Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Nový malware pro počítače Mac zneužívá nástrojů Xcode

Napsal

dne

Přestože patří operační systémy od Applu mezi nejvíce zabezpečené platformy, občas se objeví informační zprávy o novém malwaru, který může znepříjemnit život koncovým uživatelům. Na vývojářské síti GitHub se objevil nový typ zákeřného softwaru pro počítače se systémem macOS. Škodlivý kód přitom využívá vývojářských nástrojů Xcode. Čtěte dál…

Jak uvádí výzkumníci ze společnosti Trend Micro, která je součástí skupiny XCSSET, nový druh malwaru se nacházel přímo ve zdrojových kódech projektů umístěných na vývojářské síti GitHub.Tento nebezpečný malware byl přímo součástí projektu pro nástroje Xcode a po stažení a následné kompilaci kódu se stal součástí aplikace.

Účelem je pak krádež dat z webového prohlížeče Safari a dalších, které jsou v počítači nainstalované. Umí pracovat s cookies, dokáže vytvořit backdoor v JavaScriptu tak, aby změnil fungování webových stránek, krade informace k bankovním účtům nebo dokáže ukrást přihlašovací hesla ke stránkám. Podle dostupných informací umí číst informace z aplikací Evernote, Poznámky, Skype právě díky integrovaným API protokolům.

Vzhledem k tomu, že byla přítomnost malwaru zjištěna později, vývojáři mohli sdílením svých kódů nakazit další uživatele na síti. Trend Micro doporučují stahovat aplikace zásadně z ověřených zdrojů jako je Mac App Store a dostatečně zabezpečit svůj počítač.

List of Mac viruses, malware and security flaws - Macworld UK

Zdroj: MacRumors

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články