Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Nejrychlejší způsob přenosu dat mezi zařízeními Apple

Napsal

dne

V roce 2013 byla společně s verzí operačního systému iOS 7 uvolněna technologie AirDrop vyvinutá společností Apple, která umožňuje přenos souborů přes Wi-Fi a Bluetooth. Do té doby si majitelé technologie Apple na otázku: „Máte Bluetooth?“ hořce pokrčili rameny. Nyní hrdě říkám: Ano, existuje AirDrop. V tomto článku se pokusím říct, co je AirDrop a proč je tato funkce jednou z nejlepších na trhu.

AirDrop je funkce společnosti Apple, která vám umožňuje přenášet soubory mezi zařízeními v rámci ekosystému. Steve Jobs byl proti tomu, a proto bylo extrémně obtížné přenášet data před vydáním iOS 7. Tato technologie má řadu výhod, díky nimž je nejlepším řešením nejen na trhu Apple, ale i v mobilním průmyslu jako celku. Jaké výhody nabízí? Čtěte dál…

1. Můžete přenášet soubory jakékoli velikosti

V rámci distančního vzdělávání na univerzitě v době COVID-19 přešly téměř všechny školy na formát online učeben. Právě v tomto případě lze považovat AirDrop za jeden z nástrojů, který se zdá být nejlepší. Pokud jste potřebovali poslat větší objem dat v nejkratším čase, nástroj od Applu je k tomu naprosto ideální. Dokonce i v porovnání, kdy chcete data přenést přes flash disk byl on-line přenos daleko rychlejší. Využít ho můžete nejen ve školství, ale také ve vaší firmě, nebo pokud chcete svým přátelům poslat data o větším objemu, než třeba dovolí e-mailová schránka a podobně.

2. Můžete převést cokoli

Webové stránky, poznámky, hesla, kontakty, fotografie, soubory různých přípon – přes AirDrop můžete přenášet cokoli chcete. Dříve, když jsme dosud nepoužívali streamovací služby, bylo možné poslat skladbu přátelům na VKontakte. Nyní většina mých přátel používá službu Apple Music. Pomocí AirDrop můžete například v metru rozveselit dívku, která se vám líbí. Muži, neděkujte. A soukromé sdílení hesel z některých služeb s členy rodiny se mi stále jeví jako něco nereálného. Existuje mnoho aplikačních bodů pro přenos různých souborů .

3. Vynikající řazení obsahu při přenosu

Pokud sdílíte hudbu, zařízení okamžitě otevře přehrávač. Sdílejte své poznámky – aplikace je již otevřená, pane. Tyto malé věci jsou nepopiratelným vítězstvím nad smartphony Android, kde funkce přenosu souborů Bluetooth již dávno zemřela.

4. AirDrop je bezpečný

Funkce AirDrop umožňuje pouze přenos souborů mezi dvěma zařízeními a během výměny každé zařízení vytváří ochranu k šifrování připojení. Díky tomu je systém chráněn před odposlechy a hackerstvím. Je obzvláště důležité, pokud jsou informace přísně důvěrné. Buďte však vždy ostražití, kolegové minulý rok psali o zranitelnosti iMessage , která zasáhla desítky novinářů.

5. Vysoce kvalitní fotografie

Objem jedné fotografie z roku na rok výrazně roste. Otázka přenosu vysoce kvalitních fotografií však zůstává otevřená. A funkce AirDrop má v takových okamžicích zlatou váhu. Rychle a pohodlně můžete poslat známému fotografii pořízenou na vašem iPhone 12 Pro Max a nemusíte se bát, že pří přenosu dojde ke zhoršení kvality.

What is Apple AirDrop and how do I use it?

Jak povolit AirDrop na iPhone?

Předpokladem pro přenos dat přes AirDrop je podpora Bluetooth a Wi-Fi. Zařízení vytvoří přenosový kanál přes Wi-Fi a samotný přenos se provádí přes Bluetooth.

  1. Otevřete Ovládací centrum z pravého horního okraje obrazovky (pro modely začínající na iPhone X).
  2. Klikněte na obdélník nahoře, který obsahuje Wi-Fi, Bluetooth a mobilní data.
  3. V okně, které se otevře, proveďte nastavení přenosu:
  • Přijmout vypnuto – AirDrop bude vypnutý.
  • „Pouze pro kontakty“ – data vám budou moci odesílat pouze kontakty z vašeho adresáře.
  • „Pro každého“ – doporučuji použít tuto možnost. Jako poslední možnost, když odesíláte jakýkoli soubor, předtím. Apple určitě požádá o povolení. Chcete-li dále sdílet tento nebo ten obsah, musíte najít tlačítko „Sdílet“ a vybrat „AirDrop“. Vše je připraveno.
Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články