Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Proč Apple odstranil Touch Bar z modelů MacBook Pro?

Napsal

dne

Od představení modelu přenosného počítače Apple MacBook Pro, který jako první disponoval dotykovou lištou Touch Bar uběhlo více než 5 let. Apple se tímto krokem integrace snažil nabídnout zákazníkům přidanou hodnotu v rámci pohodlnějšího používání. Nicméně od svého rozhodnutí v loňském roce opustil a do nejnovějších počítačů se Touch Bar již nevrátil. Podle zahraničních informací a oficiálního vyjádření, které sdílel sám Apple ani znovuzrození neplánuje.

Během tohoto období se objevil na několika generacích počítačů, přičemž s příchodem redesignovaného modelu v roce 2021 se navrátila sestava fyzických tlačítek, což údajně uživatelům více vyhovuje. Podle výkonného ředitele společnosti chtěli zákazníci „Pro“ zažít hmatový pocit a hmatatelnost těchto funkčních kláves, takže se nejen vrátily, ale jejich velikost odpovídá zbytku kláves.

10 vynikajících tipů a triků pro Touch Bar u MacBooku Pro

Vrchní viceprezident celosvětového marketingu společnosti Apple Greg Joswiak hovořil s Wired v rozhovoru o řadě věcí, ale jedna z diskusí, která nás zaujala, byla její úvaha o odstranění Touch Baru po půl dekádě. Joswiak tvrdí, že zákaznická základna takových počítačů chtěla fyzické funkční klávesy a tak se rozhodli pro návrat. Je pravda, že tento malý displej nabízel uživatelům spoustu možností, pokud jde o spouštění určitých akcí na základě programů a dokázal pracovat i s běžnými úkoly.

Pro uživatele, kterým to chybí, Apple říká, že stále prodává M1 MacBook Pro, alespoň dokud nebude oficiálně ukončen. Podle různých průzkumů se však mnoho hlasujících přiklonilo na stranu správného rozhodnutí – tedy Touch Bar odstranit, čímž také mohlo dojít ke snížení výrobních nákladů. Vzhledem k tomu, že nová 14,2palcová a 16,2palcová verze nabízí velké přepracování, bylo by zapotřebí vynaložit mnoho dalších technických prostředků a úsilí, aby se do konstrukce mohl vrátit stejný dotykový panel. Pokud tedy Apple opravdu vyslechl uživatele a odebral lištu kvůli nim není potvrzeno, možná se sešlo více událostí, proč se pro takovou změnu definitivně rozhodl.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články