Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Osm úžasných vlastností nové aplikace Photos v OS X 10.10.3.

Napsal

dne

V nedávném článku jsme vás informovali o tom, že společnost Apple uvolnila pre-release OS X 10.10.3 Yosemite, který obsahuje zcela novou aplikaci Photos, která vám usnadní práci. Pojďme se společně podívat na osm nejúžasnějších vlastností této aplikace. Finální verze by mohla být k dispozici začátkem března.

1. iCloud Photo Library

fotografie-editace

Nejzásadnější funkcí je ukládání celé knihovny s fotografiemi na vašem počítači Mac do iCloudu. Nejdůležitější snímky budete mít tedy uloženy na serveru, nabízí se dvě varianty, buď umožní uživatelům uložit původní formát fotografie ve vysokém rozlišení, nebo optimalizovaný prostorem. Pokud máte základní free space, fotografie budou upraveny do menšího formátu. Apple umožňuje uživatelům využít 5 GB úložného prostoru zdarma, ale pokud se chystáte zálohovat fotografie a videa, budete pravděpodobně muset koupit větší prostor.

2. ÚPRAVA FOTEK A NÁSLEDNÁ synchronizaci mezi iPhoneM a Macem.

editace-všude-fotky

iCloud Photo Library nabízí také okamžitou synchronizaci mezi přístroji. V případě, že upravíte fotografii na iPhone, během okamžiku se provedené změny budou zobrazovat na všech zařízeních, přes které jste přihlášeni. Nemusíte se bát, Apple uloží původní fotografii, takže pokud provedete změny, které nejsou podle vašich představ, můžete jej vždy vrátit do původního stavu.

3. Lepší filtry

filters2

Jeden důvod navíc, proč právě používat Photos. Aplikace nabízí lepší filtry se kterými bude váš obrázek hezčí. Aby to bylo co nejrychleji, Apple přidal možnost automatické zlepšení obrazu, přičemž můžete proklikat osm vestavěných filtrů. Pro ty, kteří chtějí parametry nastavit ručně, jsou k dispozici posuvníky. Můžete si ručně nastavit světlo, expozici, stíny atp. Nenahradí však profesionální programy jako Lightroom, nebo Photoshop, ale dá svým začínajícím fotografům snadný způsob, jak okořenit své snímky.

4. Více prostoru na obrazovce pro Vaše fotky

obrazovky-fotky-app

Uživatelské rozhraní aplikace Photos bylo kompletně přepracováno ze starého iPhoto. Největší změnou je větší prostor na zobrazení obrázků, což umožňuje sledovat více snímků zároveň. Navigační nástroje byly přesunuty do horní části okna a organizační prvky jsou rozděleny podle místa pořízení a času..

5. Velké knihovny? snadné prohlížení

bigphotos

Pokud máte v knihovně mnoho snímků, aplikace Photos zvládá prohlížení na jedničku. Plynulé posouvání, rychlé načítání miniatur. Víc k tomu asi není potřeba dodávat.

6. Sdílení všude

Share-fotky

Aplikace Photos umožní sdílet pořízené a upravené snímky na Facebook, Twitter a většinu ostatních sociálních sítí, ale také přes Messages, AirDrop nebo Mail.

7. Auto Crop

autocropthat
Funkce Auto Crop nastaví snímek do standardní pozice pomocí kliknutím jednoho tlačítka. Stejnou funkci můžeme použít na iOS 8 při úpravě pořízených  snímků.

8. Tisknutí fotoknih

photos-book

Společnost Apple přidala možnost vytvářet si fotografické knihy a použít následný tisk. Aktualizovaná byla také nabídka šablon, které si můžete zdarma upravit.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články