Sledujte nás na sociálních sítích

Aplikace/hry

Návod: Jak snadno obnovit smazané soubory z Macu?

Napsal

dne

S osobními daty v počítači Mac by se mělo zacházet opatrně a odpovědně. Zdá se, že to všichni vědí, ale případy, kdy důležité dokumenty nebo fotografie z poslední dovolené ze zařízení najednou zmizí ze zařízení jsou poměrně časté. Náhodně smazaná, poškozená jednotka, nebo chyba systému může mít mnoho důvodů. Například po upgradu na MacOS Catalina jsem omylem vymazal složku s přesunutými objekty a byly tam důležité soubory. V takovém případě musíte mít v počítači pouze nástroj k obnovení potřebných informací. Čtěte dál…

Obnova dat Mac

Je samozřejmé, že pro tyto nepříjemné situace existuje mnoho programů. Zde jsme se podrobně podívali na StellarDataRecovery. Proč? Za prvé, podpora nejen systému OS X, ale také Windows. Ne vždy totiž znamená, že když člověk vlastní iPhone, doma používá MacBook či iMac. Za druhé, tento nástroj má dobrou bezplatnou verzi, kterou si můžete vyzkoušet před samotným nákupem. K získání ztráty není nutné znát všechny jemnosti tohoto procesu. Jak obnovit soubory?  Na to si program přijde sám, stačí vybrat soubory, které potřebujete obnovit. StellarDataRecovery má jednoduché a intuitivní rozhraní, vhodné i pro méně zkušené uživatele, kteří se poprvé setkali s potřebou používat tento druh softwaru. Okamžitě můžete vybrat všechny soubory pomocí přepínače „Obnovit vše“ nebo označit konkrétní typ souborů, které je třeba vrátit.

Hvězdná obnova dat Professional pro Mac

Pomocí dvou typů skenování (pravidelné a pokročilé) aplikace dokonce najde soubory, o kterých jste pravděpodobně netušili, že existují. Normální skenování nám však stačilo k tomu, abychom našli náhodně smazané video soubory a fotografie, které byly nezbytné pro napsání recenze. Nástroj je také k dispozici na počítačích Mac, rozhraní je mírně upraveno ve stylu Windowsu. Algoritmus akcí je velmi podobný: Výběr disku – typ souboru – pokročilé prověřování. Odstraněné soubory jsou označeny odpovídající ikonou: stačí vybrat potřebná data, kliknout na tlačítko „Obnovit“ a vybrat metodu a cestu, kterou chcete uložit.

StellarDataRecovery využívá téměř všechna data – od náhodně odstraněných a poškozených při kopírování nebo aktualizaci systému až po zmizení v případě poškození disku a chyb jednotky. Funguje to nejen s jednotkou počítače: můžete také obnovit data z externí jednotky, jednotky flash, paměťové karty nebo stroje Time Machine. Mimochodem, tento nástroj není pouze nástrojem pro obnovu smazaných souborů. Je to také program, který monitoruje stav jednotky (pevný disk / SSD). Vývojáři takovou funkčnost možná nepropagovali, takže ji můžete považovat za určitý bonus. Přesto aplikace není levná, ale pokud je potřeba vrátit ztracená data (zvláště důležitá), vyplatí se investovat.

Hvězdná aplikace

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články