Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Nostalgie: Legendární iPhone 2G dnes slaví 15-leté výročí.

Napsal

dne

Přestože jsou dnešní technologie nesrovnatelné s tím, co jsme používali před 15 lety, jednomu konkrétnímu produktu bychom měli věnovat pozornost. 9.ledna 2007 totiž představila kalifornská společnost Apple na veletrhu Macworld legendární model chytrého telefonu, který spustil evoluci dnešních smartphonů a změnil jejich budoucnost. Steve Jobs tehdy vystoupil na pódiu a předvedl neuvěřitelné vystoupení společně s iPhonem první generace.

Tehdy byl jablečný iPhone prezentován jako zařízení, které spojuje tři samostatné produkty do jednoho. Jednalo se konkrétně o hudební přehrávač, revoluční telefon a přelomové zařízení pro komunikaci na internetu. Postupem času se podařilo Applu vybudovat dokonalý telefon se slušnou základnou uživatelů, kterou by mohlo závidět mnoho konkurenčních rivalů. Dnes je však největším problémem iPhonů nedostatek čipů a nedostatečné uspokojení poptávky.

Ve vybraných státech světa se tento model začal prodávat v průběhu roku 2007, přičemž se v České republice oficiálně nikdy neprodával. Mimochodem, hardwarové specifikace byly v roce 2007 velice nadprůměrné, konkrétně se jednalo o procesor Samsung S5L8900 (412 MHz ARM 1176 procesor, grafický koprocesor PowerVR MBX 3D) a operační paměť o velikosti 128 MB (eDRAM). Pro uživatele bylo připravené integrované flashové úložiště o velikosti 4, 8 či 16 GB.

Před 13 lety Apple představil první iPhone. Tohle jsou fakta, o kterých  jste nevěděli

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články