Sledujte nás na sociálních sítích

Články

niceboy VOICE Handle: Dokonalý mikrofonový set nejen pro streamování

Napsal

dne

Pokud rozjíždíte svou kariéru vlogera, streamujete obsah na internetu, nebo jen hledáte kvalitně zpracovaný mikrofon pro komunikaci s vašimi přáteli, třeba při oblíbeném multiplayeru, pak pro vás máme skvělý tip na příslušenství. Do redakce se k otestování dostal parádní mikrofonový set od niceboy s označením VOICE Handle, jenž zahrnuje kromě kondenzátorového mikrofonu třeba otočný stojan, antivibrační držák, nebo pop filtr pro eliminaci nárazů vzduchu. Pojďme se společně podívat na to, co je součástí balení mikrofonu, nebo třeba jaké klíčové vlastnosti svým uživatelům nabízí.

  • Směrová charakteristika: kardioida (0 ~ 180°, 1 kHz > 5 db)
  • Frekvenční rozsah: 20 Hz – 20 kHz
  • Max. S.P.L.: 120 dB
  • Šum: 80 dB
  • Citlivost: -45dB±1 dB
  • Výstupní Impedance: 55Ω ± 30% (1kHz)
  • Konektor: 3,5 mm Jack (pozlacený)
  • Cena: 1599 Kč (Niceboy)

Obsah balení a klíčové vlastnosti

Náš partner Niceboy nabízí na svých stránkách různé typy mikrofonů, včetně kancelářských/konferenčních apod. My jsme se však v tomto případě rozhodli otestovat větší variantu VOICE Handle, která je primárně určena pro streamery (pořídit si můžete i levnější variantu na stolní trojnožce). Co se týká obsahu balení, v kartonové krabici menších rozměrů a zdánlivě nízkou hmotností objevíte také Pop filtr (navléká se na mikrofon), dále protivibrační držák, USB zvukovou kartu v případě, že nebudete moci využít standardní 3,5 mm audio jack. Nechybí samozřejmě ani kvalitně zpracovaný stolní držák s pohyblivým ramenem, který se snadno přišroubuje na okraj stolu, dále pak kovové rameno pro uchycení a polohování mikrofonu a v poslední řadě i český manuál, který vás seznámí s obsluhou.

Nicméně instalace není vůbec složitá a stačí do sebe veškeré komponenty poctivě přišroubovat pomocí šroubů či kličkou. Co nám však chvíli trvalo, bylo správné nastavení úhlu pohyblivého ramena pro pohodlné používání (odvíjí se od výšky vašeho stolu). Znova ale zdůrazňuji, že nic z toho není složité, manipulace s mikrofonem i ramenem je snadná.

Jakmile připojíte mikrofon k počítači, dojde ke standardnímu přihlášení nového zvukového vstupu (jedná se o operační systém Windows). Pokud si chcete poupravit hlasitost a jiné vlastnosti mikrofonu, postačí vám základní nastavení zvuku počítače, tedy stejně jako když máte připojený sluchátkový headset, nebo jiné zařízení. Vybrat si ale můžete mezi dvěma výše zmíněnými způsoby, tedy standardní audio port, případně USB, pokud třeba váš počítač nedisponuje tímto vstupem. Je třeba poznamenat, že pokud se chystáte streamovat, budete potřebovat specializovanou streamovací aplikaci, ve které si zaznamenávaný zvuk z mikrofonu vyladíte přesně podle svých potřeb.

Co se týká samostatného mikrofonu, ten je kondenzátorový s kardiodní směrovou charakteristikou, takže snímá zvuk zepředu a zboku, ale nikoliv zezadu (kde třeba může hučet vaše PC). Rameno má dosah 77 cm a stolní držák je určen pro stolní desky do 45 mm šířky. Souprava působí poměrně bytelným dojmem a kombinuje kov s plastem v černé barvě, takže se dokonale hodí do každého pokoje, kanceláře, nebo kamkoliv jinam, kde se rozhodnete setový mikrofon využívat. Přenos zvuku je poměrně slušný a na naše poměry v cenové hladině do 1500 korun naprosto dostačující. Velmi nás pak potěšil odpružený držák mikrofonu, který zamezí otřesům z okolí a nežádoucím vibracím u vašeho videa.

Nejen pro začínající streamery

Jasně, takový mikrofon může být určen především pro začínající on-line streamery, obzvlášť v celé sestavě, která nabízí všechno co k činnosti potřebuje. Využijete ho ale také třeba při hraní her s přáteli, jelikož zvukový přenos je opravdu dostačující. Jestliže se chystáte nahrávat podcasty, i v takovém směru vám rozhodně pomůže. Využití najde ale také u dalších skupin uživatelů. Díky nízké pořizovací ceně, která se pohybuje okolo hranice 1500 korun se jedná o rozumnou investici, která splní všechna vaše očekávání. Pokud ale už nějaké streamování máte za sebou a patříte do skupiny profíků, které sledují stovky fanoušků, pak možná nebude takový formát stačit a je třeba se porozhlédnout po něčem profesionálnějším a investovat do vyšší třídy. Vždy totiž záleží na konkrétní situaci a zde musíme uznat, že v poměru cena/výkon testovaný mikrofon niceboy VOICE Handle příjemně překvapil.

V případě, že hledáte cenově dostupný model mikrofonu, navíc v celém setu, který zahrnuje užitečné komponenty, jako pop filtr, nebo stavitelný držák s ramenem, pak nemůžeme jinak než doporučit. Přestože náročnější uživatele neohromí, začínající streamery, nebo občasné hráče či autory podcastů rozhodně potěší. Co se týká našeho hodnocení, překvapila nás slušná kvalita zvuku bez zkreslení a široké příslušenství, které je třeba jinak externě dokoupit. Ideální je také konektivita přes USB zvukovou kartu nebo 3,5mm jack, nebo třeba kardioidní směrová charakteristika. Tento testovaný model můžete pořídit přímo na stránkách našeho partnera niceboy pod tímto odkazem.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články