Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Nový Apple MacBook Pro 16 (2021) je tady! Jaké nabízí vylepšení?

Napsal

dne

Jak se dalo očekávat, dnes 18. října nám společnost Apple na své prezentaci s názvem „Unleashed“ představila aktualizaci svého MacBooku Pro 16, navrženého speciálně pro profesionály. Nová verze má spoustu nových věcí: displej, procesor, konektory, fotoaparáty, ale pojďme si to společně projít od začátku. Na co všechno se můžeme těšit a jaké jsou klíčové vlastnosti žhavé novinky, která opravdu stojí za to?

Již od samotného začátku je tato modelová řada přenosného počítače označována jako nástroj pro vývojáře, fotografy, filmaře a hudební producenty, kteří využívají Mac každý den na maximum. První věc, kterou bychom chtěli poznamenat, je přepracovaný design. První profesionální 16palcový notebook byl představen v Cupertinu již v roce 2019 a od té doby zůstal naprosto nezměněn. Je tedy čas na velký upgrade.

  • Rozměry : Tloušťka 16,8 mm a hmotnost bude menší než 2 kg. (kolik je stále neznámé).
  • Nová obrazovka je vyrobena pomocí technologie mini-LED a podporuje obnovovací frekvenci 120 Hz . Prohlížení obsahu by podle společnosti mělo být ještě pohodlnější.
  • Změny se týkaly zmenšení šířky lunet. Rámy se zmenšily a práce je ještě pohodlnější. Uživatelé počítačů Apple si tento den budou dlouho pamatovat. Poprvé zmizel nápis MacBook Pro pod obrazovkou. Apple ale zachoval kvůli kameře výřez v displeji.
  • Chybí Touch Bar. K dispozici je tedy pouze standardní rozložení kláves.
  • Změnily se také porty. Nakonec jich je víc. Myslíme, že všichni Applu poděkují. Nové MacBooky Pro 14 a MacBooky Pro 16 mají port HDMI v plné velikosti, dva porty USB-C a nabíjecí konektor MagSafe. Taktéž je k dispozici čtečka SD karet.
  • Změnila se také klávesnice. Magic Keyboard byl nyní kompletně přenesen na nové počítače Mac. Jednotlivé klávesy jsou rozloženy na černé podložce.
  • Čočka fotoaparátu byla napumpována až na 1080p, byl použit objektiv s větší clonou, zlepšila se i matice.
  • Vylepšené mikrofony a reproduktory . 6 reproduktorů: 2 vysokofrekvenční, 4 nízkofrekvenční. Podle Apple bude basů o 80% více.

Specifikace MacBooku Pro 16

Koupit 16palcový MacBook Pro - Apple (CZ)

Spekulace o novém procesoru M1X začaly kolovat od chvíle, kdy byl vydán první počítač s M1. Všichni uhodli skutečnost, že existuje nový procesor, ale nikdo nevěděl, že budou dva: M1 Pro a M1 Max. Nový procesor M1 Pro je vybaven 33,7 miliardami tranzistorů a 32 gigabajty paměti rychlostí 200 gigabajtů za sekundu, zatímco M1 Max je vybaven 32 jádry s šířkou pásma až 400 GB / s, 64 GB kombinované paměti. Vylepšen byl také chladicí systém. Čerpá o 50% více vzduchu, a to i při nízkých otáčkách ventilátoru. Vylepšena byla také podpora více monitorů. Na M1 Pro můžete připojit dva Pro Display XDR a na M1 Max až 3 monitory. Použitelná plocha všech obrazovek by měla být 75 milionů pixelů. Zní to neuvěřitelně.

Procesor v 16palcovém modelu (M1 Max) poběží 4krát rychleji než předchozí generace Core i9. Zpracovává grafiku 2,5krát rychleji než nejrychlejší GPU v minulém MacBooku. Výkon se zvýšil až 5krát. MacBook Pro bude podporovat rychlé nabíjení a kromě toho nabídne přehrávání až 21 hodin video obsahu. Za 30 minut můžete nabít až 50% celé kapacity akumulátoru, prostě parádní informace. Co se týká pořizovacích cen, tady Apple stanovil poměrně vyšší laťku, než by se nám líbila. Za základní model zaplatíte 72 990,00 Kč, přičemž za střední třídu s rozšířeným úložištěm na 1TB až 78 990,00 Kč. Pokud patříte mezi profesionály, kteří vyžadují tu nejlepší sestavu, připravte si až 180 990,00 Kč (64GB jednotné paměti RAM a 8TB SSD úložiště).

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články