Sledujte nás na sociálních sítích

Články

iOS 14.6: Na které problémy si uživatelé nejčastěji stěžují?

Napsal

dne

Navzdory skutečnosti, že iOS 14 je obecně považován za jednu z nejstabilnějších iterací OS od Applu, čas od času aktualizace způsobují uživatelům problémy. Další věc je, že všechny tyto problémy lze z větší části nazvat pouze úsekem, zvláště pokud je porovnáme s chybami předchozích verzí. V systému iOS 14.6, který byl vydán v pondělí 24. května, však byla objevena řada nedostatků, které vyvolaly jednak předčasné vybití některých modelů iPhonů, jednak výrazné zpomalení bez ohledu na počet procesů.

První stížnosti uživatelů se objevily již první den po vydání nejnovějšího sestavení, tedy 25. května. Majitelé různých telefonů iPhone začali psát na sociálních sítích a na jiných, dalších webech, kde si mohli všimnout, že v důsledku aktualizace klesla autonomie jejich smartphonů, a také se začali příliš zahřívat. Navíc je možné, že oba tyto problémy mají stejnou povahu. Podle jedné z verzí není důvodem pro zahřívání iPhonu procesor, jak je tomu obvykle, ale samotná baterie, která vyvolává nadměrnou spotřebu energie. Tato teorie nemá žádné nezvratné důkazy, ale vývojáři předpokládají přesně toto, což potvrzuje jejich slova skutečností, že vybíjení může probíhat v jakýchkoli scénářích použití, ale i v případech, kdy na telefonu nepracujete.

Jak reagovali někteří uživatelé na problémy? Ahoj Apple! Co takhle příležitostně otestovat aktualizace iOS, než je vydáte? Po instalaci iOS 14.6 vytvořil můj iPhone nový rekord v rychlosti vybíjení a zdá se, že kvůli tomu trpí zdraví baterie a také, sakra, je to tak horké, “ napsal uživatel jménem Stephan Pedrazzi. Další se přidal Jarrid Brown, který posílá podpoře Applu krátký vzkaz: Nejnovější verze iOS 14.6 způsobuje, že se baterie mého iPhonu vybíjí poměrně rychle, zjevně snižuje jeho zbytkovou kapacitu a je velmi horká. Nevím, co se děje, ale zahřívání a vybíjení baterie jsou v aplikaci Podcasty obzvláště vysoké. Pokud něco zjistíte, mám iPhone 11 Pro Max, 256 GB, iOS 14.6. Takových vzkazů na účet Applu je mnohem více, dokonce i na Twitteru…

iOS 14.6 Causing Excessive Battery Drain, Heat Issues on iPhone | iPhone in Canada Blog

Maximální kapacita baterie poklesla. Co dělat?

Navzdory skutečnosti, že všechny uživatele spojují problémy s vybíjením a zahříváním iPhonu z různých důvodů, výsledek je pro všechny stejný – ztráta zbytkové kapacity, zahřívání a rychlé vybíjení, které jsou pozorovány po aktualizaci na iOS 14.6. Kromě přehřátí a rychlého vybíjení si uživatelé všimli snížení zbytkové kapacity baterií v Nastavení. Je ironií, že teprve nedávno Apple vydal iOS 14.5 s funkcí automatické kalibrace, která byla navržena tak, aby obnovila nesprávně ztracenou životnost baterie iPhone 11. Ale očividně, po opravě jedné chyby, Apple okamžitě udělal novou a rozsáhlejší. Protože nyní, soudě podle recenzí, majitelé nejen iPhone 11 trpí ztrátou kapacity, ale také majitelé jiných modelů, jejichž přesný seznam zůstává neznámý.

Je možné tyto problémy vyřešit improvizovanými prostředky? V tuto chvíli bohužel neexistuje zaručený efektivní způsob řešení nedostatků iOS 14.6. Koneckonců nemůžete ručně kalibrovat baterie smartphonů, abyste obnovili jejich kapacitu. Ale na druhou stranu budete moci sledovat, které aplikace vyvolávají nadměrné vybití a zahřátí smartphonu, a pokusit se minimalizovat jejich použití.

Pokračovat ve čtení
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Oblíbené články