Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Nové podrobnosti o AirPods Pro 2: design, zvuk a nové senzory

Napsal

dne

O druhé generaci bezdrátových sluchátek AirPods Pro se na internetu šušká již delší dobu. Některé zahraniční úniky jim předpovídaly radikální redesign, přičemž by mělo dojít k odejmutí nožiček. Jiné zdroje uvedly, že budou mít více senzorů pro sledování zdraví. Ostatně většina používá sluchátka při sportu a to je moment, kdy je vylepšení některých ukazatelů velmi důležitá. Zahraniční společnost 52audio nedávno odhalila první rendery sluchátek AirPods Pro 2, přičemž jsme pro vás sjednotili všechny spekulace týkající se funkčnosti a designu.

Za poslední dva roky se o nové generaci AirPods Pro šuškalo mnoho a informace byly různé. A teprve nyní se začínají zhmotňovat v něco opravdu velkého. Díky renderům si můžeme udělat základní představu, jak budou vypadat nová sluchátka TWS od Applu. S velkou jistotou je již potvrzeno, že design zůstane nezměněn.Tento kousek si zachová vzhled první generace na stopkách. Apple si zřejmě v době nedostatku komponent a rostoucích nákladů na výrobu na redesign prostě netroufl. To znamená, že na první pohled je od předchozí generace nerozeznáte.

Nejvýraznější změny vzhledu obdrží nabíjecí pouzdro. Lightning bude nahrazen konektorem USB-C, objeví se reproduktor, mikrofon a smyčka na šňůrku. Reproduktor bude použit pro funkci vyhledávání, stejně jako v AirTag. Pouzdro bude schopno vydávat zvuk ve ztraceném režimu, což ve skutečnosti umožní použít pouzdro jako analog tagu AirTag. Nejúžasnější funkcí nového pouzdra AirPods Pro bude přítomnost mikrofonu. S ním je budou moci lidé se ztrátou sluchu používat jako plnohodnotné sluchadlo. Pouzdro bude „poslouchat“ zvuk, zesílí ho a přenese do sluchátek.

Nový procesor, který bude nainstalován v AirPods Pro 2, výrazně zlepší kvalitu zvuku. Možná Apple přijde s nějakým svým vlastním vysoce kvalitním protokolem pro přenos bezztrátového zvuku, protože současné FLAC a ALAC vybijí baterii AirPods Pro 2 opravdu velmi rychle. Sluchátka budou vybavena senzorem srdečního tepu a detekcí tělesné teploty díky senzoru kontaktu s pokožkou podobně jako AirPods 3. K čemu přesně budou tyto senzory sloužit a zda bude možná synchronizace s Apple Watch, není známo. Podle některých zpráv vám snímač srdečního tepu umožní doladit ekvalizér pro konkrétního posluchače.

Vydání nových AirPods se očekává na podzim spolu s iPhonem 14. Tehdy se dozvíme, zda jsou tyto zvěsti potvrzeny nebo ne. AirPods Pro 2 nahradí AirPods Pro, která se pravděpodobně přestanou vyrábět, v řadě sluchátek TWS společnosti Apple. AirPods 3 mají cenu 179 $ a nejsou moc dobré. Jejich umístění je ale stále jiné. AirPods Pro 2 jsou sluchátka s aktivním potlačením hluku. Zatímco AirPods 3 jsou běžná, základní sluchátka, kvalita zvuku, díky schopnosti odříznout vnější hluk, bude jistě lepší na AirPodech Pro 2. Pokud se Applu podaří zlepšit výdrž baterie ve druhé generaci firmwaru, pak budou mít fanoušci sluchátek TWS brzy těžkou volbu výběru.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články