Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Nová sluchátka Beats TWS. Alternativa za očekávaná AirPods 3?

Napsal

dne

Navzdory skutečnosti, že všichni čekali na AirPods 3, zdá se, že Apple nemá vůbec v úmyslu vydat je na jaře nebo dokonce letos v létě. Avšak s plným vědomím, že na trhu není dostatek skutečně bezdrátových sluchátek, se rozhodli inženýři z Cupertina, že je možné jeho rozsah zředit něčím novým. Apple tedy vydal první model TWS značky Beats, Beats Studio Buds. Ano, ano, jsou to stejné „pecky“, které se objevily v iOS 14.6 a vyšly až po celém měsíci.

Beats Studio Buds review: The Beats for everyone | Engadget

Koncepčně jsou Beats Studio Buds mnohem blíže k AirPods než cokoli jiného, ​​co je značka Beats. Navrhoval bych dokonce, že je Apple vydal jako dočasnou náhradu za AirPods 3, na které fanoušci čekali od jara, ale zatím se nedočkali. Pravděpodobně nejsou tak zvenčí rozeznatelné, ale díky své kompaktnosti budou pohodlnější a vhodnější pro sport.

Skutečnost, že Beats Studio Buds se snaží nahradit AirPods 3, naznačuje kombinace jejich vlastností:

  • Podpora hlasového ovládání;
  • Rychlé párování s iOS, AirPods styl;
  • Aktivní podpora potlačení hluku;
  • Podpora režimu „Transparentnost“;
  • Autonomie sluchátek – 5 hodin, 24 hodin od pouzdra;
  • Podpora prostorového zvuku.

Jak vidíte, z funkčního hlediska nové „bíty“ téměř přesně kopírují AirPods Pro. V hardwarovém smyslu je i zde vše velmi podobné. Sluchátka jsou napájena novým procesorem Beats, který je velmi podobný tomu, který se používá u AirPods. Apple bohužel nespěchá se sdílením podrobnějších specifikací, ale domnívám se, že jsou plus nebo mínus stejné jako u AirPods Pro.

Beats Studio Buds will cost $150 according to the latest rumor - GSMArena.com news

Je také známo, že bity mají šest různých mikrofonů, včetně samostatného hlasového mikrofonu na každém sluchátku. Tato kombinace poskytuje za prvé efektivnější zachycení zvuku a za druhé je zodpovědná za vysoce kvalitní redukci šumu, čímž vytváří jakýsi antihluk pro zvuky, které jsou zachyceny algoritmy.

Ale cena Beats Studio True Wireless je jednoznačně přitažlivější než AirPods Pro, které oficiálně vychází na 7 290 Kč. Beats Studio Buds vychází na necelých 150 dolarů, což je v přepočtu nějakých 3 200 Kč.. Rozdíl je téměř desetinový kvůli mírně odlišnému procesoru, který je základem „bítů“. Na rozdíl od AirPods Pro, který používá W1, jsou Studio Buds poháněny čipem vyvinutým inženýry Beats.

Apple říká, že poskytuje stejný výkon a energetickou účinnost sluchátkům jako AirPods Pro. Pokud jde o kvalitu zvuku, rychlost při rozpoznávání příkazů a připojení, pravděpodobně nebude žádný rozdíl. Beatsův vlastní procesor však nepodporuje synchronizaci iCloud a rychlé přepínání mezi zařízeními.

Beats Studio Buds také není plně kompatibilní s aplikací Find My. Sluchátka lze vyhledávat přes Bluetooth, ale pouze v přímém dosahu bezdrátového protokolu. To znamená najít je jako AirPods, pokud se například ztratí na ulici a spoléhají na infrastrukturu ze zařízení předávajících uživatelů, nebude to fungovat.

„Bity“ však lze vyhledávat nejen prostřednictvím „lokátoru“, ale také prostřednictvím služby Najít moje zařízení pro Android. Díky tomu je snadné používat sluchátka s operačním systémem Google. A aby to bylo pro uživatele velmi výhodné, vydal Apple na Google Play speciální aplikaci, jejíž instalace simuluje připojení Beats k chytrému telefonu, jako jsou AirPods, k iPhone. Stručně řečeno, ukázalo se to docela nativně.

Je zřejmé, že z hlediska pohodlí jsou Beats Studio Buds technicky mírně nižší než AirPods, nepodporují bezdrátové nabíjení a obecně jsou o něco méně výhodné kvůli nedostatečné synchronizaci a plné podpoře Locatoru. Ale na druhou stranu mohou skutečně nahradit AirPods 3, které ještě nejsou k dispozici, kvůli dostupnější ceně než AirPods Pro a široké škále funkcí.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články