvodu mnoho lidí prodává své iPhony bez sluchátek EarPods. Pouzdro AirPods navíc časem začne žloutnout. což také nevypadá nejlépe.

Pokud dbáte na hygienu, pak byste se v tomto případě měli blíže podívat na použité AirPods Pro: mají vyměnitelné náušníky, které se mnohem snadněji čistí od ušního mazu. To je jejich obrovské plus, na rozdíl od běžných AirPods. Ale znovu: pozor na jejich barvu. Dalším nenápadným ukazatelem špatné koupě je nízká hlasitost. Všechna sluchátka mají totiž jedno společné – časem mají tendenci znít tišeji.

Toho si mohou všimnout majitelé AirPods, kteří je používají déle než rok. Při nákupu AirPods z vašich rukou byste měli mít po ruce víceméně nový kousek, například půjčenou od kamaráda, abyste ji mohli s něčím porovnat. Používaná sluchátka AirPods vás mohou zmást: jedno sluchátko je hlasitější, druhé tišší nebo jsou obě zároveň tiché. Za všechno může nesprávná obsluha, poslech hudby na maximální hlasitost, vniknutí nečistot nebo vody. Obecně o důvod víc, proč být při takovém nákupu opatrnější. A co nabíjecí pouzdro? V tomto případě se docela dobře používá, je kompaktní, rychle dobíjí sluchátka a je snadné ho vyčistit od nečistot. Nicméně je náchylné k poškrábání a tak je většina použitých kousků v horším stavu, než byste očekávali.

Apple AirPods 3: Everything You Need to Know

Jak koupit použité AirPods

Podle mého názoru, pokud se rozhodnete takové AirPods koupit, zkuste to udělat se svými přáteli nebo známými. Není pravda, že budou v perfektním stavu, ale všechny drobnosti na sluchátkách určitě poznáte. Kromě toho budou určitě originální – je nepravděpodobné, že vaši přátelé nosili čínský falešný kousek. Při nákupu od cizích lidí věnujte pozornost doslova všemu: barvě pouzdra, sluchátek, krabici pod AirPods, zkontrolujte sériová čísla a dokonce se podívejte do uživatelské příručky k AirPods – čínští výrobci se naučili, jak AirPods dokonale padělat, ale často padělek obsahuje text se zakřiveným písmem. Nákup použitých AirPods je loterie. Klidnější bude, pokud si pořídíte nový kousek například starší generace, která vlivem novějších snížila svou pořizovací cenu.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články