Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Niceboy ORYX K300X: Kvalitní mechanická klávesnice za solidní cenu!

Napsal

dne

Možná jste si všimli, že nabídka mechanických klávesnic se na trhu neustále rozšiřuje a nejenom že přibývají noví výrobci, produkty jsou daleko dostupnější. Příkladem mohou být poslední modely značky Niceboy, od které jsme mimochodem v minulosti testovali mnoho produktů a nejenom v naší redakci se příjemně osvědčili. K otestování dorazila tentokrát klávesnice s mechanickými spínači, kterou objevíte pod názvem Niceboy ORYX K300X. Tento model cílí především na hráče, jenž vyžadují dostatek prostoru pro pohyb myši a dávají přednost kombinaci elegance a komfortu. Jaké jsou výhody testovaného modelu a jaké jsou naše pocity z testování? Čtěte dál…

Už na začátek bychom vás rádi upozornili, že se jedná o jeden z levnějších modelů z řady výrobce, který však dokáže svým zpracováním, rozložením kláves a kompaktními rozměry příjemně překvapit. Pokud si mechanickou klávesnici K300X objednáte, dorazí vám ve standardní kartonové krabici odpovídajících rozměrů, přičemž uvnitř najdeme samotný produkt a uživatelský manuál v češtině. Hned po vybalení vás překvapí malé rozměry – důvodem je absence numerického bloku a jednoduchost, která v tomto případě hraje velkou roli. Minimalistické provedení má totiž své pozitiva a dokonale padne k vaši oblíbené myši a dalšímu příslušenství, které používáte.

Je důležité poznamenat, že konstrukce mechanické klávesnice nabízí příjemné rozvržení kláves a samotný materiál je sám o sobě dostatečně pevný, zvládne tedy klidně i tu nejnáročnější on-line pařbu. Nicméně, poslouží nejenom hráčům – díky vysokému zdvihu a kvalitním spínačům OUTEMU blue se hodí i pro delší psaní třeba v kanceláři, ale i pro každodenní používání. Sami jsme na ni napsali již několik recenzí. Hlavní výhodou je RGB podsvícení, což bylo jedním z kritérií při výběru naší nové klávesnice. Zapomenout nesmíme ani na Anti-ghosting pro 26 nejpoužívanějších kláves.

Možná si říkáte, co tato funkce vyjadřuje? Jedná se o efektivní jev, při kterém po stisku více než šesti kláves na klávesnici ostatní klávesy nefungují. Díky této funkci můžete zadat všechny klíčové znaky nebo příkazy, i když stisknete všechny klávesy současně. Pro pařmeny tedy jedna z nepostradatelných funkcí. Co se týká mechanických spínačů, díky speciální technologii je reakční doba rychlejší a kontakt s klávesou dokonale přesný. S nimi poskytuje herní klávesnice navíc záruku až 50 milionů stisknutí bez jakýchkoli ztrát na přesnosti či citlivosti. Nevýhodou je samotná hlučnost, na to si však po chvíli používání zvyknete. Stisk je u všech kláves stejný a příjemně nás potěšila stabilizace mezerníku.

Jak bylo uvedeno o pár odstavců výše, klíčovým prvkem je elegantní RGB podsvícení. Díky tomu si můžete vybrat ze 7 dynamických efektů, které dodají hernímu setu patřičný styl. Nastavení ideální světelnosti pro daný moment pak umožňuje nastavení jasu. K tomu slouží tlačítko přímo na klávesnici. Jedná se o dokonalý doplněk každého herního setu. Bohužel vlastní nastavení není možné, což je poměrně velká škoda. Přestože je klávesnice ORYX K300X určena primárně pro hráče, zapomenuto nebylo ani na mediální klávesy, jenž aktivujete kombinací FN a funkčních kláves v horním řádku.  Rozložení kláves je standardní a nalezneme zde široký pravý shift a dvouřádkový enter a pokud by vám nevyhovovala výchozí poloha, můžete využít výklopné nožičky.

Pokud nepoužíváte často numerickou část, pak se jedná o ideálního parťáka na váš stůl. Právě z toho důvodu máte spoustu prostoru pro myš pro pohodlné hraní. Velkou výhodou je pak povrchová úprava jednotlivých kláves, díky které vám nebudou sklouzávat prsty, což při delším hraní rozhodně oceníte. Celkově nás klávesnice velmi překvapila, zejména kvůli dostupné ceně. Tento model totiž můžete pořídit přímo na stránkách našeho partnera za příjemných 999 korun přímo pod tímto odkazem. Za tuto cenovku získáte kvalitně zpracovanou herní klávesnici, která splní všechna vaše očekávání. Pochválit musíme kvalitně zpracované OUTEMU blue spínače a kompaktní rozměry, které zachovaly standardní rozložení kláves. Jedním nedostatkem je pak omezené nastavení RGB podsvícení, což se však dá překousnout.

 

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články