Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Nový Google Chrome pro Mac spotřebuje daleko méně energie.

Napsal

dne

Pokud jste ve svém MacBooku někdy použili prohlížeč Google chrome, místo výchozí verze Safari, pak jste si možná všimli, že kromě mnoho užitečných funkcí navíc spotřebovává příliš mnoho energie. Důvodem je vytížená operační paměť RAM, která má samozřejmě vliv na výdrž baterie. Mimochodem, nedávno se podařilo skupině vývojářů přetížit Mac Pro s 1,5TB RAM právě díky tomuto prohlížeči. Nová verze však přinese revoluci. Čtěte dál…

Zátěžový test probíhal za pomocí spouštění doslova tisícovek oken s webovým prohlížečem Google Chrome, který dokázal počítači pěkně zabrat. Nicméně po několika letech se Google rozhodl zlepšit kompatiblitu svého prohlížeče s počítači Apple a chystá vylepšenou verzi, která zaručeně potěší. Jak uvedl zahraniční portál The Wall Street Journal, americká společnost konečně pracuje na řešení problému se spotřebou baterií u MacBooků. Jednou z hlavních oblastí, u které plánuje provést změny jsou neaktivní karty, které v současné době spotřebovávají příliš mnoho energie na pozadí.

Ode dneška začne Google Chrome označovat HTTP stránky jako ...

“Google zlepší „optimalizaci karet“ prohlížeče Chrome nastavením priority pro otevřené karty a omezením spotřeby zdrojů pro karty otevřené na pozadí. To bude mít neuvěřitelný dopad na celkový výkon a spotřebu energie. Za tímto účelem Google již provedl rané testy na počítačích značky Apple, píše WSJ.”

Kromě omezení výkonu, ke kterému mají přístup neaktivní části prohlížeče, včetně sledování reklam,Google taktéž zlepší výkon aktivních prvků prohlížeče, které uživatelé nejvíce využívají. Zásadní vliv na rychlost bude mít také blokování náročných reklam a omezení zdrojů, které se k interaktivní reklamě používají.

Google Chrome se zlepšuje, historii zobrazíte jedním stiskem "Zpět ...

Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články