Sledujte nás na sociálních sítích

Aktuality

[Shrnutí] Prohlédněte si kompletní přehled nových funkcí v iOS 8.

Napsal

dne

Následovně po představení OS X přišel na řadu IOS 8. Apple se samozdřejmně pochlubil prvenstvím v podobě 500 milionů iPhonů. Nyní se prodal přes 800 milionů IOS produktů.

Apple si také rýpl do nového Androidu, který má jen 9% uživatelů. Na androidu je také v 99% aplikací malware. To se u Applu nikdy nemůže stát.

Design IOS 8 je stejný jako v případě IOS 7, ale přibylo mnoho nových užitečných funkcí, které si teď ukážeme.

Jako první byly představeny nové interaktivní notifikace, na které můžete hned reagovat odepsáním, liknutím nebo okomentováním…

V multitaskingu se také objevil nový rychlý přístup ke kontaktům.

IOS 8 v aplikaci Mail obsahuje také nová gesta, která vám umožní si částečně skrýt rozepsaný email, najít si určitý doručený email, zkopírovat si z něho určité údaje a následně rychle vložit do rozepsaného emailu.

Spotlight se v IOS 8 dočkal stejných funkcí jako v OS X a to inteligentnějšího vyhledávání a zobrazování informací. Je to vlastně taková SIRI bez SIRI.

Jako další novinku si Apple přichystal novou klávesnici quick tyype, která má novou funkci prediktivního zobrazování a snaží se odhadovat co napíšete než to napíšete.

Aplikace iMessage se dočkala jednoho z největších updatů. Získala možnost hlasových zpráv jako například Viber, možnosti skupinových konverzací, možnost pořízení rychlého selfie nebo videa, zjišťování polohy svých přátel z konverzace a mnoho dalšího.

Nově si také můžete zabezpečit v podobě hesla všechny vaše aplikace a soubory.

V IOS 8 se také zobrazuje aplikace HealthKit, která sestavuje kompletní obraz uživatele a propojuje se s aplikacemi třetích stram, ale také s koprocesorem M7. V budoucnu třeba bude pracovat společně s iWatch.

Do IOS 8 byla také přidaná nová funkce Family sharing. Tato funkce vám umožní vytvořit si jakýsi pomyslný kruh, který vám sdílý všechny vaše dokumenty s vaší rodinou. Umožňuje také kontrolování in App plateb v aplikacích a hrách. Rodiče tak budou mít plnou kontrolu nad svou kreditní kartou. Vaše děti vám už tak bez vašeho souhlasu nebudou kupovat ani aplikace ani diamanty.

Nově se vám také vaše fotografie budou sdílet mezi všemi vašemi zařízeními do 5Gb zadarmo. V aplikaci galerie si také můžeme všimnout nových funkcí jako upravování fotek, přidání mezi oblíbené a další.

Mezi další novinky patří aktivace SIRI, kterou nyní lze zpustit hlasovým pokynem Hey SIRI!. Aplikace mapy v Číně se také dočkala značného vylepšení což určitě přivýtají nový zákazníci i ti stávající.

Celý systém IOS 8 bude dostupný pro vývojáře ihned. Pro širokou veřejnost na podzim. Jen škoda, že Apple neumožníl jednu beta verzi pro nadšence, kteří nemají zaplacený vývojářský účet tak jako v případě OS X Yosemint.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články