Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Nejlepší iPhone 12 Pro Max se dostane pouze do 3 zemí. Proč?

Napsal

dne

Kalifornský gigant, na rozdíl od svých konkurentů téměř nikdy neuvolnil specifická zařízení pro konkrétní zemi. V minulosti byl jedinou výjimkou oblíbený Apple iPhone XR, jenž dostal dvojici slotů pro fyzické SIM karty a byl vydán speciálně pro čínský trh. Ale ani tehdy to nebyl samostatný smartphone, ale úplně stejný, který se prodával všude, ale pouze s dvojitým zásobníkem. Apple obhájil vydání speciální verze kvůli zákazu používání technologie eSIM v Číně, což je zcela logické, nicméně letos nás čeká další změna, konkrétně u modelu iPhone 12 Pro Max. Navzdory pověstem o problémech s dodávkami, kterým Apple údajně čelí kvůli pandemii koronavirů, stále představí iPhone s plnou podporou sítě 5G. Čtěte dál…

Bude se jednat pouze o nejvyšší model se 6,7-palcovým OLED displejem. Jak uvádí MacRumors, tento model bude jediným v nabídce, který nabídne kompatibilitu ultra-vysoké rychlosti nad 6GHz. Všechny ostatní modely z nabídky dostanou odizolované 5G pracující na frekvencích pod 6 GHz.

Mezinárodní den protestů proti instalaci sítí 5G | tadesco.org

Jak se od sebe liší 5G sítě?

Je třeba poznamenat, že ne všechny země mají plné sítě 5G. Moderní sítě 5G existují ve dvou iteracích: NSA (samostatné) a SA (samostatné). Jednoduše řečeno, rozdíl mezi nimi je v tom, že první fungují na základě stejné infrastruktury, která napájí LTE. Existují zcela odlišné frekvence a délka signálu. Proto NSA-5G nemůže dosáhnout tak vysoké rychlosti jako SA-5G pracující na frekvencích nad 6 GHz. Ironií však je, že rychlostní standard 5G je poměrně vzácný. Proto nemá smysl dodávat iPhone 12 Pro Max s plným 5G do všech zemí.

Podle společnosti Fast Company se Apple rozhodl omezit geografii dodávek špičkového iPhonu 12 Pro Max pouze na tři země: Jižní Koreu, Japonsko a Spojené státy. Navzdory skutečnosti, že existuje mnohem více zemí, kde 5G oficiálně funguje, téměř všechny používají omezený standard NSA. I když tedy přinesou iPhone s 5G fungujícím na frekvencích nad 6 GHz, nebude schopen realizovat svůj potenciál v místních sítích páté generace kvůli nízké šířce pásma infrastruktury operátora zaostřené pro LTE.

Jak uvádí zdroj, všechny modely budou mít podporu sítí 5G, i přestože není v konkrétní zemi podporována, nicméně se bude jednat o tzv. ořezanou verzi. Další věc je, že stále není zcela jasné, kdy místní operátoři zahájí provoz 5G a zda vůbec zahájí provoz , jelikož frekvence pod 6 GHz jsou obsazeny ministerstvem obrany a vyšší frekvence jsou částečně zakázány.

Zdroj: GSMArena
Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články