Sledujte nás na sociálních sítích

Články

Návod: Jak přenést eSIM do jiného iPhonu?

Napsal

dne

Technologie eSIM se poprvé objevila v modelech iPhone XR a XS, přičemž od té doby se stala pro některé uživatele nepostradatelnou funkcí. To je výhodné jak pro Apple, tak pro samotné uživatele: Smartphone totiž nepotřebuje druhou fyzickou SIM kartu, díky čemuž se v pouzdře iPhonu objevuje drahocenný prostor, který vývojáři zjevně využívají moudře. Kromě toho lze eSIM spolu s fyzickou kartou přenášet z jednoho smartphonu do druhého – tato možnost, jak se ukazuje, je součástí verze iOS 16. Můžete to však udělat, i když neplánujete upgrade na novou verzi iOS v budoucnu. V tomto článku vám poradíme, jak přenést eSIM z jednoho iPhone do druhého.

Přeneste eSIM z iPhone do iPhone

Možná to nevíte, ale před přenosem je třeba ze starého iPhonu odebrat eSIM. Fyzicky to samozřejmě nelze provést – pouze programově, protože práce s virtuální SIM kartou se provádí pomocí profilů. Funkce eSIM spočívá v tom, že může fungovat pouze na jednom zařízení, takže před přenosem musíte eSIM ze svého iPhone odebrat – jinak prostě nebudete moci přidat kartu do nového telefonu.

  • Jděte do nastavení.
  • Vyberte „Mobilní“ a ve sloupci „Mobilní sazby“ vyberte číslo, které chcete smazat.
  • Klikněte na Odebrat mobilní plán.

Poté lze číslo přidat do nového zařízení: pamatujte, že QR kód eSIM může být jednorázový nebo opakovaně použitelný. V prvním případě budete muset kontaktovat operátora, abyste získali nový. Pokud je znovu použitelný, přidejte jej do svého nového iPhonu.

  • Přejděte do Nastavení a vyberte Mobilní.
  • Klikněte na Přidat mobilní plán.
  • Namiřte fotoaparát na QR kód, naskenujte jej a postupujte podle pokynů.

Tato metoda však není nejvhodnější a vyžaduje velké množství manipulací. Proto byla do iOS 16 přidána skvělá funkce přenosu eSIM – stojí za to aktualizovat iPhone (jakmile bude k dispozici) alespoň kvůli němu.

Jak rychle přenést eSIM do nového iPhone

Aktualizace iOS 16, která vyjde letos na podzim, obsahuje nejen známé a užitečné změny, ale také možnost přenášet čísla: nyní můžete přenést virtuální SIM kartu přes Bluetooth do nového iPhonu. Dříve to nebylo možné: museli jste kontaktovat operátora nebo jít do jeho aplikace, ale nová metoda vám dokonce umožní vyhnout se skenování QR kódů. Metoda funguje pouze v případě, že je na obou smartphonech povoleno Bluetooth, musí být odemčeny a je na nich nainstalován iOS 16.

  • Dále otevřete Nastavení, vyberte „Mobilní“.
  • Klikněte na „Nastavit eSIM“.
  • Vyberte Přenést z jiného iPhone.
  • Postupujte podle pokynů systému.

Funkce přenesení eSIM na jiný iPhone se bude hodit, když je potřeba rychle přenést číslo, ale operátora nelze nijak kontaktovat. Je pravda, že pokaždé nemusí fungovat: operátor může zakázat takový přenos, ale to je dost nepravděpodobné.

Pokračovat ve čtení
Placená propagace Kruh
Začít komentovat

Návody | Tipy

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Oblíbené články