Sledujte nás na sociálních sítích

Aktuality

Chladné počasí a s ním spojené problémy s baterií v iPhonu! Jak je vyřešit?

Napsal

dne

Výměna baterie iPhone Praha

Chladné období je opět tu a s ním problémy spojené se špatným stavem baterie v iPhonu. Jak se problémy se špatným stavem baterie projevují a jak je vyřešit?

Problémy se špatným stavem baterie v iPhonu

Špatný stav baterie v iPhonu se může projevovat hned několika způsoby. Tím nejčastějším je jednoznačně rychlý pokles procent, informující o stavu baterie. Ve většině případů ráno vypojíte iPhone z nabíječky a u oběda už sháníte, kde si můžete baterii opět dobít.

Druhým ukazatelem špatného stavu baterie může předčasné vypínání iPhonu. Například máte ještě 20 – 30% kapacity, ale otevřete aplikaci fotoaparát, nebo chcete někomu zavolat, jenže iPhone se z ničeho nic vypne a nejde zapnout. Po připojení do nabíječky ovšem ihned naskočí na 20 – 30%, se kterými se iPhone předčasně vypnul.

O špatném stavu baterie Vás také informuje ukazatel kondice baterie, který najdete v nastavení iPhonu. Ukazatel kondice baterie ovšem nemusí být vždy příliš přesný. Pokud kondice baterie klesne pod 80% původní kapacity, iPhone Vám doporučí navštívit servis. Setkal jsem se již mnohokrát s případy, kdy baterie ukazovala stále 90% původní kondice, ale majitel musel iPhone za den třikrát dobíjet.

Posledním a největším problémem je jednoznačně nafukování baterie. Nastane-li situace, při které se začne baterie v iPhonu nafukovat, je zle. Nafouklá baterie začne tlačit na displej a může dojít i k poškození displeje.

Jak se o baterii v iPhonu co nejlépe starat?

Neexistuje příliš mnoho zaručených triků, jak iPhone používat, aby baterie vydržela co nejdéle, pár praktických ovšem existuje. Tím nejzákladnějším je: nevystavujete iPhone příliš velkým teplotním výkyvům. Po příchodu z venku rozhodně nepokládejte iPhone na topení, abyste ho zahřáli. Tento teplotní výkyv by mohl značně s výdrží baterie zamávat.

Snažte se iPhone nevybíjet do nuly. Jistě jste se někdy dostali do situace, kdy prostě nebyla jiná možnost a iPhone jste do posledního procenta používali. (Většinou na nějakém večírku či při dlouhém pracovním dni) Po příchodu domu jste iPhone připojili na nabíječku a usnuli. Ráno jste se probudili a iPhone z nabíječky se 100% sundali. Velké rozdíly mezi úplným vybitím a následným přebitím baterie může mít za následek postupné ztrácení kapacity baterie. (Nové iPhony v sobě již mají redukci, díky které k přebíjení iPhonu nedochází).

Jak problém se špatným stavem baterie vyřešit?

Dostali jste se do fáze, kdy baterie ve Vašem iPhonu vykazuje některou z výše zmíněných závad? (Předčasné vypínání, rychlý pokles procent, atd.) Nyní už nezbývá nic jiného, než navštívit iPhone servis a nechat si baterii vyměnit. Výměna baterie v iPhonu nezabere příliš mnoho času. Při výměně baterie se na prodejně Tvrzenýsklo.cz nezdržíte déle než 10 minut. Baterii v iPhonu Vám zde vymění na počkání, bez nutnosti objednání předem. Na celý servisní zákrok samozřejmě dostanete záruku! Kromě problémů s baterií Vám zde pomohou i s jakýmkoliv dalším problém jako je například tiché sluchátko, prasklý displej, problémy s nabíjením a mnoho dalších..

Výměna baterie v iPhonu Tvrzenýsklo - 2

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články