Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Niceboy ION Charles i4: Uklidit domácnost zvládne klidně přes iPhone

Napsal

dne

Hledáte efektivní a moderní způsob, jak vyřešit úklid vaší domácnosti? V dnešní době narůstá po celém světě zájem o robotické vysavače a není se čemu divit. Ztrácet čas úklidem podlah je totiž naprosto zbytečné, nudnou domácí povinnost totiž za celou rodinu hravě vyřeší praktický pomocník a navíc toho zvládne o mnohem více, než byste čekali. Oblíbená značka Niceboy úspěšně bojuje na českém trhu se spotřební elektronikou a nově do svého portfolia zařadila také celou řadu robotických vysavačů.

Mimochodem, k dispozici jsou celkem čtyři různé modely lišící se od sebe výbavou a pořizovací cenou. Základním modelem je Niceboy ION Charles i3 Black, přičemž pro nejnáročnější klienty je připravena varianta Niceboy ION Charles i9, která používá ke snímání navigační systém LiDAR. Vzhledem k tomu, že nás uklízet příliš nebaví, rozhodli jsme se tuto novinku vyzkoušet. A pozor, všechno to můžete ovládat pomocí vašeho iPhonu! Je to hračka…

Niceboy ION Charles i4Do redakce se dostal velmi zajímavý model ION Charles i4, který kromě vysávání zvládne také pečlivě vytřít díky funkci mopování. Kromě povedeného designu, skvělého výkonu a příjemné pořizovací ceny má ještě mnoho co nabídnout. Jaké klíčové parametry tento kousek nabízí, v čem rozhodně boduje a jak si vedl v praktickém testu? Pojďme se společně podívat na krátkou recenzi. Kompletní informace najdete také na stránkách distributora.

Robotické pomocníky využíváme již dlouhá léta v nejrůznějších sektorech, ať se jedná o výrobu, lékařství, nebo třeba experimenty. Své užitečné místo však tato technologie našla také v běžných domácnostech, tak proč toho nevyužít? Obzvlášť, když se dá celý úklid naprogramovat odkudkoliv přes chytré zařízení, které máme neustále v ruce a to bez ohledu na operační systém. Za vším totiž stojí propracovaná mobilní aplikace Niceboy ION. To je ale pouhý začátek. Jdeme si ho rozbalit!

Pokud si tento model robotického vysavače objednáte, dorazí vám v kartonové krabici středních rozměrů – distributor se drží jednoduchého stylu a krabice není nijak zajímavá, nicméně tento způsob se nám velmi líbí. Na co plácat krabici, když stejně skončí ve skříni? Ihned po rozbalení se na vás usměje samotné zařízení ve vybrané barvě, kterou jste zvolili. V našem případě je to černá varianta, která nezklame žádný obývací prostor garsonky či velkometrážního bytu. Ve celém portfoliu této značky se jedná o střední třídu, která je podle našeho názoru ideálním nákupem, ať po stránce výbavy, tak pořizovací ceny.

Co se týká designu, robotické vysavače samozřejmě nenahradí uklízečku v sukýnce, ale v porovnání se staršími a ostatními konkurenčními modely v podobné cenové relaci nás testovaný kousek příjemně překvapil nejen vzhledem, ale i použitými materiály. Kombinace černého, matného odstínu a lemující oznamovací LED panel vypadá prostě a jednoduše dobře. Rozměry 315 x 65 mm a čistá hmotnost 2,0 kg ukazuje celkem slušný krok vpřed, Niceboy si to vzal k srdci, robotický pomocník už nemusí být cvalík s nehezkým designem. Design a velikost tedy hodnotíme velice kladně.

Jsme přesvědčeni, že Niceboy ION Charles i4 zapadne do co možná největšího počtu domácností a neztratí se jak v moderně zařízeném bytě, tak ani v obýváku vaší babičky. Zkrátka splyne s okolím a některým možná udělá ještě pěknou parádu. O samotném vysavači se ještě budeme bavit v následujících odstavcích. Co dalšího najdete v krabici? Manuály, nabíječku? No samozřejmě! Teď ale vážně..Na co dalšího můžeme v krabici narazit?

Nechybí standardní balení, tak jak jste zvyklí z jiných produktů elektroniky. Protože ho budete potřebovat dobít (maximální výdrž 100 minut) a možná si i přečíst pár řádků o tom, jak ho správně nastavit, nebo že si z něho nesmí dělat „taxi“  vaši čtyřnohý mazlíčci. Součástí balení je tedy nabíjecí dok, který spojuje s elektrickou sítí nabíjecí adaptér. Pokud zvolíte klasický styl ovládání, přibalen je také dálkový ovladač (bez baterie). Aby vysavač správně fungoval, je zapotřebí také přimetací štětec (celkem 4 kusy), náhradní HEPA filtr do vysávacího koše, druhý vytírací hadr a vodní nádržka s objemem 180ml. Pojďme si nyní prohlédnout samotný vysavač.

Kromě upraveného, elegantního designu se na první pohled jinak jedná o běžný robotický vysavač, který jste někde v supemarketu viděli mezi regály. Na vrchní straně vysavače tedy najdeme dvojici fyzických tlačítek – Home a Power, přičemž jedno slouží k návratu vysavače do docku, to druhé pak logicky pro vypínání/zapínání. Nutno podotknout, že tyto věci můžete dělat i skrz aplikaci Niceboy ION a tak jsou na vysavači jen v pro případ, že nevlastníte chytrý telefon. Kromě tlačítek se zde nachází otvor, po jehož otevření spatříte nádobky na sběr nečistot. S vysavačem Niceboy ION Charles i4 se nemusíte obávat o stav svého nábytku nebo o vysavač samotný. ION Charles i4 je totiž vybaven dvaceti infračervenými senzory s inteligentní technologií Red SENSE. S touto technologií identifikuje překážky v prostoru a elegantně se jim vyhne. S pokročilou orientací v prostoru nespadne ani ze schodů nebo jiných vyvýšených prostor. Na boční straně se pak nachází černý nárazník, který je pogumovaný.

Klíčové specifikace vysavače

  • Ovládání pomocí mobilní aplikace Niceboy ION
  • Na všechny typy tvrdých podlah a nízkých koberců
  • Inteligentní navigační systém NaviGATE
  • Dokovací stanice s automatickým dobíjením
  • Vysoký sací výkon 2000 Pa se systémem Hurricane PRO
  • Třístupňový filtrovací systém MAX Clean s HEPA filtrem

Jak si vede v praxi?

Na Niceboy ION Charles i4 se nachází spousta různých senzorů, které slouží nejen k orientaci v prostoru za pomoci navigačního systému NaviGATE, ale také předcházejí pádům ze schodů či větším nárazům s technologií Red SENSE. Na spodní straně pak najdeme terénní kolečka, které si hravě poradí v drsnějším povrchu nízkých koberců a bez problému překoná překážky až do výšky 1,5 cm. Rotační kartáče na spodní straně je věcí přímo k nezaplacení.

Veškerý nepořádek na podlaze totiž žene k samotnému vysávacímu mechanismu a tím máte jistotu, že vysaje opravdu většinu všeho, co mu přijde po ruku. Gyroskopické senzory zmapují uklízený prostor, pomocí dynamických algoritmů vyhodnotí ION Charles i4 uklizenou plochu a naplánuje svou trasu tak, aby bezpečně pokryl 100% vysávané plochy. Celý proces úklidu pak snadno zobrazíte téměř v reálném čase uvnitř prostředí mobilní aplikace.

Příjemně nás překvapilo, s jakým sacím výkonem dokáže pracovat. Výrobce uvádí až 2000 Pa výkon se systémem Hurricane PRO a musíme uznat, že je to opravdu poznat a funguje výborně. Dokonce i srst domácích mazlíčků, nebo jiné vlasové stvoly vysaje na jedničku. Výjimkou pak nejsou ani větší prachové částice nebo třeba hlína. Pozor si však musíte dát na překážky, jako jsou kabely u televize, nebo nižší radiátor, jako v našem případě. Pak se robotický vysavač zastaví a zahlásí technickou chybu. Byl jsem kolikrát až fascinován, jak má Niceboy Charles i4 přesně zmapovaný terén a přesně ví, kam pojede teď a kam za 5 minut.

A co mopování, jak to zvládá?

Možná si představíte pod pojmem mopování něco víc, než jen mokré, preventivní vytírání. Nicméně pokud chcete setřít drobné nečistoty, pak to bohatě stačí. Pro opravdové vytírání bude lepší sáhnout spíše po klasickém mopu a čistícím prostředku (saponátu). V našem testu mopování příliš nevyšlo – skvnu robot utíral na vícekrát a výsledek nebyl uspokojivý. Naopak po stránce vysávání nemáme co vytýkat. Je škoda, že do nádobky s vodou nelze přidávat žádné přípravky, použít můžete pouze čistou vodu. V tomto případě tedy nenahradí klasické mopování. To se však dá přehlédnout, rozhodně tím nemůžeme vysavač od Niceboy odsoudit, má totiž plno dalších a skvělých vlastností a je třeba zdůraznit, že většina robotických vysavačů funguje na stejném principu.

Výdrž baterie. Co všechno zvládne na jeden nádech?

Jak uvádí výrobce na svých stránkách, robotický vysavač Niceboy Charles i4 disponuje lithiovou baterií s kapacitou 2600mAh, což by mělo při plném nabití zvládnout až 100 minutový úklid. Při testování jsme se reálně dostali skoro na stejnou hodnotu a to jsme po dokončení úklidu zkoušeli ještě další skvělé funkce, jako jsou speciální režimy (náhodný, podél stěny apod.). Udávané číslo je tedy celkem reálné a hravě si poradí s úklidem většího bytu, následně se vrátí zpět do dokovací stanice a začne se nabíjet. Zahájení a průběh nabíjení můžete sledovat přímo na notifikační liště robota, kdy mrkají dvě LEDky, nebo přímo v mobilní aplikaci.

Ovládání telefonem

K ovládání robotického vysavače jsme používali doporučovanou aplikaci Niceboy ION, která je k dispozici v digitálním obchodě iTunes App Store zcela zdarma. Pro samotné spárování a ovládání na dálku je třeba tuto aplikaci nainstalovat. Rozhodně se to však vyplatí, jelikož nabízí zcela nové možnosti nastavení a samotného úklidu. Prohlédnout si můžete kompletní schéma vaší domácnosti (mapa), k dispozici jsou také režimy náhodný úklid, inteligentní, podél stěny, smeták, spirála, nebo manual kdy robota řídíte pomocí joysticku a vyšlete ho na konkrétní místo, které chcete uklidit. Vytvořit si ale můžete i časový plán, což znamená, že nastavíte přesný čas, kdy má robot začít uklízet. Před úklidem vám na telefon přijde notifikace, že se vysavač chystá provádět svou naplánovanou činnost.

Závěrečné shrnutí

Říkáte si po přečtení, zda se vyplatí pořídit si Niceboy ION Charles i4 do své domácnosti? Pokud máte nižší rozpočet a nechcete dávat přednost mediálně propagovaným, konkurenčním modelům se stejnými schopnostmi, pak jednoznačně ano. Jedná se o jeden z nejlepších vysavačů v poměru cena/výkon a kromě toho získáte mnoho benefitů navíc, jako je základní mopování, propracovaná mobilní aplikace a náhradní příslušenství. Díky skvělému parťákovi vám odpadne starost myšlenky na vysávání. Pokud máte větší rozpočet, pak můžete zvolit propracovanější model ION Charles i7, případně nejvyšší model ION Charles i9 překračující hranici deseti tisíc. Co se týká testovaného modelu, lze ho pořídit přímo na Heurece již od 5 999 Kč. K dispozici je ve dvou barvách, konkrétně v černém a bílém provedení.

Plusy Mínusy
Skvělý sací výkon Neefektivní vytírání
Příjemná pořizovací cena Vyšší překážky = problém
Parádní aplikace Niceboy ION
Bohaté příslušenství
Systém NaviGATE
Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články