Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Návod: Jak vylepšit snímek obrazovky na iPhone? Tohle neznáte

Napsal

dne

Pracujete často se snímky obrazovky na vašem iPhonu či iPadu? Věděli jste, že operační systém iOS nabízí řadu skvělých nástrojů, pomocí kterých lze pořízený obrázek vylepšit? Kromě standardního ořezu a možnosti přidávat filtry existuje v přehledu záložka Anotace, která skrývá mnoho užitečných funkcí, které nás samotné překvapily. Vybírat můžete z různých typů kreslících materiálů, kterými lze mediální soubor editovat a následně je sdílet dál. To se může hodit nejen při pracovním nasazení, ale také při každodenní komunikaci s přáteli, kdy chcete situaci v rámci vysvětlování ulehčit grafickým znázorněním.

Standardní paleta kreslících nástrojů

O tom, že můžete do snímků obrazovky, ale i běžných obrázků uložených v galerii kreslit zřejmě nemá cenu psát. Vybrat si můžete z různých nástrojů, ať už se jedná o fix, barevnou pastelku, nebo zvýrazňovač. U každého doplňku pak lze nastavovat tloušťku tahu, průhlednost a odstín. V případě, že se vám křivka nepovede, můžete použít gumu. Stačí u vybraného obrázku kliknout na tlačítko Upravit > kliknout na symbol tužky v kruhu a můžete vybírat.

Možnost přiblížení objektu pomocí lupy

Potřebujete zdůraznit konkrétní část pořízeného snímku obrazovky, nebo i běžné fotogafie, kterou jste pořídili přes iPhone? V nastavení anotace je k dispozici skvělá funkce s označením Lupa, která umožní zvýraznit a přiblížit určitý prvek. Změnit můžete samotnou velikost, tloušťku kruhu, ale také vybírat z barevných rámečků. Nastavit lze i jedinečná průhlednost. Stačí u vybraného obrázku kliknout na tlačítko Upravit > kliknout na symbol tužky v kruhu > vybrat políčko (+) a kliknout na možnost Lupa.

Podpis snadno a rychle

Potřebujete podepsat smlouvu, prohlášení, nebo kterýkoliv jiný dokument? Prostřednictvím nástrojů v Anotaci můžete do snímku obrazovky, nebo obrázku uloženého v galerii snadno vložit svůj podpis. Jedná se o rychlý způsob, pokud zrovna potřebujete potvrdit svou totožností nějaký soubor a nedostanete se k počítači. Jak na to? Stačí u vybraného obrázku kliknout na tlačítko Upravit > kliknout na symbol tužky v kruhu > vybrat políčko (+) a následně potvrdit výběr kliknutím na Podpis. Snímek pak snadno můžete uložit jako duplikát do galerie.

Pravítko pro rovné linie

Chcete v konkrétním snímku obrazovky označit blok rovnou linií, ale prstem po displeji to nepůjde? Pak vám poslouží nástroj Pravítko, které si pod potřebným úhlem nastavíte a následně zvolíte některý z kreslících nástrojů, kterým linii obtáhnete. Kdo ví, ve které situaci tuto funkci využijete, nicméně je dobré o tom vědět. Jak na to? Upravit > kliknout na symbol tužky v kruhu > ve spodním panelu se objeví symbol pravítka > kliknutím výběr potvrdíte. Následně můžete přepnout na tužku a linii označit. K dispozici jsou i další nástroje, jako možnost vložení textu, nebo přidání popisu k obrázku či integrace tvarů a symbolů.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články