Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Niceboy HIVE 3 Prodigy. Pohodlná a lehká Bluetooth sluchátka překvapí

Napsal

dne

Hledáte spolehlivá náhlavní sluchátka, která nabízí skvělý poměr cena/výkon a zároveň splní kritéria módního doplňku? Vaší hlavní podmínkou je bezdrátová konektivita a křišťálově čistý zvuk? Máme pro vás ideální řešení. Tentokrát se v redakci opět setkáváme s produktem oblíbené značky Niceboy, konkrétně s modelem HIVE 3 Prodigy, který nás během několika týdnů testování překvapil nejen zvukovou reprodukcí, ale také solidní výdrží, kompaktností a rychlým dobíjením. Jaké všechny vlastnosti tento cenově dostupný model nabízí a pro jaké spotřebitele je testovaný produkt volbou číslo jedna? Přečtěte si naší nejnovější recenzi.

Pod rukama nám prošlo již mnoho produktů od této značky a pokaždé jsme došli k závěru, že přesně vědí, jak na cílovou skupinu zapůsobit. Jejich produkty totiž kombinují kvalitu a dobrou cenu, což je v mnoha případech rozhodující faktor. Nedávno jsme v redakci otestovali model bezdrátových sluchátek Niceboy HIVE 2 joy se skvělým zvukem, přičemž jeho nástupce nabízí ještě lepší parametry, které vás překvapí. Vsází však opět na stejné barvy a použité materiály, čemu se však nebráníme – tato kombinace barev, tedy modrá a černá sedne naprosto každému, ať už sportujete, pracujete, nebo si užíváte volné chvíle poslechem hudby ve vaší domácnosti. Oproti předchozímu modelu ale nabízí dvojnásobnou výdrž na jedno dobití, rychlé nabíjení s USB-C a konektivitu prostřednictvím Bluetooth 5.0 namísto verze 4.2.

HIVE 2 Joy HIVE 3 Prodigy
Bluetooth 4.2. 5.0.
Kapacita baterie 300 mAh 380 mAh
Doba přehrávání Až 15 hodin Až 32 hodin
Konektivita Micro-USB USB-C
Dosah 10 metrů 10 metrů
Reproduktor 40mm 40mm

Pokud si tento model objednáte, dorazí vám v poměrně velké krabici, která kromě bezdrátových sluchátek nabídne ještě nabíjecí USB-C kabel, audio kabel jack s koncovkou 3,5 mm na USB-C a uživatelský manuál v českém jazyce. Je třeba poznamenat, že dle našeho názoru si Niceboy na manuálech pro své zákazníky zakládá (což ceníme) a nastavení tak hravě zvládnete během několika vteřin. Najdete zde například postup, jak správně produkt spárovat a co dělat v případě, že se třeba nechtějí spojit s vaším telefonem. Kromě klíčových parametrů a charakteristiky na krabici už nás víc v rámci standardního balení nečeká. Důležitá jsou však samotná sluchátka, tedy Niceboy HIVE 3 Prodigy, která si můžete pořídit pod tímto odkazem.

Na první pohled se jedná o typické náhlavní sluchátka s molitanovou výplní náušníků, které zajistí dostatečný komfort při nošení. Nicméně díky své nízké hmotnosti 155 gramů a standardnímu plastu jsou velmi pohodlné i při dlouhodobém používání. Měkká výplň je taktéž umístěna do vnitřní strany spony, díky čemu také dobře drží na hlavě. Na každém náušníku pak objevíme logo s nápisem HIVE, přičemž obě lze sklopit do kompaktní formy, když je zrovna nepoužíváte. Na jednom z nich je pak vstup pro dobíjení přes USB-C a připojení audio kabeláže, dvojice fyzických tlačítek pro regulaci hlasitosti a miniaturní mikrofon. Nechybí ani LED indikace o stavu baterie či párování. Pozor si pak musíte dát na bezpečnou manipulaci – měkčí plast totiž nemusí vydržet hrubé zacházení a kvůli křehčí konstrukci doporučujeme sluchátka přenášet raději v obalu. Výrobce však veškeré úsilí aplikoval spíše do hardwaru, který najdeme uvnitř. Jak je uvedeno na oficiálních stránkách, tento model opět disponuje technologií MaxxBass, která zajistí kvalitní poslech hudby.

Co se týká dalších technických parametrů, nabízí podporované profily Bluetooth jsou A2DP, AVRCP, HFP, SBC, AAC. Frekvence je pak 20 Hz až 20 kHz a citlivost 97 +/- 3dB. Baterie má kapacitu 380 mAh a při poslechu při hlasitosti nastavené na 70 % zaručí až 32 hodin poslechu hudby, což je opravdu parádní výsledek a oproti předchozímu modelu si výrazně polepšil. Při poslechu hudby nás překvapila působivá kvalita zvuku ve všech spektrech. Výrazné jsou tak nejen basy, ale také středy i výšky a to se nám líbí – navíc jsou poměrně hlasité, takže vás nebude rušit hluk kolem. Pozitivně hodnotíme i mikrofon, který je integrován v náušníku – ten se při testování osvědčil a hovor byl na protistraně čistí a poměrně hlasitý.

Zmínit musíme i samotné párování, které je velmi jednoduché – není potřeba stahovat aplikaci, nebo nějak speciálně zařízení nastavovat. Veškeré úrovně jsou přednastaveny tak, že nám optimálně vyhovovaly při poslechu hudby různých žánrů. Pokud tedy budete sluchátka párovat, stačí na několik vteřin podržet multifunkční tlačítko, přičemž se rozbliká LED dioda jenž doplní zvukový signál. Na vašem zařízení už pak stačí jen vyhledat dostupné zařízení a potvrdit komunikaci – o tom, že párování proběhlo v pořádku budete upozornění akustickou odezvou. V případě, že na vašem zařízení vypnete Bluetooth, pak se z úspory baterie sluchátka automaticky vypnou, což je rozhodně skvělá zpráva.

Pokud bychom měli shrnout testovaný produkt do jednoho odstavce a specifikovat, na koho tento model cílí, pak se jedná o skvělá, cenově dostupná sluchátka od oblíbené značky. Disponují řadou skvělých funkcí, kvalitním a čistým zvukem, slušnou výdrží baterie na jedno nabití a snadným párováním, které zvládne i úplný začátečník. V případě, že hledáte cenově dostupný headset s univerzálním, moderním designem, pak se Niceboy HIVE 3 Prodigy stane vašim nepostradatelným parťákem. Co se týká mínusů, jediné co musíme vytknout, je měkčí plast, který tvoří konstrukci sluchátek – nicméně při slušném zacházení jsme přesvědčeni o tom, že vám dlouho vydrží. Tento model můžete pořídit na stránkách našeho partnera za skvělých 1.299 korun.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články