Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Návod: Jak nainstalovat nová písma na iPhone nebo iPad.

Napsal

dne

iPhone a iPad jsou skvělé produkční stroje a nové funkce v systému iOS 11 vám dokáží výrazně usnadnit práci. Ale protože je iOS uzavřený systém, musíte se řídit nějakých pravidel, které nelze upravovat, ať už se jedná o nemožnost přizpůsobit si uživatelské prostředí (když nebudeme počítat jako možnost instalaci Jalibreaku) nebo jiné další úpravy. Apple také neumožňuje přidávat vlastní písma do aplikací jako MS Word, nebo Keynote, avšak naštěstí existují aplikace třetích stran, které vám pomůžou.

Stáhnout si můžete oblíbenou aplikaci All Fonts za 0,99 USD pro iPhone a iPad, která vám umožní nainstalovat libovolný soubor písma ve formátu TTF a OTF přímo do operačního systému. To znamená, že aplikace třetích stran, umožní vyhledat adresář písem v zařízení, kam snadno nahrajete vaše potřebné. Mimochodem podporují všechny aplikace od Microsoft Office, ale také iWork a další.

Jak přenést písma z počítače na iPhone nebo iPad

Aplikace však umožnují nainstalovat si vlastní fonty prostřednictvím počítače. Stačí si libovolné písmo stáhnout, spustit aplikaci a do prohlížeče na vašem počítači zadat URL ve formátu například http://192.168.0.105 – je však potřeba, aby váš iPhone či iPad byl na stejné síti. Následně se objeví klasický adresář s možností vybrat soubory z počítače.

nainstalujte vlastní písma iphone ipads 1
Pokračovat ve čtení
Placená propagace
Začít komentovat
Placená propagace

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Placená propagace

Poslední recenze

Oblíbené články