Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Francie. Jediný stát, kde dostanete k iPhone 12 sluchátka v balení.

Napsal

dne

V posledním týdnu se neustále řeší kontroverzní rozhodnutí společnosti Apple. U nových modelů iPhone totiž nedostanete v balení sluchátka EarPods ani nabíjecí adaptér do sítě. Někteří jsou rozhořčeni, naopak druhá skupina lidí tento nedostatek neřeší. Moderním standardem je totiž bezdrát a to v obou případech. Řada spotřebitelů svůj iPhone dobíjí prostřednictvím bezdrátových nabíječek a nebo mají minimálně jednu v záloze. Co se týká sluchátek, pokud patříte mezi aktivní posluchače hudby, pak máte zřejmě své oblíbené a kvalitnější sluchátka od jiné značky, nebo používáte AirPods. V případě, že nyní vlastníte některý z modelů iPhone, pak si stačí současné sluchátka ponechat a používat je i nadále u iPhone 12.

Je to celé jenom o principu, jak se na to dívá zákazník. Pokud si pořídí iPhone za dvacet tisíc, pak už je maličkost přidat pár stovek a dokoupit si originální síťový adaptér, nebo sluchátka. Samozřejmě druhá věc je taková, že pokud si pořídíte telefon za celkem vysokou cenu, základní balení by nepostradatelnou součást (alespoň z hlediska rychlosti nabíjení) obsahovat mohlo.

Na tuto otázku si každý odpoví sám podle svého názoru. Nicméně zajímavou informací je, že v jedné z evropských zemí musí Apple poupravit balení. Ve Francii je totiž společnost nucena kvůli místnímu zákonu dodávat sluchátka spolu se zařízením. Uvádí to přesně odstavec “Accessory to limit the exposure of the user’s head to radio emissions during communications.” To znamená, že náhlavní souprava plní funkci, kdy uživatel nemusí přikládat samotné zařízení k uchu, zřejmě ze zdravotních důvodů a člověk (v zákoně konkrétně dítě do 14 let) není ovlivněn elektromagnetickým zářením během komunikace. Zajímavé zpestření, nicméně sluchátka v tomto případě zřejmě stejně nikdo neřeší.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články