Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Návod: Jak snadno uzamknout Poznámky na vašem iPhonu?

Napsal

dne

Každý má nárok na soukromí. Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, zda lze uzamknout na vašem iPhonu konkrétní text, či mediální soubory, ať už se jedná o pracovní či osobní záležitost, poměrně jednoduchým způsobem toho lze dosáhnout. Tato funkce je k dispozici jak pro iOS, tak samozřejmě také pro systém iPadů. Přestože existuje řada aplikací třetích stran, které ctí vaše soukromí, předinstalovaná aplikace Poznámky nabízí stejnou funkci. Jak tedy jednotlivé poznámky uzamknout pomocí hesla? Pojďme se na to společně podívat…

Je třeba myslet na každou situaci. K telefonu se může dostat kdokoliv bez vašeho vědomí, obzvlášť pokud jej nemáte chráněný silným heslem, Touch ID či Face ID autentizací. V případě, že si chcete uchovat soukromí, v první řadě je potřeba si takové zabezpečení aktivovat přímo v nastavení a následně si heslo k vybraným souborům ručně přiřadit.

Pro aktivaci přístupového hesla je postup následující. Otevřete si záložku Nastavení v iPhonu a vyberte aplikaci Poznámky. Následně vyhledejte políčko „Heslo“ přičemž je třeba následně zadat a ověřit dostatečně silné heslo, které budete znát pouze vy. V případě, že byste později heslo zapomněli, využít můžete nápovědy – Pak už jen stačí kliknout na tlačítko Hotovo a heslo je nastavené.

Jak nastavit heslo ke konkrétní poznámce?

Nyní je potřeba uzamknout konkrétní poznámku, kterou máte v telefonu uloženou. Pokaždé, když ji budete chtít otevřít, telefon po vás bude chtít zadat heslo, případně ověřit Touch ID / Face ID. Je důležité poznamenat, že na iCloudu budou poznámky taktéž zamknuty – pokud se budete připojovat z Macu či iPadu, pak se bez hesla neobejdete. Jak na to? Otevřete si aplikaci Poznámky. Nyní vyhledejte konkrétní poznámku, ke které má být přiřazeno heslo a otevřete ji. V pravém horním rohu klikněte na ikonku trojice bodů, které jsou umístěny v kroužku. Vyberte možnost „Zamknout“ a tímto je celý proces hotový.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články