Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Niceboy X-fit Plus. Elegantní náramek a skvělý fitness parťák.

Napsal

dne

Nositelná elektronika se stává o mnohem více dostupnější, než kdykoliv dříve. Ať už sháníte chytré hodinky, nebo sportovní náramek, máte na výběr z opravdu široké nabídky produktů. Výrobci včetně svých distributorů vědí, že tento segment narůstá na popularitě a snaží se svým zákazníkům nabídnout to nejlepší za dostupnou cenu v elegantním balení. Příkladem může být náramek od Niceboy s označením X-Fit Plus, který nejen že skvěle vypadá, nic neváží a dlouho vydrží, ale nabízí poměrně slušnou výbavu v poměru cena/výkon z hlediska sportovního využití.

V případě, že hledáte skvělého parťáka, který vám pomůže udržovat zdravý životní styl a zároveň chcete zapadnout do moderního světa, pak vás rozhodně recenze na tento model bude zajímat a možná vás přesvědčí o tom, že pořídit si jej se jednoduše vyplatí. Jaké jsou klíčové vlastnosti testovaného modelu, čím nás překvapil a kde ho můžete pořídit?

Pokud si tento model objednáte, dorazí vám v malé kartonové krabičce, ve které kromě elegantního náramku najdete také uživatelský manuál v češtině a nabíjecí adaptér s USB konektorem. Pokud se zaměříme na samotný produkt, svým designem není výrazně odlišný od konkurenčních modelů, v tomto případě se však díky svým kompaktním rozměrům a univerzální černé barvě hodí do každé společnosti.

Technické parametry

Co se týká technických parametrů, rozměry jsou podle oficiálních informací 2 x 4,5 x 1,2 cm a hmotnost včetně silikonového řemínku parádních 25 gramů. Při sportování, ale i běžném nošení tedy vůbec nepoznáte, že nějaký náramek na zápěstí máte. Uvnitř pak najdeme akumulátor s kapacitou 90 mAh, který zajistí nepřetržitý chod až na 7 dní. O spojení s vašim mobilním telefonem se postará technologie Bluetooth 4.2 s dosahem 10 metrů a spárovat ho můžete se zařízením podporující OS Android 4.5 a novější, iOS 8.2 a novější. Vzhledem k tomu,  že se jedná o sportovní doplněk, je zajištěn stupeň krytí v normě IP67, to znamená ochranu před prachem a nebezpečným dotykem a vydrž bez újmy ponoření do vody na 30 minut do hloubky až 1 metr.

Seznámení s produktem

Přední stranu vyplňuje barevný 0,96″ OLED displej, který reaguje na jednoduchá gesta pomocí dotyku prstem. Ovládání je zde na základní úrovni, což možná někteří uživatelé ocení. Ke všem funkcím se dostanete na pár kliknutí. Co se týká čitelnosti na slunci, zde jsme byli příjemně překvapeni a informace z displeje snadno přečtete i bez větších problémů. Zadní strana náramku pak nabízí pohled na miniaturní senzory, které se postarají o pravidelné sledování vaší fyzické kondice. Délka řemínku je 21,5 centimetru, takže dokáže pojmout i širší zápěstí.

Dobíjení pak probíhá prostřednictvím 3-pinového portu na zadní straně, v případě potřeby dobití je tedy nutné mít po ruce speciální nabíjecí kabel, který najdete v balení. Co se týká rozložení jednotlivých ikonek na ploše, i přes malé rozměry OLED displeje působí uživatelské prostředí skvělým dojmem a máte tak přehled o veškerém dění. Na úvodní obrazovce najdete kromě standardního času také informace o počasí, počet ušlých kroků, nebo třeba stav dobití baterie. Vybrat si můžete pouze ze dvou různých motivů v podání digitálního času, což je možná škoda, nicméně je třeba brát ohled na vnitřní kapacitu úložiště, velikost displeje a další parametry, které jsou v mnoha ohledech pro tvoření kreativity omezené.

Výbava a mobilní aplikace

Dnešním standardem jsou ukazatele sportovní a fyzické kondice. Jinak tomu není ani u testovaného modelu. Vzhledem k tomu, že se jedná o chytrého asistenta pro zdravý životní styl, v základní nabídce funkcí nechybí měření krevního tlaku, srdečního tepu i okysličení krve.  Samozřejmostí je senzor pro měření tepové frekvence. Vaší denní aktivitu pak můžete sledovat prostřednictvím počítadla ušlých kroků a vydaných kalorií. Potěší taktéž motivační výzva k aktivitě, která vás upozorní, pokud třeba dlouho sedíte.

Po spárování s telefonem prostřednictvím Bluetooth budete také informováni formou notifikací na příchozí zprávy a další informace třeba ze sociálních sítí. Chválíme možnost číst SMS zprávy, nebo třeba přehlednou mobilní aplikaci WearFit, která je v českém jazyce. Ta je skvěle propracovaná a během testování jsme se nesetkali s jakýmkoliv problémem v rámci komunikace. S mobilní aplikací jasně uvidíte, jak si ve svých aktivitách vedete. K dispozici jsou denní, týdenní, měsíční a roční statistiky všech dat a snadno si v ní funkce náramku nastavíte svým potřebám na míru. Jen bychom chtěli upozornit na tiskovou chybu v manuálu, namísto aplikace FitCloudPro je třeba stáhnout si bezplatnou appku WearFit, která je k dispozici jak pro Android, tak pro telefony se systémem iOS.

Pokud bychom měli testovaný produkt shrnout do jednoho odstavce, vzhledem k tomu, že jsme v minulosti testovali různé produkty od Niceboy, ve stejném měřítku nás překvapil i elegantní fitness náramek X-Fit Plus, který přesně cílí na uživatele, kteří hledají produkt s dlouhou výdrží, univerzálním designem a kompaktními rozměry. Rozhodující je také v tomto ohledu pořizovací cena, která je 599 korun, což je více než příjemné. Snadné ovládání v kombinaci s českou aplikací zajistí, že budete mít kompletní přehled o vaší fyzické aktivitě, ať už jste kdekoliv. Jasně, vybrat si můžete i konkurenci nicméně Niceboy máme z dlouhodobého hlediska ověřený a jsme přesvědčeni o tom, že splní i vaše očekávání do posledního detailu.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články