Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Návod: Jak zobrazit obrazovku Apple Watch na iPhone?

Napsal

dne

Společnost Apple vždy bojovala za bezdrátovou budoucnost. Právě tato korporace dlouhodobě tlačí na popularitu bezdrátového nabíjení a synchronizace všech svých zařízení pomocí Wi-Fi a mobilních sítí. Populární Apple TV se svého času stala jedním z prvních produktů, pomocí kterého bylo možné snadno a rychle zobrazit obrazovku svého iPhonu, iPadu nebo Macu na televizi. Jak postupně došlo k vylepšování vývoje AirPlay, společně s aktualizací iOS 16 a watchOS 9 spustil kalifornský gigant možnost zobrazení obrazovky chytrých hodinek přímo na iPhonu. Nejzajímavější je, že funkčnost není omezena pouze na zobrazování obrázků.

Apple vyvíjí bezdrátovou interakci mezi nimi již delší dobu a za poslední dva roky prošla technologie AirPlay poměrně vážným vývojem. V loňském roce, spolu s vydáním iOS 15 a macOS Monterey, bylo možné zobrazit obrázek z iPhonu nebo iPadu na obrazovce počítače Mac. Ve stejném roce zašlo Cupertino ještě dále. Na iPhonu je nyní možné zobrazit obrázek z Apple Watch. A nejen zobrazovat obrázek, ale komunikovat s hodinkami prostřednictvím obrazovky smartphonu.

Hands on: How to mirror your Apple Watch to iPhone in iOS 16 - mixzhare

Tato funkce je původně inzerována jako součást usnadnění. Ne každý uživatel to tam najde, takže předpokládám, že to zjevně nebylo vyrobeno pro každodenní použití, protože je skryto opravdu hluboko v Nastavení. Bohužel ne všechny modely hodinek novou funkci podporují. Tuto funkci můžete využít pouze na modelech Apple Watch Series 6 a Apple Watch Series 7.  Ostatní modely bohužel nejsou podporovány.

Říkáte si, proč bychom potřebovali zobrazit obrazovku hodinek na chytrém telefonu? Pokud například někoho učíte, jak používat Apple Watch, je mnohem pohodlnější to udělat s iPhonem. Všechny akce, které na iPhonu ukážete, se totiž provedou na hodinkách. Díky této novince je konečně možné zaznamenat obrazovku Apple Watch pro předvedení některých aplikací nebo funkcí. Snímek obrazovky často nesděluje vše, co chcete ukázat, ale bude tam celé video. Obecně je více možností interakce mezi iPhonem a Apple Watch.

Abyste mohli novou funkci používat, musíte splnit několik podmínek: Je potřeba mít Apple Watch s nainstalovaným systémem watchOS 9 a iPhone s iOS 16. Upozorňujeme, že iOS 16 a watchOS 9 jsou aktuálně pouze ve verzi beta. Tyto verze operačních systémů nejsou stabilní a mohou způsobit problémy s výkonem zařízení. Pokud se rozhodnete pro instalaci, pak nezapomeňte vytvořit zálohy. Pokud tyto podmínky splňujete, poté na na vašem iPhonu otevřete Nastavení. Přejděte do sekce „Univerzální přístup“. Přejděte na „Zrcadlení Apple Watch“ a aktivujte přepínač.

Apple unveils iOS 16 update features: Door Detection, Apple Watch Mirroring,  Live Captions and more

Zdroj: MacObserver

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články