Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Odborníci zjistili, který iPhone je lepší koupit v roce 2021

Napsal

dne

Časopis Consumer Reports, měsíčník svazu spotřebitelů v USA (nezisková organizace), čas od času vydává recenze a srovnávací testy různých produktů, včetně smartphonů. Tentokrát časopis publikoval článek s názvem „Nejlepší smartphony v roce 2021“, ve kterém odborníci samostatně uvedli iPhone – přesněji nejlepší model pro letošní nákup (pravděpodobně před vydáním nového iPhonu). A překvapivě, pokud obvykle radili smartphony středního cenového segmentu (například loni byl nejlepší iPhone 11), tentokrát dali přednost nejdražšímu modelu iPhone – iPhone 12 Pro Max.

Který iPhone je lepší koupit – cenová kvalita

Consumer Reports říká, že iPhone 12 Pro Max plně ospravedlňuje svůj vyšší cenový bod ve srovnání s jinými iPhony, ačkoli konstatuje, že iPhone 12 Pro je také skvělou volbou. Zatímco iPhone 12 Pro Max vás bude stát o 100 dolarů více než jeho mladší sourozenec, iPhone 12 Pro, nabízí o několik hodin delší výdrž baterie, větší displej a 2,5násobný fotoaparát, který vám umožní fotografovat z větší vzdálenosti než dvojnásobné přiblížení fotoaparát v iPhone 12 Pro. Na druhou stranu je iPhone 12 Pro Max výrazně těžší a tento telefon je obtížné používat jednou rukou, a to ani pro lidi s dlouhými prsty. Pokud vás zastraší objemné telefony, mohl by se vám líbit iPhone 12 Pro. Ale co je také zajímavé, když se podíváte na úplné hodnocení smartphonů Consumer Reports, téměř dva roky starý iPhone 11 Pro Max má lepší skóre než iPhone 12 Pro se skóre 85, respektive 84. Telefon 12 získal v hodnocení 79 bodů a iPhone 12 – 78 bodů.

Časopis je již dlouho známý svou objektivitou, protože nezveřejňuje reklamy třetích stran, nepřijímá vzorky produktů a neumožňuje použití svých výsledků testů k propagaci produktů. Rovněž nepřijímá zkušební vzorky od výrobců a všechny testované položky nakupují zaměstnanci anonymně z maloobchodních prodejen. Kromě toho odborníci také zkoumají pravidelné kupující a shromažďují zpětnou vazbu o nových zařízeních.

Srovnání - iPhone 12 vs. iPhone 11 - AppleNovinky.cz

Jako dlouholetý uživatel iPhone 11 Pro Max, který přešel na iPhone 12 mini (a poté běžný iPhone 12), nemohu souhlasit s tím, že iPhone 12 Pro Max je „tou nejlepší volbou“. Ano, toto je nejdražší iPhone a pokud se budeme řídit logikou „dražší je lepší“, obejde všechny ostatní. A iPhone 12 Pro Max má některé funkce, které nejsou k dispozici ve stejném iPhone 12. Mezi nimi však existuje obrovský cenový rozdíl. Základní iPhone 12 bude stát 24.990 Kč a iPhone 12 Pro Max – 33.990 Kč. 9000 Kč je opravdu velký rozdíl. A osobně jsem neviděl žádný dobrý důvod, abych přeplatil tolik peněz za zanedbatelně vylepšený fotoaparát, použité materiály a velikost obrazovky, zejména proto, že iPhone 12 má dostatečný 6,1palcový OLED displej a je pro používání daleko příjemnější.

Stojí to však za těch devět tisíc navíc? Zanechte váš názor komentářem pod tímto článkem. Osobně bych pravděpodobně dal první místo iPhonu 11, protože pokud jde o hodnotu a výkon za peníze, je to nejlepší iPhone, který si můžete koupit v roce 2021. A bude to relevantní po dlouhou dobu, a pak podle pověstí Apple dokonce plánuje restartovat tento model s novou „výplní“ tváří v tvář iPhone SE 3 nebo iPhone SE Plus .

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články