Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Potřebujete náhradní iPhone? Půjčte si ho v iPhone půjčovně!

Napsal

dne

Být bez telefonu po dobu vyřízení reklamace, pojistné události nebo servisu je noční můra pro každého z nás. Přijít o svůj iPhone a současně o kontakty, poznámky, zprávy, dokumenty, fotky, aplikace i nastavení na které jsme zvyklí? Peklo! Dnes už nemusíme sahat do šuplíku pro starý Android. Od března si můžeme půjčit náhradní iPhone u Pavla Jílka. Zeptali jsme se na pár otázek majitele vůbec první iPhone půjčovny v Česku. Tady jsou:

 

Jak dlouho tuto službu nabízíte?

Oficiálně od března tohoto roku (2017), kdy jsem pronajal vůbec první telefon. Neoficiálně byly spuštěné webové stránky dříve, ale neproběhla žádná propagace a více méně jsem tedy zatím sledoval zájem o tuto službu. V březnu pak přišel moment, kdy jsem se rozhodl koupit první iPhone.

Na jaké zákazníky se převážně soustředíte?

Služba je zaměřená primárně na uživatele, kteří sami používají iPhone a potřebují náhradní telefon po dobu vyřízení reklamace, pojistné události nebo servisu. Mezi klienty jsou však i tací, kteří si chtějí iPhone vyzkoušet, aby zjistili jestli jim bude vůbec vyhovovat.

Kolika iPhony a jaké modely aktuálně vaše půjčovna disponuje?

Aktuálně je k dispozici 10 telefonů. Co se týče konkrétní nabídky, najdete v ní tyto telefony:
iPhone 5s – 16GB SILVER
iPhone SE – 16GB ROSE GOLD
iPhone SE – 32GB SILVER
iPhone SE – 64GB ROSE GOLD
iPhone 6s – 64GB SILVER
iPhone 6s Plus – 64GB SILVER
iPhone 7 – 128GB SILVER
iPhone 7 – 128 GB SILVER
iPhone 7 Plus – 128GB SILVER
iPhone 7 Plus – 128GB GOLD
Kompletní nabídka včetně cen

Může si telefon půjčit kdokoliv? Jaké jsou podmínky?

Klient musí mít minimálně 18 let, trvalé bydliště v ČR (nesmí být vedené na městském úřadě) a složit vratnou kauci. Výše kauce je stanovena podle modelu telefonu, zda si telefon pronajme podnikatel nebo běžná fyzická osoba a také zda se telefon předává osobně nebo posílá po ČR.
Pokud jsem tedy např. z Brna nebo jiného města, mohu si telefon půjčit?
Ano, telefon jsem schopen dostat do 24 hodin kamkoli po ČR. Stačí podepsat smlouvu a složit kauci převodem na bankovní účet. Telefon si může klient nechat poslat domů, do práce, případně i na dovolenou. Dopravu řeším s PPL, takže se klient o nic nestará. Při vrácení pouze objednáme svoz a kurýr si balíček opět převezme.

Na stránkách píšete, že jsou telefony pojištěné, co to přesně znamená?

Stát se může cokoli a proto tímto dávám klientům jistotu, že v případě poškození po nich nebudu vyžadovat 100% hodnoty telefonu. Pokud dojde k rozbití displeje, který půjde opravit, je spoluúčast 10% z hodnoty telefonu a v případě totálního poškození (tzn. nelze opravit) pak 30%. Je však potřeba zmínit, že ke každému telefonu dostávají klienti úplně nový silikonový obal a na displeji je vždy nalepené ochranné sklo. Snažím se tím eliminovat možnost poškození. Rozbitý telefon se mi zatím nevrátil, poškozené bezpečnostní sklo už párkrát ano, ale od toho tam je. Dokud není nic s telefonem, tak je vše v pořádku.

Na stránkách máte uvedenou provozní dobu 7 dní v týdnu od 8:00 do 20:00, to si mohu půjčit telefon opravdu kdykoli?

Tato služba je určená pro náročné klienty, kteří telefon většinou potřebují hned a proto mi mohou zavolat prakticky kdykoli. Na telefonu jsem téměř nepřetržitě a proto se nebráním tomu, aby mi klienti volali i o víkendu. Vše ostatní pak záleží na domluvě. Na webových stránkách mám také livechat kde mi může kdykoli kdokoli napsat. Notifikace mám přímo na telefonu, takže reaguji v drtivé většině ihned.

 

Osobní předání nabízíte zatím v Praze, kde vás klienti najdou?
V současné době nemám a ani neplánuji zřizovat pobočku. Nejenže by se to projevilo do cen za nájem telefonu, ale nevidím v tom zatím žádný důvod. Mám 3 výdejní místa, kde může předání i vrácení telefonu proběhnout, případně za poplatek dovezu telefon kamkoli po Praze. Nejlepší je zavolat nebo napsat a domluvit se.

Předpokládám správně, že iPhone půjčovna není práce na plný úvazek?

Přesně tak. Živit se půjčováním telefonů zatím nedá, to by jich muselo být mnohem více. Podnikám už od střední školy a online projektů nebo jiných aktivit mám více. Díky tomu, že mě iPhone půjčovna neživí mohu nabídnout takové ceny, jako nabízím. V podstatě si dělám svoji běžnou práci a do toho půjčuji lidem telefony.

Děkuji za rozhovor, poslední dotaz bude, jaké cíle s půjčovnu máte do budoucna? Přeji hodně štěstí a držím palce!

Když jsem s iPhone půjčovnou začínal, spoustu lidí mě odrazovalo a nevěřilo, že by to mohlo fungovat. Po ani ne 6 měsících mám 10 telefonů, což je tak trošku odpověď na jejich reakce. V tomto chci v podstatě pokračovat i dál. Postupně tomu věnovat takový čas a energii, abych projekt dostal co možná nejdál. Já jsem za sebe spokojený už teď a co se konkrétních cílů týče, těším se na nejnovější iPhone 8, který chci mít v nabídce pokud možno co nejdříve. Co bude pak se uvidí. Díky za rozhovor.

iPhonePůjčovna.cz – Potřebujete náhradní iPhone?

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články